Peklo / Reporty / Boston Bruins 4:3pr. New Jersey Devils
Ani obrat z 2:0 na 2:3 Devils nestačil, hattrickem k tomu pomohl David Krejčí. Komentáře

Boston Bruins 4:3pr. New Jersey Devils

Ani obrat z 2:0 na 2:3 Devils nestačil, hattrickem k tomu pomohl David Krejčí.

Bruins doslova vlítli na Devils jako uragán, už z první nebezpečné akce padl gól. Seguin dobře zavezl puk do útočného pásma a nahrál před branku Krejčímu, ten v pohodě zakončil a bylo to 1:0. Následovala další pěkná věc pro fanoušky – bitka. Rukavice shodili Shawn Thornton a Eric Boulton.

Další obrovskou příležitost měl Boston v 5. minutě. Lucic nahrál Krejčímu, ten ještě vylepšil situaci nahrávkou na Seguina, který měl odkrytou branku, ale Brodeur vykopl puk betonem! Další pěkný zákrok předvedl o chvilku později, když dorážel Campbell, Brodeurovi už puk prošel mezi betony, ale na poslední chvíli puk vytáhl. Tlak Bruins pokračoval. V 9. minutě se po pěkné akci Lucice ocitl před Brodeurem osamocený Tyler Seguin, který dal na 2:0. Devils si vzali timeout a to dost pomohlo. Hned chvilku na to vystřelil Volchenkov, dorážel Carter, ale obránci puk odehráli pryč. Následovala přesilovka Devils, během níž poslal dobrý pas Židlický na Clarksona, který ovšem trefil beton Thomase. Následně ovšem obránci chybovali a v oslabení ujížděl sám Krejčí, ale Martin Brodeur fantastickým zákrokem v leže na boku zabráni třetímu gólu. Do konce třetiny už se toho moc zajímavého, kromě pár neúspěšných pokusů Devils nestalo.

Do druhé třetiny jako by vstoupil úplně jiný tým New Jersey. Ve 24. minutě se v úniku 2 na 1 ocitl s Bernierem Carter, první jmenovaný ovšem se svou střelou do Thomase neuspěl. Další přečíslení 2 na 1 vyřešil Kovalchuk dobrou nahrávkou na Pariseho, který už neměl problém se zakončením a snížil na 1:2. Vrátit dvoubrankové vedení domácím se pokusil Lucic dorážkou Krejčího střely, ale Brodeur puk udržel. Pěknou střelu ve 33. minutě vyslal Andy Greene, jenže bez úspěchu. Ve 35. minutě už se ovšem “ujala” sražená střela Volchenkova, kterou následně do odkryté branky doklepl Patrik Eliáš a vyrovnal tak na 2:2. Po tomto gólu ovšem měli domácí další šanci, v úniku 2 na 1 vystřelil Caron přímo do Brodeurova ramena. Ve 38. minutě dokonal obrat David Clarkson, který překvapivě zakončoval zpoza branky a šokoval tak domácí fanoušky – 2:3 pro New Jersey Devils.

Do třetí třetiny vstoupili lépe Devils i díky krátké přesilovce. První větší šanci měl Ponikarovsky, jeho pokus ovšem vyrazil Thomas betonem. Pravidlo nedáš-dostaneš se bohužel potvrdilo a z následné akce, kdy Chárův pokus dorazil Krejčí do poloprázdné branky, padl gól na 3:3. Další chybu ve vlastní přesilovce udělali Devils v polovině třetiny, v přečíslení 2 na 1 trefil Kelly tyčku. Boston si následně ve své přesilovce počínal lépe, přestou to Brodeur spolu s obranou zvládli. V 57. minutě se o dorážku Pariseho střely pokusili Bernier a Eliáš, ale ani jeden neuspěl, a jelikož už gól nepadl, šlo se do prodloužení.

Tam v 63. minutě dokonal hattrick David Krejčí střelou pod břevno. Opět dorážel Chárovu střelu.

2. Krejčí (Seguin), 9. Seguin (Lucic, Thomas), 46. Krejčí (Lucic, Chára), 63. Krejčí (Chára, Bergeron) – 27. Parise (Kovalchuk), 35. Eliáš (Sýkora, Volchenkov), 38. Clarkson (Josefson)

Hvězdy zápasu: 1. David Krejčí, 2. Milan Lucic, 3. Zach Parise