Peklo / Reporty / Carolina Hurricanes 0:5 New Jersey Devils

Carolina Hurricanes 0:5 New Jersey Devils

Devils po výhře 6:4 nad Tampou Bay nešetřili ani dalšího soupeře, Carolina před vlastními diváky dostala napráskáno 0:5! To dává New Jersey jistotu účasti v play-off.

Již ve druhé minutě měli hosté první příležitost, v úniku 2 na 1 se ke střele odhodlal Henrique, ale Boucher chytil puk do lapačky. Následně mezi beky pronikal LaRose a dostal se ke střele, která ovšem zamířila mimo Brodeurovo branku. V 5. minutě měl v přesilovce obrovskou šanci Skinner, zakončoval prakticky do prázdné branky, jenže nevystřelil moc prudce a Brodeur tak stihl skvěle přiložit lapačku. Velkou šanci měl v 8. minutě i hostující Sýkora, který dostal pas před branku od Eliáše, ale Boucher byl připraven. Tentýž hráč se dostal ke střele i po následném vhazování, po něm ještě pálil Volchenkov, ale Boucher stále odolával. Další pokus rodáka z Plzně ve 12. minutě udržel Boucher s velkými problémy před čárou. Po delší době se k něčemu dostala i Carolina, Sutter ovšem v dobré šanci minul. Následovala přesilovka Devils, ve které se povedlo zamknout domácí v obranném pásmu. Dobré pokusy měli Kovalchuk a Parise, jenže gólman Hurricanes stále trápil hostující střelce. To se zlomilo ve 20. minutě, kdy v další přesilové hře dostal pas od Eliáše Clarkson a střelou z první oslavil 28. narozeniny svým 30. gólem v sezóně.

Druhá třetina začala pro Devils ještě lépe. Ve 22. minutě po nahrávce Sýkory z první vyslal nechytatelnou dělovku na branku Bouchera Kovalchuk a bylo to již 0:2. O minutu později pálil Tlustý, Brodeur byl připraven. Probíhala 24. minuta a Bernier skvěle vydoloval puk a spolu s Carterem se dostal do přečíslení 2 na 1 – prvně jmenovaný se nakonec rozhodl pro nahrávku a Ryan Carter tak dal na 0:3. New Jersey bylo jednoznačně lepším týmem a i v oslabení si opět vytvářelo šance. Tou největší byl únik Kovalchuka, který ovšem Boucher zneškodnil. V polovině zápasu měli Devils přesilovku, Židlický pálil od modré a Parise se poté dostal do velké šance, kterou ovšem výborně chytil bývalý brankář Philadelphie Brian Boucher. Canes se přece jen dostali do šance, to když ve 32. minutě Staal, vracející se z trestné, zavezl puk do pásma, nahrál Skinnerovi, ale Brodeur si poradil i s dotírajícím Bowmanem. Ve 38. minutě dostal pas před branku Zubrus, ale opět ztroskotal na brankáři. Po následujícím vhazování, které vyhrál Eliáš okamžitě pálil Sýkora a překvapený Boucher kapituloval počtvrté. (Sýkora dal tímto způsobem již třetí gól, první dal shodou okolností Carolině, následně Washingtonu a tentokrát opět Hurricanes – pozn. red.)

Ve třetí třetině Canes pomýšleli na obrat, jenže to by nesměli inkasovat popáté. Ilya Kovalchuk našel najíždějícího Pariseho, který se se střelou neukvapil a překonal Bouchera – 0:5. O tři minuty později měl šanci Chad LaRose, ale Brodeur chytil puk. Devils už si následně pouze hlídali výsledek a postup do play-off. Brodeur si navíc uhlídal čisté konto i v přesilovce, kdy dobře pálil McBain.

20. Clarkson (Eliáš, Kovalchuk), 22. Kovalchuk (Sýkora, Zubrus), 24. Carter (Bernier, Josefson), 38. Sýkora (Eliáš), 42. Parise (Kovalchuk, Zajac)

Hvězdy zápasu: 1. Ilya Kovalchuk, 2. Petr Sýkora, 3. Patrik Eliáš