Peklo / Reporty / Pittsburgh Penguins 5:2 New Jersey Devils
Po 37 zápasech se do sestavy vrátil Travis Zajac, přidal dokonce asistenci, přesto Devils podlehli Pens 2:5.

Pittsburgh Penguins 5:2 New Jersey Devils

Již v úvodu zápasu se domácí tým dostal do vedení. Brodeur chyboval za brankou, o puk ho obral Malkin a před branku předložil na volného Kunitze – 1:0. Ve 3. minutě pálil z pozice bodu pro vhazování Letang a o dorážku se snažil Neal, ale ani jeden Brodeura nepřekonal. O minutu později se opět dostal Neal do šance, ale opět střelou po zemi nedal druhý gól domácích. V 6. minutě nahazoval za branku Parise, Fleury se následně nedohodl s obranou a po další chybě brankáře padl další gól, tentokráte do sítě Pittsburghu a autorem byl právě hráč New Jersey s číslem 9. Následně posílal Židlický dobrý pas na Cartera, který byl zcela sám před brankou, ale Fleury se stačil včas přemístit a puk schovat ve výstroji. Ve 12. minutě v přesilovce posílal Zajac pas na volného Pariseho před brankou, jenže ten v obrovské šanci nedal a New Jersey tak mohlo litovat dvou nevyužitých velkých šancí. Tu měl o 5 minut později domácí Malkin, který unikl obráncům, ale Brodeur vyjel z branky a holí vypíchl ruskému útočníkovi puk. V závěru třetiny dorážel puk do prázdné branky Cooke, ale Ponikarovsky stačil přiložit hůl a puk tak zamířil mimo. Devils ovšem nedokázali vyhodit a z následné šance trefil Jordan Staal pravý řůžek Brodeurovi branky – 2:1.

Ve 24. minutě posílal Zubrus před branku na nehlídaného Eliáše, ale ani on nepřekonal skvělého Fleuryho. V polovině druhé třetiny se do další obrovské šance dostal domácí útočník Pascal Dupuis, jenž byl zcela sám před Brodeurem, ale jeho bekhendový pokus zneškodnil brankář ukázkovým zákrokem lapačkou. Následně si Crosby skvělým způsobem obehrál Židlického a vystřelil, jenže Marty byl opět připraven. Ve 36. minutě se do přečíslení 2 na 1 dostal Crosby s Adamsem, druhý jmenovaný se svou střelou neuspěl, ale puk za Brodeurova záda dorazil ještě přijíždějící Dupuis – 3:1.

Ve třetí třetině se Devils opět vrátili do hry. Probíhala 44. minuta a Ilya Kovalchuk dostal dobrý pas od Zajaca a snížil tak na 2:3 střelou do prázdné. (Travis Zajac kvůli zranění vynechal 37 posledních zápasů, v letošní sezoně má zatím na kontě pouze 9 zápasů i s tím dnešním). Jenže následovala chyba obrany Devils a domácí trestali. Sidney Crosby se dostal do úniku a bez problémů překonal Brodeura prudkou střelou – 4:2. Závěr zápasu už si domácí pohlídali a gólem do prázdné branky na 5:2 potvrdili zisk 2 bodů.

2. Kunitz (Malkin), 20. Staal (Cooke), 36. Dupuis (Crosby, Adams), 45. Crosby (Michálek, Dupuis), 59. Malkin (Staal, Kunitz) – 6. Parise, 44. Kovalchuk (Zajac, Ponikarovsky)

Hvězdy zápasu: 1. Sidney Crosby, 2. Pascal Dupuis, 3. Evgeni Malkin