Peklo / Reporty / New York Islanders 1:2 New Jersey Devils
Poslední dvě minuty tohoto zápasu rozhodli. Konkrétně se o to postarali David Clarkson a Marek Židlický!!!

New York Islanders 1:2 New Jersey Devils

Poslední dvě minuty tohoto zápasu rozhodli. Konkrétně se o to postarali David Clarkson a Marek Židlický!!!

V první řadě gratuluji Markovi, že jeho první gól v dresu Ďáblů přišel právě v takový moment a řadí se rovnou k těm vítězným!

Do branky se tentokrát postavil Johan Hedberg. 1. třetina začala v nebojácném a svižném tempu. První vážnější akci měli ale ostrované po zaváhání Adama Larssona, kdy se kolem něj Niederraiter protáhl a jel sám na Hedberga – ten byl ale v souboji úspěšnější. Zápas pokračoval v dobrém tempu dál, ale žádné výraznější šance nepřinesl. Až 2. minuty do konce 1. třetiny při přesilové hře Islanders – to se naši obránci nechali strhnout hrou ,   Moulson zůstal sám s pukem před Hedbergem, ale i teď byl Johan úspěšný a držel čisté konto. Závěr 1. třetiny patřil ostrovanům, kteří si vytvořili i po PP tlak v naší třetině a nebezpečně pálili MacDonald a Pandolfo. Stav zůstal ale i tak nezměněn a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0 a s poměrem střel 9:6 ve prospěch New Yorku.

Na začátku 2. třetiny Islanders trochu zlobili a dostali se ke dvěma dobrým příležitostem, ale opět Hamonic i Grabner ztroskotali na zatím bezchybném Hedbergovi. Po té už ale přišel zase čas Devils. Ti si vytvořili slušný tlak v pásmu ostrovanů a vykoledovali si faul. Islanders tedy i na další minuty zůstali uzavřeni ve svém pásmu, ale ani tohle nevedlo k otevření gólového účtu tohoto zápasu. Tlak pokračoval, ale v čase 16:47 druhé třetiny se dostal sám do úniku Haley, ale naštěstí i tohle ztroskotalo na Hedbergovi. Do konce 2. třetiny se zapotil po střelách Petra Sýkory a D. Zubruse domácí brankář Nielsson, ale také si dokázal udržet čistý štít a do kabin se šlo za stejného stavu – tedy 0:0, ovšem poměr střel už byl jasně v náš prospěch 15:7.

3. třetinu začali aktivněji naši Ďáblové a měli k dispozici přesilovou hru. Ale ani ta nebyla využita po dobrých šancích Henriqua a Eliáše. Poté se šance střídali na obou stranách, ale bez úspěchu. V čase 44:30 byl vyloučen Ryan Carter a přesilovku si tentokrát zahráli Isles. V té se podařilo vypíchnout puk Z. Parisemu a pod tlakem vystřelit ale stav se neměnil. V čase 45:45 se skóre už ale měnilo. Isles vyhráli souboj v rohu a John Tavares stál sám před Hedbergem a z první otevřel skóre. Poté už se ale Devils začali tlačit do branky Isles a to přineslo ovoce. V čase 58:21 David Clarkson obkroužil branku a poměrně šťastnou střelou srovnal na 1:1, byl to jeho 28. gól v sezoně. V zápětí jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou zaskočení Isles nezvládli a svým prvním gólem za Devils se blýskl Marek Židlický! Góly Clarksona a Židlického dělilo pouze 14. vteřin! Šťastný zápas jsme si již pohlídali a mohli slavit.

New York Islanders 1:2 New Jersey Devils

46. Tavares (P. Parenteau, M. Moulson), 59. Clarkson (Josefson, Ponikarovsky), 59. Židlický (Kovalchuk, Parise)

Hvězdy zápasu: 1. Marek Židlický, 2. David Clarkson, 3. John Tavares


Čtěte také

Premiéra ve Vegas na jedničku! Ďáblové zničili domácí Golden Knights

Tak tohle vyšlo! První trip Ďáblů do Las Vegas přinesl po velice dobrém výkonu vysoké vítězství a důležité dva body. Na první branku jsme moc dlouho čekat nemuseli, padla již v sedmé minutě. V oslabení se do útoku dostal Brian Gibbons, který přes obránce posunul kotouč na Blakea Colemana, jenž do něj jen lehce ťukl a …

4 komentáře

  1. No ale parádní gól Marka :) Snad se mu začne dařit pravidelně!

    btw. Mooooooooose!!! :D

    PS: Díky za náhradu při psaní reportu :)

  2. podľa highlightov to vyzeral byť skvelý zápas. aj keď tam smrdí “trochu” šťastia :D

  3. To byl zase jednou závěr tak na infarkt… :D

Ďáble, co na to říkáš...?