Peklo / Reporty / New York Rangers 2:0 New Jersey Devils
Zápas dobrých obran ovládli nakonec domácí Rangers i přes větší aktivitu Devils (opět). Komentáře

New York Rangers 2:0 New Jersey Devils

Na úvod 4 zápasového venkovního tripu se utkali Devils s Rangers. Hned ve 4. minutě po akci Kovalchuka trefil tyč Adam Henrique. Domácí vstoupili do zápasu tvrdou hrou a nenechali Devils nic tvořit. Sami se dostali do šance v 8. minutě právě díky tvrdému forčekingu, Anisimov ohrozil branku Brodeura, ale neuspěl. Velkou šanci měl při přesilovce po polovině první třetiny David Clarkson, ale sám před Lundqvistem zakončil pouze do betonu švédského brankáře. O chvilku později pálil před brankou z první Ponikarovsky, ale opět z toho gól nebyl. Po 15 minutách to bylo na střely 2:4 pro Devils, což jen dokazovalo, že se jednalo o obranný zápas. První branka padla v 17. minutě, Callahan našel zpoza branky Hagelina, který propasíroval kotouč do branky.

Druhou třetinu začal dobrým pokusem Henrique, ale jeho střely byla vyražena. Poprvé v nebezpečné šanci se ocitl i domácí útočník Marián Gáborík, jenž ve 23. minutě ovšem Martyho nepřekonal. Následně v přesilovce Rangers do prázdné střílel Derek Stepan, ale Volchenkov zabránil gólu jakožto obránce. Následoval tlak Devils, kde ovšem chyběla častější střelba. To vystihl Kovalchuk ve 35. minutě, jenže z dobré pozice Lundqvista nepropálil. Utkání začalo být ostřejší a ve 37. minutě se do křížku dostali Brandon Prust a Eric Boulton.

V závěru třetiny následovala další tvrdá bitka, tentokrát mezi Dubinskym a Clarksonem.

Do třetí třetiny vstoupili lépe Devils, přesto si první velkou šanci vytvořil domácí tým. Gáborík si sjel pro puk a dobrou střelou minul, následně pěknou akci předvedl slovenský útočník a po jeho nahrávce Brad Richards pálil nad. Ten měl šanci i později v přečíslení 3 na 2, ale opět minul. Následoval opět tlak New Jersey, kde ovšem stále scházela ta střelba. V 54. minutě mohl vyrovnat Henrique, jenže jeho dorážka před brankou zamířila hodně nad. V 58. minutě vyslal velmi dobrou ránu švihem Kovalchuk, ale Lundqvist máchl lapačkou. Devils nakonec zkusili hru bez brankáře, kde ovšem 1:06 před koncem Ryan Callahan zpečetil výhru Rangers gólem do prázdné branky.

17. Hagelin (Callahan, Girardi), 59. Callahan (Hagelin, Richards)

Hvězdy zápasu: 1. Carl Hagelin, 2. Ryan McDonagh, 3. Henrik Lundqvist