Peklo / Play-Off 2012 / New Jersey Devils 3:2 v 1.pr. Florida Panthers
Stav série – 3:3 (3:2, 2:4, 3:4, 4:0, 0:3, 3:2 v 1. pr.). Poprvé v této sérii se prodlužovalo a gólem nakonec rozhodl TRAVIS ZAJAC.

New Jersey Devils 3:2 v 1.pr. Florida Panthers

Hned v první minutě utkání zaznamenal dobrý střelecký pokus Kris Versteeg, ale Brodeur puk schoval do své lapačky. Další důvod fanouškům zakřičet si “Marty” dával další dobrý zákrok kanadského brankáře, tentokráte proti střele Sturma. Následně měli ze hry více Devils, ale s dobrou obranou Panthers to opět neměli lehké. Zpoza branky to zkoušel Clarkson – neuspěl. V 10. minutě do lapačky Clemmensena, který naskočil místo lehce zraněného Theodora, pálil Sýkora. V dobré šanci se také ocitl Marcel Goc, hostující útočník. Ovšem rodák z německého Calwu se svou střelou nepřekonal Brodeura. Na druhé straně neuspěl v šanci před brankou Parise. O pár minut později poslal dobrou střelou od modré Mark Fayne, ale gólem neskončila. První gólový moment zaznamenala 17. minuta – z úhlu zkusil štěstí střelou Bernier a propálil brankáře mezi betony.
Střely: 13:6

Druhá třetina začala tlakem Devils a šancí Ponikarovského, který trefil Clemmensena do lapačky. Ve 23. minutě byl vyloučen Tomáš Kopecký za vysokou hůl a v zápase se naskytla první přesilovka domácímu týmu. V ní nejdříve po kombinaci pálil těsně vedle Zajac. Když už to vypadalo, že Devils přesilovku nevyužijí, sjel si před prázdnou branku pro nahrávku od Zajaca Ilya Kovalchuk a ten už neměl problém vstřelit třetí gól v této sérii. Povzbuzení Devils se dostali i do další šance, Clarksonova střela vypadla Clemmensenovi a ten měl co dělat, aby puk chytil ještě před čárou. Ve 27. minutě střelou z první trefil Petr Sýkora tyčku branky Panthers. Z následného protiútoku zavezl puk do pásma Weiss, dobře našel Versteega a ten gólem na 2:1 také zaznamenal třetí gól v této sérii. Střelu ještě smolně bruslí tečoval Ponikarovsky. Poprvé v této sérii někdo nevedl 3:0. To Floridu nabudilo a ve druhé třetině se snad poprvé v zápase dostala do nějakého delšího útočného snažení, ale obrany obou týmů fungovaly dobře. Třetí gól v sérii zaznamenal ve 33. minutě i Sean Bergenheim, který v přečíslení 4 na 2 dorazil střelu Strachana a srovnal tak na 2:2. Této brance ovšem předcházelo diskutabilní podražení na Ilya Kovalchuka, takže fanoušci s tím rozhodně nebyli spokojení. New Jersey ovšem ve svém tlaku stále pokračovalo. Přibližně dvě minuty před koncem střílel od modré Fayne a k dorážce se dostal Carter, Clemmensen se štěstím ale situaci obstál. V závěru třetiny hráli domácí ještě přesilovku. Do dobré pozice si najel Kovalchuk, ale jeho prudkou střelu Clemmensen vyrazil mimo.
Střely: 16:4

Na začátku třetiny měli Devils krátkou přesilovku 5 na 3, ale ani tu a ani následující výhodu jednoho muže se nepodařilo využít. Poté se do přečíslení 2 na 1 dostal Ponikarovsky s Bernierem, ukrajinský útočník zvolil nakonec dobrou nahrávku, jenže Bernierovi bekhendové zakončení nevyšlo dobře. Následovala první přesilová hra Floridy, která gól nepřinesla. Ve 47. minutě v přečíslení 4 na 2 neúspěšně zakončoval Stephen Gionta. Scott Clemmensen následně od modré čáry neudržel střelu Greeneho a Henrique se pokusil o dorážku, to už ale brankář hostí vystihl včas. New Jersey stále tlačilo a Clemmensen spolu s obranou měli hodně práce. Především při šanci Ponikarovského, kdy Clemmensen vytáhl fantastický zákrok pravým betonem. Na kvalitě utkání ubírali sporná rozhodnutí rozhodčích v neprospěch Devils. Ani divákům se to s pokřikem “Referees suck!” (slušněji = rozhodčí jsou na nic) moc nelíbilo. Devils si vzali timeout a stále bojovali o tu důležitou třetí vstřelenou branku. A v 55. minutě byl vyloučen Versteeg a právě přesilovka měla být tím zlomovým okamžikem. Tato výhoda se New Jersey ale nedařila a i po ní byl stav nadále vyrovnaný. Těsně po jejím konci se ke střele odhodlal Židlický, ale neuspěl ani přes teč protihráče Smithsona. Mikael Samuelsson v 58. minutě po dlouhé době prověřil Brodeura celkově 13. střelou Floridy v zápase po vydařené akci. Gól do konce třetiny nepadl a poprvé v této sérii se šlo do prodloužení.
Střely: 7:3

Prodloužení začalo ze strany Devils s mírnou nervozitou, Florida mohla hrát více v klidu a to bylo vidět. V 66. minutě měla velkou šanci Florida, v přečíslení 2 na 1 pálil neúspěšně Weiss. Z následného protiútoku nahrál Kovalchuk na hůl Zajaca, který propálil Clemmensena a srovnal stav série na 3:3.