Peklo / Reporty / New Jersey Devils 1:2 Vancouver Canucks
I přes jasnou převahu domácích nakonec zvítězil tým Vancouveru.

New Jersey Devils 1:2 Vancouver Canucks

Před zahájením zápasu se pocty dočkal bývalý komentátor New Jersey, Mike “Doc” Emrick. Od klubu obdržel luxusní auto, z kterého měla největší radost jeho manželka, ale i dres s číslem 1 a s nápisem Doc. Fanoušci s pokřikem “Thank you, Doc!” a transparenty “Welcome home, Doc. We Miss you!” na konci vyprovodili Emricka potleskem ve stoje.

Teď už ovšem k samotnému zápasu. Devils měli lepší start, snažili se více útočit a Canucks spíše bránili. Jako první se ovšem gólově prosadil hostující obránce Aaron Rome, který dorazil střelu Taneva. O dvě minuty později, tedy v 11. minutě, se do dobré šance dostal Ilya Kovalchuk, ale Cory Schneider neměl s jeho střelou problém. Podobné zakončení volil v 16. minutě Zach Parise po nahrávce od Henrique a Schneider opět v pohodě chytil. Následně se dostali domácí k další nebezpečné akci – Zubrus vystřelil, Bernier tečoval, ale Schneider vyrazil betonem.

Tlak Devils ve druhé třetině pokračoval. Parise se snažil protlačit puk za brankovou čáru, ale brankář Vancouveru puk udržel. Po dlouhé době se dostal do šance také Vancouver a hned z toho byl druhý gól. Mason Raymond vystřelil přes obránce Greene, ten puk ještě tečoval nohou a Brodeur neměl moc příležitost puk chytit – 0:2. New Jersey ve svém náporu pokračovalo. Clarkson a Sýkora jeli 2 na 1, prvně jmenovaný vzal akci na sebe, ale při střele trefil ležícího Taneva. Ve 27. minutě vyslali na branku Schneidera dobré střely Fayne a Taormina, ale gólem neskončila ani jedna. Ve 30. minutě se pokusil prosadit dobrou střelou Kovalchuk, ale neuspěl, s následnou dorážkou Henrique si Schneider také poradil. Domácí se konečně prosadili, ve 32. minutě po pasu Patrika Eliáše se trefil bruslí David Clarkson. Kopnutí nebylo úmyslné a tak gól platil. Následovalo menší utlumení tlaku Devils. Na konci třetiny se ovšem nabídla dobrá příležitost v podobě přesilové hry. V ní se ovšem k největší šanci dostal hráč Canucks, Higgins, který trefil tyčku. Na konci třetiny se přece jen domácí hráči dostali k ohrožení branky, Petr Sýkora ovšem trefil Schneiderovo rameno.

Třetí třetinu otevřela dobrá střela Daniela Sedina ze strany, se kterou Brodeur problém neměl. Ve 43. minutě předvedl pěknou akci Josefson, ale skončila bohužel bez gólu. Další pěknou akci předvedl dobře hrající Henrique, který následně našel Pariseho, toho ovšem vychytal hostující golman. Následně se k šancím dostali i hosté – střela Malhotry a ani dorážka Hansena gólem neskončili. Jak je známo, Devils hodně často mají šance i v oslabení a dnes tomu nebylo jinak. V početní nevýhodě se snažil prosadit Parise a po něm Greene po akci Kovalchuka, ale gólem to neskončilo. V 50. minutě měl Zach Parise další šanci,objel branku, ale nic z toho nakonec nebylo. Obrovský talk Devils pokračoval dobrou střelou Eliáše v 57. minutě, která ovšem mířila mimo. Ani odvolání brankáře Devils nepomohlo a Canucks se tedy radovali z výhry v New Jersey, ikdyž byli po celý zápas horším týmem.

32. Clarkson (Eliáš, Sýkora) – 9. Rome (Tanev, Burrows), 23. Raymond (Booth, Hamhuis)

Hvězdy zápasu: 1. Cory Schneider, 2. Mason Raymond, 3. Zach Parise