Peklo / Hráči / Marek Židlický novou posilou New Jersey
Český obránce přichází do New Jersey výměnou za 3 hráče a dvě volby v draftu. Komentáře

Marek Židlický novou posilou New Jersey

Český obránce přichází do New Jersey výměnou za 3 hráče a dvě volby v draftu.

Během zápasu s Vancouverem byla uzavřena dohoda o přestupu, o kterém se už spekulovalo delší dobu. Dlouhletý zájem Devils o Marka Židlického se tedy oficiálně potvrdil touto výměnou mezi kluby Devils a Wild.

Židlický v posledních zápasech v Minnesotě moc nehrál a tak chtěl být vyměněn. Ve 41 zápasech si nepřipsal gól, ale má 14 asistencí, což je ve věčně betonující Minnesotě dobrá vizitka.

Mostecký rodák je odchovancem Kladna, kde také začínal svou kariéru. Zlom v kariéře nastal po přestupu do HIFK Helsinki. Díky tomuto angažmá se velmi často bodující ofenzivní obránce prosadil do národního týmu, ale dostal se i do NHL. Tam začínal kariéru v Nashvillu a hned v první sezoně zazářil. 82 zápasů, 53 bodů. A znovu je třeba podotknout, že to je obránce. Před sezonou 2008/2009 přestoupil do Minnesoty, kde také za začátku hodně sbíral body.

“Židla” by v New Jersey mohl opět uplatnit svůj ofenzivní styl a dát Devils to, co jim chybělo. Navíc se nebojí na souboj vyzvat ani takového hráče, jako je Sidney Crosby.

Na druhou stranu, tedy do Minnesoty, putuje druhá volba v letošním draftu, kterou Devils předtím získali od Washingtonu. Další součástí je třetí podmíněná volba v roce 2013 a tři hráči – Kurtis Foster, obránce, který přišel z Anaheimu, v 28 zápasech si připsal 12 bodů, ale jeho výkony moc dobré nebyly, především tedy vzadu. Stéphane Veilleux – pouze jediný odehraný zápas v New Jersey, kde spíše hrál jako náhradník, na farmě v Albany měl ve 40 zápasech 24 bodů. Tento levý křídelník začal NHL hrát právě v Minnesotě, stejně jako Foster, takže oba se vrací do známého prostředí. A poslední částí této výměny byl Nick Palmieri – tomu se vyvedla minulá sezona, kde se dostal i do národního týmu USA, ale letos v 29 zápasech měl 7 bodů a na farmě v 25 zápasech bodů 11.

Bude zajímavé sledovat, jestli se Židlický v New Jersey tedy prosadí svou ofenzivní hrou.

Komentáře

Čtěte také

Blake Coleman jako vzor toho, jak chtějí Devils pracovat s prospekty

Ďábelský center Blake Coleman poprvé naskočil do NHL v sezoně 16/17, celkem do 23 zápasů, ale pouze s 2bodovým příspěvkem za gól a asistenci. Ve své druhé sezoně 17/18 však velmi příjemně překvapil. V březnu ji zakončil celkem 7 brankami, celkově jich bylo 13, k těm přidal ještě 12 asistencí a celkově tedy nasbíral 25 …

2 komentáře

  1. gratulujem :-)

Ďáble, co na to říkáš...?