Peklo / Play-Off 2012 / Florida Panthers 2:3 v 2.pr. New Jersey Devils

Florida Panthers 2:3 v 2.pr. New Jersey Devils

Stav série – 3:4 (2:3, 4:2, 4:3, 0:4, 3:0, 2:3 v 1. pr., 2:3 v 2. pr.). Nervy drásající sedmou bitvu v druhém prodloužení rozhodl ADAM HENRIQUE!

Sedmý zápas mezi Devils a Panthers měl rozhodnout o posledním postupujícím do semifinále konference. Již ve druhé minutě začali Devils ofenzivní rošádu a od modré pálil Volchenkov, střelu ještě tečoval Adam Henrique a bylo to 1:0 pro Devils! Pro tohoto nováčka to byl první gól v play-off NHL. Následovala velice nepříjemná srážka dvou hráčů Floridy, konkrétně Kopeckého a Maddena. Bývalý hráč Devils, John Madden to odnesl nepříjemným krvavým zraněním. Ve čtvrté minutě následovala po kombinaci dobrá příležitost Zajaca, ale jeho střela šla mimo branku, kterou tentokrát hájil Theodore. Do první šance se dostala i Florida, Weiss si najížděl k Brodeurovi ze strany, ale střela šla do boční sítě, odkud se puk snažil ještě vyšťourat Fleischmann. Marty puk schoval pod svou výstroj. Další šanci mělo opět New Jersey, Henrique unikl obráncům a jel sám na Theodora, lehce hákován Kulikovem střelou minul branku. Po tomto háčku Kulikova následovala nevyužitá přesilovka hostí. V 11. minutě střílel od modré přímo do Brodeura Gudbranson. Domácí tým začínal nepříjemně tlačit a do další ance se propracoval Shawn Matthias [čti metájas], Brodeur vyrazil ramenem. Následně v 16. minutě pálil dobře obránce Devils Marek Židlický, Jose Theodore puk pouze ztlumil a Kulikov za něj musel zaskočit odpálením puku na icing. V 18. minutě měla Florida první přesilovou hru, ale i přes tlak neskórovala, nejlepší střelu během ní měl Marcel Goc. Po vypršení trestu mohl s Henriquem jít Salvador do přečíslení 2 na 1, jenže kanadský bek se neodhodlal zaútočit spolu s Henriquem.
Střely: 12:9

Druhou třetinu začala šance Eliáše, jenž se svým bekhendem Theodorovi nepřidělal moc starostí. Ve 29. minutě dvakrát od modré pálil Fayne, ale s ani jednou střelou neuspěl. V polovině druhé třetiny nahodil od modré Harrold, před brankou se k puku dostal Stephen Gionta a svým druhým gólem v play-off navýšil vedení Devils na 0:2! Hosté byli značně nabuzení a další šanci měl po příhře Zajaca Parise, ale Theodore tentokrát obstál. Další dobrý střelecký pokus, který také neskončil gólem zaznamenal Kovalchuk ihned po vhazování. V závěru třetiny zaznamenali dobré, ač neúspěšné, pokusy znovu Kovalchuk a poté Fayne.
Střely: 2:11

Na začátku třetí třetiny střílel Weaver, před brankou stál Matthias a Fleischmann. Český útočník dorazil puk do branky, ale právě druhý muž před brankou fauloval Brodeura a gól tak nemohl platit. Následně při hře 4 na 4 unikl všem hráčům Henrique, ale bekhendové zakončení skončilo na betonu Joseho Theodora. Ve 46. minutě hrála Florida přesilovku 4 na 3, nechytatelnou ránu na Brodeura vyslal Stephen Weiss a bylo to 1:2. To domácím vlilo značnou krev do žil. Další šanci v přesilovce 5 na 4 měl Versteeg. Martin Brodeur ovšem druhý gól zatím za svá záda nepustil. Další šanci měl Tomáš Kopecký, po jeho kličce projel puk brankovištěm. Následně Weiss byl na zrodu další obrovské šance domácího týmu, ale ani toto gól na 2:2 nepřineslo. Tlak Floridy stále neustupoval a Devils měli potíže. V 57. minutě měl prázdnou Fleischmann, ovšem nedal. Následovala přesilová hra Panthers, který už gólem skončila – Marcel Goc byl autorem vyrovnávající branky, když byl v pravý čas před bránou. 17 sekund před koncem se probíjel k zakončení Versteeg, ale Brodeur puk udržel před čárou.
Střely: 19:6

V 63. minuět byla Florida velice blízko gólu, ale Brodeur udržel puk. Následovalo vyloučení domácího Versteega a přesilovka Devils. Ihned v úvodu pálil Kovalchuk, neúspěšně. V oslabení zahrozil i domácí německý útočník Marcel Goc, gól to nepřineslo. Dobrý pokus měl také Židlický, ale ani on nedal. Přesilovka byla tedy ubráněna. Theodorovi ošem hrozili následně především Eliáš, Kovalchuk a Parise, brankář Floridy se měl co ohánět. V 69. minutě se před brankáře probil Bergenheim, ale ani tento domácí útočník zatím prodloužení nerozhodl. V 73. minutě v mezikruží střílel Sýkora, Theodore vyrazil betonem. Urputný boj pokračoval a velkou šanci měl Usphall, nedal. Zápas tedy musel jít do druhého prodloužení.

Druhé prodloužení už konečně přineslo rozhodující gól! Adam Henrique si sjel mezi kruhy a střelou zápěstím překonal Theodora, což rozhodlo o tom, že ve druhém kole play-off si Devils zahrají s Flyers!