Peklo / Play-Off 2012 / New Jersey Devils 3:4 Florida Panthers
Stav série – 1:2 (3:2, 2:4, 3:4). Devils vedli 3:0, ale vedení ztratili a nedokázali již získat zpět.

New Jersey Devils 3:4 Florida Panthers

Stav série – 1:2 (3:2, 2:4, 3:4). Devils vedli 3:0, ale vedení ztratili a nedokázali již získat zpět.

První domácí zápas Devils začali jako z číše snů. Hned v první minutě získal v mezikruží puk Zach Parise a střelou překonal Theodora – 1:0 (autora první branky na Facebooku uhodli Domino Hudec, Tomáš Sešívaný Navrátil a Libor Chytil). Tento vstup do utkání Devils parádně nažhavil a ve čtvrté minutě se to opět projevilo gólově. Střelu Marka Židlického od modré tečoval Stephen Gionta a bylo to 2:0. New Jersey si poté vybojovalo přesilovou hru. Tu se v 7. minutě podařilo využít, Patrik Eliáš se dostal k puku po šanci Clarksona a bez problémů ho dorazil – 3:0. Do branky tak po 2 zákrocích a třech inkasovaných gólech Joseho Theodora nastoupil Scott Clemmensen, bývalý náhradník Martina Brodeura. V Prudential Center panovala i díky skvělému úvodu fantastická atmosféra, z hlediště bylo slyšet několik pokřiků. Clemmensena poprvé ověřil střelou od modré Fayne, brankář Panthers obstál a jeho ránu vyrazil. Ve 13. mintuě měli první šanci Panthers, Garrisonovu střelu chtěl dorazit Maden, ale Brodeur situaci zvládl. Nálsedně příšla přesilovka Floridy a v ní vyslal dobré pokusy nejdříve Fleischmann. O chvíli později se přes Volchenkova probil k zakončení Bergenheim a ranou pod břevno snížil na 1:3. Panthers ožili a další šanci měl po střele Jovanovského Versteeg, jenž ani jednou z dorážek Brodeura nepřekonal. V závěru třetiny se Panthers podařilo dostat zpět do zápasu dalším gólem z přesilovky, který dal těsně před koncem třetiny Jason Garrison.

Ve 23. minutě se Floridě podařilo vyrovnat. Brodeur neviděl střelu Weavera a po tomto gólu pustil do branky Hedberga. Po gólu se do šance probil domácí útočník Gionta, ale Clemmensen neinkasoval. Hosté dostali možnost otočit skóre v přesilovce a to se jim povedlo. Střelu Briana Campbella Hedberg pustil za svá záda. Panthers využili v této sérii již 6 z 10 přesilovek! Nabuzená Florida měla další šanci ve 29. minutě, ale Hedberg skvěle vychytal Marcela Goce. V polovině zápasu se Devils nabídla přesilovka. V ní nejprve měl dobrou šanci Parise se Zajacem a také Židlický vyslal dobrou střelu, ale Clemmensen vše pochytal. Ve 34. minutě Shawn Matthias byl osamocený v dobré pozici, ale střelou trefil Hedberga. Minutu před koncem druhé třetiny vystřelil od modré Židlický a dal gól, jenže Jovanovski předtím srazil Berniera na Clemmensena a gól nebyl uznán, ikdyž Bernier za to vůbec nemohl.

Úvod třetí třetiny pro New Jersey dával naději na vyrovnání. Větší aktivita v útočném pásmu a přesilová hra v 46. minutě. Jenže tu se využít nepodařilo. Těsně po vypršení trestu se do úniku dostal Stephen Weiss, ale Hedberg podržel svůj tým. New Jersey muselo otevřít obranu a toho chtěl využít i Bergenheim, jenž unikal po straně, ale střelecký pokus šel mimo. O chvíli později mohlo být opět zle, Kulikov vyslal střelu od modré, která Hedbergovi propadla, ale ten ji stlumil tak dobře, aby zamířila pomalu mimo branku. Dobrý střelcký pokus v 56. minutě měl David Clarkson, ale Clemmensen ho chytil do lapačky. Devils se nadechovali k závěrečnému náporu, ale všichni dobře věděli, že proti výborné defenzivě Panthers to bude těžké. Domácí tým 1:30 před koncem třetí třetiny odvolal brankáře a v následujícím přerušení si vzal timeout. Velkou čanci měl po přihrávce Eliáše Parise, ale odkrytou branku z těžké pozice netrefil. Florida už své vedení ubránila a vede tak v sérii 2:1.

New Jersey Devils 3:4 Florida Panthers
1. Parise (Zajac, Kovalchuk), 4. Gionta (Židlický, Bernier), 7. Eliáš (Parise, Clarkson) – 17. Bergenheim (Upshall, Clemmensen), 20. Garrison (Bergenheim, Campbell), 23. Weaver (Smithson, Upshall), 27. Campbell (Samuelsson, Fleischmann)

Hvězdy zápasu: 1. Brian Campbell, 2. Scott Clemmensen, 3. Sean Bergenheim

Čtěte také

Premiéra ve Vegas na jedničku! Ďáblové zničili domácí Golden Knights

Tak tohle vyšlo! První trip Ďáblů do Las Vegas přinesl po velice dobrém výkonu vysoké vítězství a důležité dva body. Na první branku jsme moc dlouho čekat nemuseli, padla již v sedmé minutě. V oslabení se do útoku dostal Brian Gibbons, který přes obránce posunul kotouč na Blakea Colemana, jenž do něj jen lehce ťukl a …

Ďáble, co na to říkáš...?