Peklo / Play-Off 2012 / Florida Panthers 3:0 New Jersey Devils
Stav série – 3:2 (2:3, 4:2, 4:3, 0:4, 3:0). V nepříliš záživném zápase vyhrála Florida 3:0 a vybojovala si mečbol.

Florida Panthers 3:0 New Jersey Devils

Stav série – 3:2 (2:3, 4:2, 4:3, 0:4, 3:0). V nepříliš záživném zápase vyhrála Florida 3:0 a vybojovala si mečbol.

Začátek naznačoval, že dnes se o žádný gólový zápas jednat nebude. První šanci měl v 7. minutě Bergenheim, jenž byl zcela osamocený před Brodeurem. Ten ovšem předvedl výborný zákrok. Další dobrý střelecký pokus zaznamenal Fleischmann, ovšem neuspěl. V polovině třetiny měli Devils výhodu jednoho muže, během níž zaznamenali dobré šance Kovalchuk s Clarksonem, ale ani jeden Theodora nepřekonal. Další velké šance Devils měli Eliáš se Sýkorou, ale na Theodora recept nenašli. V 15. minutě Pariseho střelu tečoval Zajac, brankář Floridy předvedl reflexivní zákrok a puk vyrazil. A aby toho nebylo málo, v závěru třetiny měl ještě šanci Sýkora a opět nedal.
Střely: 11:11

Druhá třetina začala obdobně. Nejdříve se do příležitosti probojoval Zajac, nedal. Poté předvedl akci Henrique, ale zakončení nevyšlo. Poté se dostali do šancí Panthers. Nejdříve v přečíslení 2 na 1 střílel Madden, Brodeura nepřekonal. Poté měl další velkou šanci Bergenheim a Marty měl co dělat, aby vše pochytal. Na co už nestačil, byla přesilovková střela Versteega z úhlu – ve 25. minutě šla Florida do vedení 1:0. Ve 34. minutě mohla Florida ve čtyřminutové přesilovce odskočit do dvoubrankového vedení. Velkou šanci měl Fleischmann a rovnou dvakrát. Nejprve unikal, ale Brodeur vystrčil včas svoji hokejku. Následně v úniku 2 na 1 vystřelil a Brodeur opět vyrazil.
Střely: 12:6

Na začátku třetí třetiny v přesilovce měl šanci Versteeg, ale jeho pokus Marty vykopl. O chvíli později v dobré pozici před brankou neuspěl Zubrus. Další dobrý zákrok brankáře Devils byl ve 44. minutě. Campbell střílel a Brodeur, ač neviděl, střelu chytil. Devils se začínali nadechovat k náporu a chtěli vyrovnat na 1:1, mohl se o to postarat při své šanci ve 48. minutě Zajac anebo v 53. minutě Kovalchuk. Jenže obrovská chyba přišla v 54. minutě, kdy se Brodeur nedohodl se Salvadorem a za brankou jim sebral puk Versteeg a nahrál na Upshalla, tne měl prázdnou a bylo to 2:0. V 56. minutě měl dvě velké šance Kulikov, ale Brodeur stále držel naději pro svůj tým. Tu jim dávala i přesilovka 6 na 4 dvě minuty před koncem. Jenže přibližně 30 sekund před koncem chyboval na modré Kovalchuk a následně fauloval unikajícího Kopeckého, z čehož resultoval technický gól na závěrečných 3:0.
Střely: 10:13

Florida Panthers 3:0 New Jersey Devils
4. Versteeg (Weiss, Campbell), 54. Upshall (Versteeg, Matthias), 60. Kopecký

Hvězdy zápasu: 1. Jose Theodore, 2. Kris Versteeg, 3. Shawn Matthias

Čtěte také

Premiéra ve Vegas na jedničku! Ďáblové zničili domácí Golden Knights

Tak tohle vyšlo! První trip Ďáblů do Las Vegas přinesl po velice dobrém výkonu vysoké vítězství a důležité dva body. Na první branku jsme moc dlouho čekat nemuseli, padla již v sedmé minutě. V oslabení se do útoku dostal Brian Gibbons, který přes obránce posunul kotouč na Blakea Colemana, jenž do něj jen lehce ťukl a …

Ďáble, co na to říkáš...?