Peklo / Reporty / New Jersey Devils 3:1 New York Islanders
V zápase, kde už měly oba týmy o svém postupu či nepostupu jasno, rozhodly bleskové góly Devils na začátku třetin.

New Jersey Devils 3:1 New York Islanders

Jak jsem již naznačil, zápas začal v režii Devils a hned jedna z prvních střel se ujala. Patrik Eliáš v čas 1:18 poprvé překonal gólmana hostů Montoyu. Islanders s odpovědí ale příliš dlouho nečekali a za necelé tři minuty srovnali. V čase 3:57 za hosty vyrovnával dořážkou Moulson. V zápětí po rozehrávce Devils nahodili puk na branku Montoyi a ten si srazil puk do vlastního brankoviště, ale nikdo z Ďáblů nedokázal této chyby využít. První třetina toho už o moc víc divákům a moc víc nenabídla, snad za zmínku stojí bitka Janssena a Haleyho, která skončila remízou. Poměr střel po první třetině 8-6 v  prospěch Ostrovanů.

Druhá třetina začala přesilovou hrou Devils. Zajímavostí je, že Devils hráli 7 přesilových her, zato Islanders ani jednu. Tuto přesilovku se podařilo Ďáblům bleskově využít. V čase 0:22 se trefil Travis Zajac. Asistovali mu Parise a druhým bodem v zápase se blýsknul Eliáš. V zápětí se dostali do přečíslení 2 na 1 Adam Henrique a Steve Bernier, ale Montoya třetí gól za svá záda nepustil. Tlak pokračoval a z dalšího protiútoku byla opět gólová šance, kdy se vystřelený kotouč klouzal Montoyovým brankovištěm, ale opět bez výsledku. Islanders získali kotouč, na nic nečekali a vyslali samotného Grabnera na Hedberga, který ale nakonec ani zasahovat nemusel, jelikož skvělá a hlavně čistá rybička Fayneho střele zabránila. Půl minuty do konce 2. třetiny se ještě dostal do šance opět Grabner, kdy stál sám před Hedbergem, ale ten nepovolil. Druhá třetina tedy končí 2:1 a poměr střel 8:8.

Třetí třetina už žádné velké vzrušwní nenabídla. V 52. minutě se pěknou střelou prezentoval Andy Greene, ale Montoya měl čistý výhled. Největší šanci na vyrovnání měl Okposo 4. minuty před koncem 3. třetiny, kdy dostal dobrou přihrávku před branku, ale puk netrefil dobře a Hedberg, tak neinkasoval. Minutu před koncem Islanders zkoušeli štěstí v šesti hráčích, ale neúspěšně. Navíc Ilya Kovalchuk zasadil poslední ránu a Devils vítězí 3:1.

2. P. Eliáš (Sýkora, Fayne), 4. M. Moulson (Streit, Tavares), 21. T. Zajac (Parise, Eliáš), 59. Kovalchuk (Parise)

Hvězdy zápasu: 1. T. Zajac, 2. P. Eliáš, 3. Z. Parise