Peklo / Play-Off 2012 / New Jersey Devils 4:0 Florida Panthers
Stav série – 2:2 (3:2, 2:4, 3:4, 4:0). Skvělý výkon celého týmu, ale především brankáře Brodeura, pomohl ke srovnání série s Floridou.

New Jersey Devils 4:0 Florida Panthers

Čtvrtý zápas série začali šancí domácí, Adam Henrique se ocitl před Clemmensenem, ale brankář, jenž dostal přednost před Theodorem puk vyrazil. V šesté minut se dobrým zákrokem blýsknul také domácí Brodeur, jenž vyrazil střelu Matthiase v přečíslení 2 na 1. Panthers poté dostali výhodu přesilové hry, což byla prozatím v této sérii silná zbraň pro tento tým. Největší šanci v ní měl po střele Jovanovského Bergenheim, jenž z dorážky trefil tyčku Brodeurovi branky. Těsně po vypršení trestu sám na Brodeura byl Fleischmann, ale jeho bekhendový blafák brankář Devils zneškodnil. Osamocený zůstal také v mezikruží Travis Zajac, který přímou střelou nepřekonal Clemmensena, chytajícího první zápas v play-off od začátku. Ve 12. minutě zaznamenal dobrý střelecký pokus také Fleischmann, Brodeur byl ovšem proti otevření skóre na straně Floridy.
Střely: 10:10

Druhá třetina začala mnohem opatrnějším hokejem. Střelecký pokus zaznamenal Kulikov, Brodeur ovšem s jeho slabou střelou problém neměl. První přesilovku si zahráli také Devils, vyloučen byl Ellerby. V ní měl velké šance například Clarkson, ale nedal. Následně pálil od modré Židlický a Parise dorážel, bez úspěchu. Stejné duo bylo k vidění i v další akci. Opět pálil Židlický a střelu tečoval nejprve Zajac a poté Parise – 1:0 pro Devils. (na Facebooku správně tipoval Oto Kusmič) Ve 29. minutě se probil přes všechny obránce Kulikov, ale Brodeura nepřekonal. O pár minut později pálil nebezpečně Weiss mimo. Z následného protiútoku se v šanci 2 na 1 řítil Bernier s Giontou, jenže Stephen Gionta, který dostal pas před prázdnou branku, minul. Ve 36. minutě unikal po straně Kovalchuk, ale byl faulován a vybojoval tak přesilovku. Tu se ovšem nepodařilo využít a krátce po ní se Florida řítila v přečíslení 3 na 2, autorem střely byl Versteeg, ale Brodeur si připsal další dobrý zákrok – střelu vyrazil. V závěru třetiny přímo do Clemmensena střílel Kovalchuk.
Střely: 7:7

Ve 42. minutě Clarkson vystřelil přes obránce, ale Clemmensen střelu vyrazil. Další akci založil rozehrávkou Brodeur. Puku se ujal Gionta, zavezl ho do pásma, předal Bernierovi a ten výtečně umístěnou střelou dal druhý gól v zápase! Povzbuzení Devils se i po gólu na 2:0 stále hrnuli dopředu. Ve 44. minutě dostal od Clarksona mezi kruhy nabito Zajac a ranou z první prostřelil Clemmensena – 3:0. Florida dostala možnost vrátit se zpět do hry v přesilovce. Nebezpečné pokusy měl především Kulikov, který byl dnes velmi aktivní, jenže na Brodeura stále recept nenašel. Ve 48. minutě si zahrálo New Jersey další přesilovou hru. Nejdříve se ovšem dopustilo chyby, když Marcel Goc unikal sám, ale Brodeur skvěle jeho střelu chytl. Chybu se podařilo dokonale napravit o pár vteřin později, jinak dnes nepříliš výrazný Kovalchuk se konečně odhodlal ke střele a přineslo to své ovoce – 4:0. Po chvilce se dostali hosté do přečíslení 2 na 1, pálil Tomáš Kopecký, ale Marty předvedl fantastický semafor a puk chytil. Po 53 minutách hry v oslabení pozlobili obranu Panthers Henrique a Parise, druhý jmenovaný předvedl krásnou kličku, jenže bekhendové zakončení mu nevyšlo. John Madden, bývalý hráč Devils, se ocitl v další šanci, která opět skončila na skvělém Brodeurovi. V 58. minutě dobře střílel od modré do lapačky Clemmensena Salvador. Vyprodané Prudential Center už mohlo začínat slavit, Devils srovnali sérii s Floridou na 2:2.