Peklo / Reporty / Philadelphia Flyers 3:0 New Jersey Devils
Devils zaslouženě padli na ledě Flyers, se skvěle pracující defenzívou si nevěděli rady.

Philadelphia Flyers 3:0 New Jersey Devils

Zápas začali lépe domácí Flyers, Scott Hartnell ve 4. minutě si najel ze strany a střelou trefil tyč Brodeurovi branky. První šanci si ale vytvořili i Devils a to v přesilovce. V 8. minutě to zkoušel Židlický, ale trefil pouze beton Bryzgalova. Následně ovšem měla Philadelphia více ze hry, Griroux střelou z první trefil taktéž pouze betony brankáře. Ve 12. minutě vyslal dobrou střelu Carle, ale opět se zaskvěl Brodeur. Na konci třetiny ještě se sirénou pálil Hartnell, ale Brodeur udržel bezbrankový stav po prvních 20 minutách zápasu.

Druhou třetinu opět začali lépe domácí hráči. Coburn střílel od modré, Rinaldo objel branku a ač zakončoval do prázdné, nebyl to gól, puk se sjel po čáře a zamířil mimo. O dvě minuty později unikal obraně Matt Read, ale ani on nevyzrál na Brodeura. První šance si Devils vytvořili ve vlastním oslabení. Nejdříve Kovalchuk trefil beton Bryzgalova, následně při přečíslení 2 na 1 pálil mimo. Ve 32. minutě měl velkou šanci Voráček, ale jeho střelu Marty jen tak tak udržel. Co už ale neudržel, byl šťastný gól Flyers v tentýž minutě. Střela Coburna se od zadního mantinelu odrazila zpět před branku a Sean Couturier ji dorazil do branky – 1:0. Následovala přesilovka New Jersey, kde se k zajímavé střele dostal opět Kovalchuk, ale nedal gól. Následně už po přesilovce pálil Volchenkov, jehož rána byla tečována těsně vedle branky domácího týmu.

Pokud chtěli Devils alespoň vyrovnat, museli do třetí třetiny něco změnit. Jenže ve 43. minutě poslal puk před branku Briere a po dotírání se bekhendem prosadil Jakub Voráček – 2:0. To byla celkem těžká rána pro hostující tým, pomýšlející o obratu. Nabuzení Flyers dále útočili, ve 45. vyslal dobrou ránu švihem Lilja, kterou chytil Brodeur. Devils se stále marně snažili přijít na to, jak překonat skvěle pracující defenzivu domácích. V polovině třetiny dostali možnost 4 minutové přesilovky za faul Grossmanna na Henriquea. Ale nešlo to. Vůbec. Puk lítal pouze ven z pásma, nedařilo se – spousta nepřesných nahrávek. V 55. minutě se povzbuzení Flyers dostali do šance, Hartnell střílel a k dorážce se dostal Jágr, jenže nakonec puk zamířil mimo. Devils se ke hře bez brankáře odhodlali už pět minut před koncem, ale ihned se to Flyers podařilo využít, Danny Briere dal na 3:0. Překvapivý tah se nakonec ukázal jako velmi špatný. Devils se ale snažili, Josefson dostal od Ponikarovského dobrý pas, ale vypálil mimo. 3 minuty před koncem dostala “Philly” možnost přesilovky, čili pohodlného dohrání zápasu a udržení konečného výsledku 3:0.

32. Couturier (Coburn), 43. Voráček (Briere, Wellwood), 56. Briere (Voráček)

Hvězdy zápasu: 1. I. Bryzgalov, 2. J. Voráček, 3. E. Wellwood