Peklo / Reporty / New Jersey Devils 4:1 Philadelphia Flyers
Svou 650. výhru v NHL vychytal Martin Brodeur v zápase s Flyers, který rozhodla především třetí třetina.

New Jersey Devils 4:1 Philadelphia Flyers

Úvod nebyl příliš pohledný a první šanci viděli fanoušci v Prudential Centeru až v 11. minutě, kdy vyslal rychlou střelu Couturier, ale Brodeur senzačně máchl lapačkou a puk chytil. V závěru třetiny už ovšem bylo na co koukat. Nejdříve zkoušel Clarkson zakončit zpoza branky, neúspěšně. S následnou dorážkou neuspěl ani Ponikarovsky, který trefil pouze boční sít Bobrovského branky. V další akci si pro pas Eliáše sjel Volchenkov, jehož střelu ovšem vyrazil Bobrovsky. Po této akci následovala přesilovka pro New Jersey, která se podařila využít. Eliáš nabral rychlost, zavezl puk přímo do pásma, předal na Clarksona, přitom sám pokračoval v jízdě směr branka. To Clarkson dobře věděl a žabičkou poslal přihrávku přímo na Pattyho hokejku, který už jen dodal puku správný směr do branky – 1:0.

Druhou třetinu začal dobrou střelou Volchenkov, ale s tou si poradil Bobrovsky, stejně jako později se šancí Kovalchuka při vlastním oslabení, který zakončoval v situaci 1 na 1 ze strany. V následné přesilovce si Devils vytvořili další dvě šance. Eliáš našel Clarksona zcela osamoceného před brankou, jenže při zakončení trefil přímo ruského brankáře. Následně se pokusil skórovat Kovalchuk, ale gólman Flyers vyrazil betonem. Ve 29. minutě ohrozili branku Brodeura po delší době i hosté, Wayne Simmonds se nadvakrát pokusil dorazit puk za branku, ale Marty to zvládnul. Následně se v přesilovce dostali hosté z Pensylvánie do přečíslení 2 na 1, Hartnell nakonec vzal všer na sebe a Brodeur puk chytil. Další světlý moment si připsal o 3 minuty později, kdy chytil do lapačky pokus Rinalda.

Vstup do třetí třetiny vyšel Philadelphii dobře. Jágr zavezl puk do pásma, poslal před branku na Girouxe přesnou nahrávku a ten už neměl problémy vyrovnat. Z vedení se ovšem nemohli radovat moc dlouho. Ve 43. minutě totiž Parise skvělým způsobem přeloboval hráče Flyers a Kovalchuk s Volchenkovem se tak dostali do situace 2 na 1, kde prvně jmenovaný předložil dobrou nahrávku svému krajanovi z obrany, který už se při zakončení nemýlil. Od té doby Devils naprosto ovládali hru. Další přečíslení po příhře Henriquea nevyužil Sýkora. Následně se dostal do šance Josefson, jehož střela gólem ale neskončila. Ve 49. minutě se dostal do úniku Adam Henrique, jenže s bekhendovou kličkou neuspěl. Akce ovšem pokračovala a puk se dostal ke Kovalchukovi, který prudkou střelou švihem dal na 3:1. V 53. minutě dostali Devils možnost 4 minutové přesilovky, kterou se podařilo využít. Zach Parise dorazil střelu Patrika Eliáše a stav 4:1 už dal domácím velkou šanci na bodový zisk. V poslední minutě hráli domácí ještě nakonec přesilovku, kde se pokusil dát pátou branku osamocený Sýkora před golmanem a následně střelou od modré Greene, kterou ještě dorážel Josefson. Ani jeden ovšem neuspěl a stav 4:1 byl tak konečný.

20. Eliáš (Clarkson, Kovalchuk), 43. Volchenkov (Kovalchuk, Parise), 49. Kovalchuk (Židlický, Henrique), 55. Parise (Eliáš, Židlický) – 41. Giroux (Jágr, Carle)

Hvězdy zápasu: 1. Ilya Kovalchuk, 2. Marek Židlický, 3. Patrik Eliáš