Peklo / Play-Off 2012 / Představení soupeře – Florida Panthers

Představení soupeře – Florida Panthers

V prvním kole play-off čeká na New Jersey Florida. Pojďme si trochu blíže představit tohoto soupeře.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
První vzájemný zápas nabídl velmi atraktivní podívanou. Devils po první třetině, kdy se trefili Kovalchuk, Sýkora a Zubrus vedli již 3:0, Ale Florida dokonala v 58. minutě obrat na 3:4 díky gólu Fleischmanna. Nutno uznat, že to byla výhra zasloužená. 3:4

Druhá bitva nabídla taktéž obrat z nepříznivého skóre. Panthers po dvou trefách Versteega měli vedení 2:0, ale ztratili ho. Ve 29. minutě snižoval Eliáš a skóre srovnal v 48. minutě Parise. V nájezdech se pak po úspěšných provedeních od Kovalchuka a Eliáše radovalo New Jersey. 3:2sn.

Asi nejpovedenější ze strany Devils bylo utkání třetí. Po dvou třetinách to bylo sice 2:2, ale ve třetí třetině se za New Jersey trefili dvakrát Kovalchuk a jednou Parise a bylo rozhodnuto. Devils tak naklonili bilanci na svou stranu. 5:2

Naopak čtvrtý, prozatím poslední, zápas v sezóně byl ze strany New Jersey nejméně vydařený. Sice se po 1 minutě a 39 sekundách po gólu Berniera dostali do vedení, ale góly Bergenheima, Versteega a Samuelssona skóre otočili a vzájemná bilance těchto týmů je tedy vyrovnaná, 2:2. 1:3

Hvězdy týmu soupeře:
Jednoznačně první, nejnebezpečnější lajna Panthers. V útoku na levém křídle Tomáš Fleischmann, nejproduktivnější hráč týmu (82 zápasů, 27+34). V centru formace Stephen Weiss, druhý v pořadí (80 zápasů, 20+37). A na pravém křídle další borec, Kris Versteeg (71 zápasů, 23+31). V obraně taktéž vyniká první pár, celá první lajna je totiž poskládaná v TOP 5 bodování Panthers. Prvním z obránců je Brian Campbell (82 zápasů, 4+49) a druhým Jason Garrison (77 zápasů, 16+17). Uhlídat si tuto lajnu bude pro Devils klíčové.

Brankáři:
Jedničkou byl a bude Jose Theodore. V základní části odchytal 53 zápasů s úspěšností 91.7%. Záda mu kryje bývalý gólman New Jersey Scott Clemmensen s 30 zápasy na kontě a úspěšností 91.3%. Trojkou je Jacob Markström (7 zápasů, 92.3%) a k jednému zápasu letos nastoupil do branky i Brian Foster (chytal pouze 5 minut a měl jeden zákrok).

Statistické údaje:
Góly ve vzájemných soubojích jednotlivě po třetinách (Devils – Panthers)
První třetina: 5-3
Druhá třetina: 2-5
Třetí třetina: 4-3
Prodloužení: 0-0
Celkově: 11-11

Počet střeleckých pokusů ve vzájemných soubojích jednotlivě po třetinách (Devils – Panthers)
První třetina: 51-38
Druhá třetina: 41-36
Třetí třetina: 24-28
Prodloužení: 0-4
Celkově: 116-106

TERMÍNY ZÁPASŮ:
1. Panthers : Devils – V noci z 13.4. na 14.4. v 1:00 našeho času.
2. Panthers : Devils – V noci z 15.4. na 16.4. v 1:30 našeho času.
3. Devils : Panthers – V noci z 17.4. na 18.4. v 1:00 našeho času.
4. Devils : Panthers – V noci z 19.4. na 20.4. v 1:00 našeho času.
Případný 5. Panthers : Devils – V noci z 21.4. na 22.4. v 0:30 našeho času.
Případný 6. Devils : Panthers – V noci z 24.4. na 25.4. v neznámý čas.
Případný 7. Panthers : Devils – V noci z 26.4. na 27.4. v neznámý čas.

Patrik Eliáš prožívá roli mentora nové generaci Ďáblů

Je to dvojnásobný vítěz Stanley Cupu, franšízový leader ve vstřelených brankách (408) a bodech (1025), jeden z pouhých pěti hráčů, kteří mají pod stropem haly Prudential Center vyvěšen dres s jeho číslem. To vše stihl Patrik Eliáš v NHL. Ale olympijská zlatá medaile a titul z mistrovství světa ho bohužel minuly. To nic ale nemění …