Peklo / Reporty / New Jersey Devils 1:0sn. Colorado Avalanche
Souboj mezi Coloradem a New Jersey se nesl ve znamení skvělých brankářů. Nakonec se z výhry radoval zaslouženě aktivnější domácí tým.

New Jersey Devils 1:0sn. Colorado Avalanche

Sledovaný byl i souboj aktuálně dvou nejlepších nováčků – Adam Henrique vs. Gabriel Landeskog. V úvodu se týmy spíše oťukávali, ale první šanci si vytvořili hosté v 6. minutě. McClement ovšem z těsné blízkosti trefil přímo lapačku Martina Brodeura. O chvilku později neproměnil svou šanci Paul Stastny. Devils se dostali do většího tlaku až v 11. minutě, kdy se Kovalchuk probil až k zakončení, které ovšem vyrazil Jean-Sebastien Giguere. V 16. minutě poslal střílenou přihrávku na Ponikarovského Židlický, ale Giguere betonem vyrazil puk.

Ve druhé třetině byl už hokej svižnější a mnohem pohlednější. Devils měli lepší úvod, k teči se opět dostal Ponikarovsky, tentokrát škrtal pokus Volchenkova, ale Giguere opět chytil puk. Ve 24. minutě předvedl dobrou akci Kovalchuk, kterou zakončil střelou švihem. Tu střelu ještě tečoval hostující obránce do tyče. O chvíli na to se poprvé zviditelnil Landeskog, jenže se dostal před branku, kde ovšem Židlický zblokoval jeho následný pokus nohou. Ve 29. minutě měl po přihrávce Johnsona před prázdnou branku obrovskou příležitost Hunwick, ale Brodeur puk vykopl fantasticky špičkou betonu! Následně měl dvě obrovské šance domácí mladík Jacob Josefson, který nejprve objel branku, ale nedal a následně se dostal do obrovské šance před odkrytou brankou, Giguerovi puk vypadl z výstroje ale Olver puk odpálil z brankové čáry. Následně se dobrým defenzivním zákrokem blýsknul i domácí hráč, Adam Larsson totiž zblokoval střelu Jonese v době, kdy se Brodeur položil.

Ve třetí třetině hned z úvodu zkoušel štěstí opět Jones, ale Brodeur schoval puk mezi betony. Následoval až do konce třetiny obrovský tlak Devils. Ve 46. minutě zakončoval akci Clarksona dnes velmi aktivní Ponikarovsky bekhendem, ale Giguere chytil. O dvě minuty později z otočky vystřelil (taktéž bekhendem) Adam Henrique, jenže opět ztroskotal na brankáři Colorada. V polovině třetího dějství vystřelil Kovalchuk, před brankářem si puk ze vzduchu zpracoval Carter, jenže jeho následnou střelu opět vyrazil golman betonem. Další světlý moment brankáře Avs byl v 53. minutě, Ponikarovsky nahodil puk a ten se odrazil přímo ke Clarksonovi, který tedy nepřekonal Giguera. V 56. minutě pálil od modré Salvador, ale opět byl Giguere připraven. Jedinou šanci Avalanche ve třetí třetině měl z protiútoku v přečíslení 3 na 2 McGinn, ale Brodeur byl připraven a puk vyrazil mimo branku. V závěru Devils ve svém tlaku nepolevili, ale ani Clarksonův pokus po vyjetí zpoza branky gólem neskončil.

Šlo se tedy do prodloužení, V něm byli zase lepší hosté, Hned v úvodu Hunwick vyslal dobrou střelu přímo do Brodeura. V 64. minutě se ještě probil do šance Kovalchuk, ale Giguere puk vyrazil opět betonem.

Šlo se tedy na nájezdy. Mezi sebou se utkali dva týmy, které jsou v tomto ohledu nejlepší v lize. Jako první je domácí Kovalchuk, jenž kličkou do forhendu překonal Giguera (1:0). Následně se postavil k puku český útočník Milan Hejduk, ale jeho střela se otřela o tyč. Následně se chopil příležitosti dát Devils dvoubrankové vedení v nájezdech dnes velmi dobře hrající Parise. Zach naznačil střelu, následně si přehodil puk na bekhend, zpět na forhend a pohodlně skóroval (2:0). Mueller tak musel dát. Zkusil střelu, ale Brodeur puk chytil a Devils tak získali všechny dva body, Avalanche si odvezli z Prudential Center jeden bod.