Peklo / Reporty / New York Islanders 1:0 New Jersey Devils
Bohužel Sýkorův 1000. zápas v NHL neskončil pro New Jersey dobře, na ledě Islanders nevstřelili ani branku a prohráli 1:0. A přitom za domácí nastoupil v brance mladík Nilsson, chytající teprve druhý zápas v NHL. Komentáře

New York Islanders 1:0 New Jersey Devils

Jak již bylo zmíněno, Petr Sýkora nastoupil k 1000. zápasu v NHL!
Již v 5. minutě se ovšem jeho spoluhráč v brance, Martin Brodeur, musel činit. Cizikas dostal dobrý pas a ztroskotal právě na betonech brankáře. V 8. minutě prokázal svou skvělou práci s holí Brodeur, až na útočnou modrou poslal nahrávku Zubrusovi, který ovšem nedal. Islanders tlačili, poněkud překvapivě byli lepším týmem. V 12. minutě pálil přímo do Brodeura Ullström. Ve 14. minutě se prodral do velké šance Tavares, ale také neskóroval. Tentýž hráč nastřelil v následné přesilovce tyčku. První docela povedenou akci měli Devils v 17. minutě. Ilya Kovalchuk prošel do pásma svým typickým způsobem, ale Nilsson s jeho střelou neměl potíž.

Druhá třetina začala velmi zajímavě. Nejdříve nastřelil tyč domácí bek Streit, následně na druhé straně Eliáš. Další akce už skončila gólem – Kyle Okposo ve 23. minutě střelou k tyči rozjásal domácí fanoušky. Další dobrou střelu hostí zastavila tyč domácí branky. Tentokráte střílel Fayne. O chvíli později měli obrovský tlak Islanders. V přesilovce 5 na 4 pálil Streit přímo do lapačky Brodeura. Následovala dokonce dvojnásobná přesilovka pro domácí. Od modré pálil kdo jiný než Streit a pokusil se o dorážku Nielsen, ale Brodeur i za pomoci skvěle bránícího Salvadora ustál tento drtivý tlak. V 36. mintuě vyslal dobrou střelu Josefson, ale opět to chytil jeho krajan v brance Isles.

Třetí třetinu začali Islanders opět přesilovkovou šancí. Do ní se dostal Ullström, ale Brodeur to chytil. Ve 45. minutě vyjel zpoza branky Zubrus, ale jeho střela šla přímo do Nilssona. V 46. minutě měli velkou šanci domácí, John Tavares jel úplně sám, ale Brodeur podržel svůj tým nad vodou. V přesilovce 4/3 opět pálil nebezpečně Streit, ale gólem to neskončilo. V 53. mintuě napálil domácí bek Hamonic tyčku. Následoval závěrečný tlak Devils. V 59. mintuě pálil Sýkora, ale Nilsson si puk před dotírajícími útočníky stáhl pod sebe. Ani závěrečná hra bez brankáře Devils nepomohla ke gólu.