Peklo / Reporty / New Jersey Devils 3-4so Toronto Maple Leafs
Zápas, který se odehrál v režii Ďáblů, skončil ziskem pouze jednoho bodu. Opět se potvrdilo pravidlo, které říká, že lépe bránící tým vyhrává.

New Jersey Devils 3-4so Toronto Maple Leafs

Do branky se postavili na jedné straně odpočatý Marty Brodeur, na straně druhé James Reimer. Od první minuty začali být Ďáblové lepším a aktivnějším týmem a v první třetině  se hosté z Toronta dostali k Martymu spíše sporadicky. V 10. minutě předložil Dainius Zubrus přihrávku téměř před prázdnou branku, ale ani Patrik Eliáš gólový účet neotevřel. V 15. minutě měli Devils k dispozici přesilovou hru, s kterou ale naložili trestuhodně a stav zůstal stále nezměněn. Minutu a půl před koncem 1. třetiny si krásně sjel mezi kruhy Marek Židlický, ale i tentokrát byl Reimer proti. Do konce první třetiny se už nic nezměnilo a stav byl tedy po 20. minutách 0-0. Poměr střel 18-7 svědčil o aktivitě Devils.

Začátek druhé třetiny byl obrázkem té první. Devils se tlačili do pásma a obléhání bylo doprovázeno početnou střelbou. Opět ale bezúspěšně. Zápas se začal blížit ke své polovině, hra se začala vyrovnávat a Toronto bylo nebezpečnější. Ve 29. minutě se objevil před Martym úplně sám Lombardi a mohl si vybrat, kam puk umístí, ovšem Brodeur krásným zákrokem  lapačkou vyrazil. Ve 34. minutě se ovšem skóre už měnilo. Schenn nahazoval puk od modré, který nešťastně tečoval Adam Henrique přímo k osamocenému Bozakovi a ten bez problému otevřel skóre 0-1. O necelé 2. minuty bylo ještě hůř. Opět od modré pálil tentokrát Gardiner a jeho střelu pěkně tečoval Nazem Kadri přímo k tyči 0-2. Devils to ovšem nezabalili. Minutu před koncem nastartoval Alexei Ponikarovsky a přihrával osamocenému Josefsonovi, kterému se podařilo snížit 1-2. Tímto skóre končí 2. třetina, poměr střel 27-14 z pohledu Devils!

Začátek 3. třetiny ve jménu předešlých dvou. Ovšem opět se ve 49. minutě dostal ke šťastně odraženému puku Steckel a zvyšoval už na 1-3. Ani v této situaci se ovšem Devils nevzdali a pokračovali i přes nepřízeň v nasazeném tempu. A to přineslo ovoce. O necelé dvě minuty později šťastně snižoval Zach Parise, když dotlačil puk za Reimerovi záda 2-3. Tlak nepovoloval a Devils Reimerovi i nadále zatápěli. 5. minut do konce základní hrací doby střílel od modré Andy Green a puk krásně tečoval Adam Henrique a srovnal tak na 3-3. Dále se již nezměnilo a čekalo nás prodloužení.

V prodloužení se dostal do výraznější šance pouze Henrique, ale bezúspěšně a jeli se nájezdy. 5 ze 6 nájezdů byly krásnými způsoby zakončeny až na jeden. Neproměněný nájezd Patrika Eliáše znamenal vítězství Toronta.

34. Bozak (Schenn, Lombardi), 35. Kadri (Gardiner, Hamilton), 39. Josefson (Ponikarovsky, Zubrus), 50. Steckel (Grabb, Connoly), 51. Parise (Salvador, Clarkson), 56. Henrique (Greene, Larsson), Vítězný SO Kadri.

Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Reimer, 3. Parise