Peklo / Reporty / Detroit Red Wings 1:2 New Jersey Devils
Ďáblům se podařilo prolomit sérii, která se zastavila na čísle 16. Konkrétně 16 let. Tak dlouho nedokázali Ďáblové vyhrát v Joe Louis Areně, ale včera se jim to podařilo!

Detroit Red Wings 1:2 New Jersey Devils

Do branky se po pauze postavil Marty Brodeur, na druhé straně J. Howard. První střelu si připsal David Clarkson, ale k rychlé změně stavu, jako proti Isles nedošlo. Poté převzali iniciativu domácí Red Wings, ale ani teď se skóre neměnilo. V polovině 1. třetiny už ale ke změně došlo. Po slušné individuální akci Cartera zakončoval Ponikarovsky a Devils se dostávají do vedení 1:0. 5. minut do konce první třetiny hráli Devils přesilovku, ale zvýšení jsme se nedočkali. 1. třetina skončila poměrem střel v prospěch Devils 11:6.

Začátek druhé třetiny ovládli domácí a Marty se zapotil. Tento tlak donutil Devils k přestupku a Red Wings hráli přesilovku, kterou následně Holmstrom využil a sravnal 1:1. Red Wings ani poté nepolevili a byli aktivnější. Nedokázali toho ale využít a stav do konce 2. třetiny se už neměnil. Red Wings nás ve druhé třetině přestříleli v poměru 14:4.

Na začátku 3. třetiny se dostal do samostatného úniku Patrik Eliáš, kterého vyslal Petr Sýkora, ale nepodařilo se mu skórovat. Vyrovnaná hra plynula a příliš toho, kromě úniku Eliáše, nenabídla. K další změně skóre došlo až v 51. minutě, kdy na oplátku Patrik Eliáš přichystal puk před branku Petru Sýkorovi a ten se nemýlil a strhnul vedení pro Devils 2:1. Ještě 2. minuty do konce se do branky tlačil Bertuzzi, ale nic proti Martymu a Faynemu nezmohl. Minutu před koncem ukryl Brodeur střelu Franzena do lapačky, efektním zákrokem pro diváky. Red Wings ještě zkusili hru bez brankáře, ale nic na konečném výsledku už nezměnili.

11. A. Ponikarovsky (P. Harrold, D. Clarkson), 27. Holmstrom (Hudler, Filppula), 52. P. Sýkora (P. Eliáš, D. Zubrus)

Hvězdy zápasu: 1. M. Brodeur, 2. J. Hudler, 3. A. Ponikarovsky,