Peklo / Reporty / New Jersey Devils 4:1 New York Rangers
Devils porazili díky skvělé třetí třetině Rangers a napravili tak naprosto dokonalým způsobem předchozí prohru s Islanders.

New Jersey Devils 4:1 New York Rangers

Zápas pro New Jersey začal naprosto dokonale. Již po 49 sekundách se Ilya Kovalchuk dostal mezi obránce do úniku a prostřelil Lundqvista. Ve 4. minutě viděli diváci bitku v podání domácího Ryana Cartera a hostujícího Brandona Dubinského.

Po polovině třetiny diváci opět viděli bitku, tentokrát se popral Cam Janssen a John Scott. (poznámka: Tito borci se spolu poprali, když nastupovali za jiné týmy, Janssen za Blues a Scott za Blackhawks)

Od této doby už diváci sledovali normální hokej. Ve 13. minutě střílel nebezpečně Prust, ale Brodeur jeho střelu vyrazil špičkou hole. Následně šli Rangers na přesilovou hru, ale jak je známo, Devils hrozí i v oslabení. To předvedl Adam Henrique, který se pustil do nádherné akce, jejímuž konci scházel už jen gól. Na konci třetiny hráli Devils také přesilovku, Kovalchuk dostal výborný pas a pálil z první, jenže Lundqvist se stačil přesunout a betonem puk vyrazit.

Druhá třetina začala ještě zkrácenou přesilovkou New Jersey, která se ovšem domácím nepovedla a tak začali tlačit Rangers. Nebezpečný bekhend McDonagha vyrazil Brodeur. Ve 26. minutě střílel od modré Bickel, o dorážku se ještě pokusil Fedotenko, ale Marty opět nenechal projít puk za svá záda. Ve 27. minutě chytil Callahan Brodeurův pas, dostal se do velké šance, ale brankář skvělým zákrokem napravil svojí chybu. Poté už se dostali po delší době do šance domácí, Mark Fayne střílel a Henrique se Zubrusem se marně snažili protlačit puk za Lundqvista. Z následného protiútoku se Rangers podařilo vyrovnat. Stepan dostal dobrý pas před branku od Hagelina a velice povedenou střelou z první překonal Brodeura. Ve 34. minutě se Devils chtěli vrátit do vedení a vytvořili si obrovský tlak, kde byl nejaktivnější střelec Volchenkov, ale Lundqvist s pomocí obrany odolávali. Další světlý moment domácího golmana nastal chvilku po tomto tlaku, kdy Callahan jen ze strany sám, ale Brodeur včas sklapl betony k sobě a schoval puk ve výstroji. Přicházeli ovšem další šance domácího týmu. V přečíslení 3 na 2 nahrál Kovalchuk na Ryana Cartera, který ovšem trefil přímo Lundqvista. Na konci třetiny měl ještě dobrou střelu Andy Greene, ale švédský brankář opět nebyl překonán.

Třetí třetina začala opět velice dobře pro domácí borce. Ve 43. minutě Clarkson zadovkou našel Petra Sýkoru, který následnou střelou trefil Clarksonovu nohu a Devils šli do vedení 2:1. Ale to nebylo všechno v úvodních pěti minutách, co se Devils povedlo. Následně ve středu hřiště získal puk Kovalchuk, našle dobře rozjetého Josefsona, který v přečíslení 2 na 1 předložil parádní pas na Cartera a bylo to již 3:1. V přesilovce ve 48. minutě měl dobrou příležitost Židlický, ale se svou střelou neuspěl. Následovala ovšem přesilovka pro Rangers, kde si dokázali vytvořit obrovskou šanci. Gáborík dával pas před prázdnou branku, kde ovšem následnou střelu dokázal obránce Salvador vykopnout na tyč. Obrovskou šanci měli i domácí, v 52. minutě Clarkson jel zcela sám na Lundqvista, volil přímou střelu, kterou brankář vyrazil, následně se Clarkson dostal k dorážce z úhlu, kterou opět Lundqvist i s pomocí obránce Del Zotta chytili, a aby toho nebylo málo, ihned poté se dostla ještě k jedné dorážce, z níž ovšem trefil tyčku. Dnes skvěle hrající Ryan Carter skvělým napadáním vytvořil další šanci pro Josefsona, jenž jí ovšem neproměnil. 2 minuty a 20 sekund před koncem riskli hosté z Manhattanu hru bez brankáře. To se jim ovšem nevyplatilo, dnes nepříliš dobře hrající Patrik Eliáš si spravil chuť alespoň gólem do prázdné.

1. Kovalchuk (Parise, Greene), 43. Clarkson (Sýkora, Eliáš), 45. Carter (Josefson, Kovalchuk), 59. Eliáš (Zubrus, Salvador) – 27. Stepan (Hagelin, Girardi)

Hvězdy zápasu: 1. Ilya Kovalchuk, 2. Martin Brodeur, 3. Ryan Carter