Peklo / Reporty / New Jersey Devils 3:4 Tampa Bay Lightning
St. Louis nastřílel hattrick a New Jersey prohrálo podruhé v řadě doma.

New Jersey Devils 3:4 Tampa Bay Lightning

St. Louis nastřílel hattrick a New Jersey prohrálo podruhé v řadě doma.

V sestavě se objevil poprvé v dresu New Jersey český obránce Marek Židlický, vrátil se i Adam Larsson.

V šesté minutě zápasu se ke střele k tyči dostal Stamkos, ale Martin Brodeur byl připraven. Následně po vhazování mohl dorazit do prázdné Angelidis, ale na poslední chvíli mu sjel puk z hokejky. První gólovou akci viděli diváci ve 13. minutě. Alexei Ponikarovsky si v souboji s Garonem poradil velmi dobře a zakončoval do poloprázdné branky. Následně se prodíral před Brodeura Stamkos, ale byl nedovoleně zastaven Židlickým. Následnou přesilovku Tampa nevyužila, ale po ní se dostali domácí do přečíslení 3 na 2, kde střela Larssona byla sražena mimo branku. V závěru třetiny ohrozil Brodeura ještě Stamkos, ale neuspěl.

Ve druhé třetině mohl dát Kovalchuk na 2:0 po objetí branky, ale Garon tomu zabránil. Následně se hra vyrovnala a Tampa toho dokázala využít. Ve 27. minutě jel po pasu Stamkose sám na brankáře Martin St. Louis a vyrovnal. Vrátit domácím vedení mohl střílející Kovalchuk anebo dorážející Parise, ale ani jednomu se to nepodařilo. “Kovy” se následně dostal při vlastním oslabení spolu s Henriquem do šance, ale opět akce skončila na Garonovi. Ve 33. minutě měl dobrou střeleckou příležitost kdo jiný, než Kovalchuk, ale promrhal vhodný okamžik a rozezlil pár domácích fanoušků. O to hůř, když o pár chvil později v přesilovce dorazil do prázdné střelu Purcella opět Martin St. Louis – 1:2. V závěru třetiny měli dvě šance Devils, Ponikarovsky nejdříve střelu poslal přímo do Garona, následně Kovalchukovo nahození, které tečoval Parise, skončilo na betonu brankáře Lightning.

Do třetí třetiny vstoupili lépe Devils. V přesilovce Eliáš nahrál Parisemu, který měl další velkou šanci, ale Garon ho opět vychytal. New Jersey se podařilo ovšem ve 43. minutě vyrovnat na 2:2, Petr Sýkora dorážel pohodlně do prázdné branky. Z vedení se ovšem domácí neradovali dlouho. Po povedené kombinaci zakončoval do prázdné obránce Gilroy a bylo to 2:3 pro Tampu Bay. V 51. minutě přišla další rána pro domácí. Martin St. Louis tečoval nahození od modré a dal tak svůj 6. hattrick v kariéře. Od té doby se Devils dostali do obrovského tlaku. Hned po gólu předvedl pěknou akci Zubrus, ale zakončení nebylo ideální. V 57. minutě se v přesilovce dostal ke tvrdé střele Židlický, ale gól z toho nebyl. Tuto přesilovku se ovšem podařilo ještě využít. Zach Parise střelou o tyč snížil na 3:4. V závěru měli ještě domácí výhodu 6 na 4 díky vyloučení St. Louise a odvolání brankáře, ale i přes několik povedených průniků Kovalchuka zůstal stav 3:4 konečný.

New Jersey Devils 3:4 Tampa Bay Lightning
13. Ponikarovsky, 43. Sýkora (Bernier, Zubrus), 58. Parise (Kovalchuk, Eliáš) – 27. St. Louis (Stamkos, Garon), 35. St. Louis (Purcell, Stamkos), 44. Gilroy (St. Louis, Purcell), 51. St. Louis (Purcell, Brewer)

Hvězdy zápasu: 1. Martin St. Louis, 2. Teddy Purcell, 3. Zach Parise

Čtěte také

Premiéra ve Vegas na jedničku! Ďáblové zničili domácí Golden Knights

Tak tohle vyšlo! První trip Ďáblů do Las Vegas přinesl po velice dobrém výkonu vysoké vítězství a důležité dva body. Na první branku jsme moc dlouho čekat nemuseli, padla již v sedmé minutě. V oslabení se do útoku dostal Brian Gibbons, který přes obránce posunul kotouč na Blakea Colemana, jenž do něj jen lehce ťukl a …

3 komentáře

  1. ako tak vidím zobral si si moje slová k srdcu. a TB krásny výkon, len tak ďalej. ak keď to bolo pre mňa dosť nerozhodné kedže obidva tieto tímy obdivujem :)

Ďáble, co na to říkáš...?