Peklo / Play-Off 2012 / Představení soupeře – Philadelphia Flyers

Představení soupeře – Philadelphia Flyers

Po vyřazení Floridy čeká na Devils další těžký soupeř – Philadelphia Flyers. Pojďme si ho trošku blíže představit.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
První vzájemný zápas byl vůbec prvním zápasem Devils v letošní sezóně. New Jersey se ovšem zápas vůbec nevydařil a Flyers díky brankám Girouxe, Reada a Simmondse vyhrála 3:0. Čisté konto v dresu Flyers zaznamenal Ilya Bryzgalov. 0:3

Druhý zápas už byl z pohledu Devils značně lepší. Ve Philadelphii sice prohrávali 0:2, ale díky gólům Pariseho a první trefy Henriquea v NHL vyrovnali. Ve třetí třetině Flyers vrátil vedení Talbot, ale v 54. minutě Clarkson vyrovnal a v nájezdech rozhodl Eliáš. 4:3sn.

I v dalším zápase vyhrál oěpt hostující tým a byla to stejně jako v prvním zápase Philadelphia. Jedinou branku Devils vstřelil tečováním střely Ponikarovsky, pro něhož to byl v tu dobu vůbec první zápas v dresu New Jersey. 1:4

Čtvrtý vzájemný zápas těchto dvou týmů nabídl nejzajímavější podívanou. Po dvou třetinách vedli Devils i díky třem trefám v přesilovce vysoko 6:0. Když už se zdálo rozhodnuto, přišla třetí třetina, kde Flyers vstřelili 4 branky a utkání pořádně zdramatizovali. Z výhry se přecejen radovalo New Jersey a opět to bylo venku. 6:4

Teprve v pátém zápase vyhrál domácí tým. A bylo to New Jersey. Po dvou třetinách branka Eliáše zařídila skóre 1:0. Ve třetí třetině po 16 sekundách vyrovnal Giroux, ale postupně se trefili Volchenkov, Kovalchuk a Parise a bylo rozhodnuto. 4:1

Poslední vzájemný zápas v sezóně 2011/2012 skončil stejně jako ten první, tedy 3:0 pro Flyers. Domácí fanoušky rozjásaly góly Couturiera, Voráčka a Briera. Vzájemná bilance je tak vyrovnaná 3:3. 0:3

Hvězdy týmu soupeře:
Začněme v obraně. Mezi nejlepší beky Flyers patří rozhodně Kimmo Timonen, Braydon Coburn anebo Matt Carle. Všichni tři týmu prospívají spolehlivou podporou ofenzívy, především Timonen se rád drží vepředu a chodí na přesilové hry. V útoku vyniká samozřejmě Claude Giroux, aktuálně nejproduktivnější hráč play-off se 14 body a třetí nejproduktivnější hráč základní části. Výborné výkony podával i Scott Hartnell, jenž v základní části dal 37 gólů a na dalších 30 přihrál. Čeští fanoušci ovšem nejvíce sledovali počínání Jaromíra Jágra, jenž i ve svých 40 letech dokázal, že na NHL stále ještě má. Největší slabinou v útoku Flyers by měla být pozice centra, nejproduktivnějším centrem byl až 10. hráč v bodování týmu, Maxime Talbot.

Brankáři:
Flyers před sezónou řešili především právě tento post, jelikož brankáři byli jejich největší slabinou. A tak museli prodat pár svých hráčů, odešel například i kapitán Mike Richards, aby se uvolnilo místo v platovém stropu. Flyers tak nalákali do svého týmu Ilyu Bryzgalova, jenž byl vítán jako velká posila. Záda mu měl krýt Sergei Bobrovsky. Bryzgalov se ovšem nepředvedl z počátku moc dobře, následně se dostal ovšem do lepší formy. Přesto nemůže být úplně spokojen. V play-off se zatím této ruské dvojici také moc nedaří, dostali v sérii s Penguins 26 gólů, zatímco Devils od Panthers dostali pouze 17 gólů.

Statistické údaje:
Góly ve vzájemných soubojích jednotlivě po třetinách (Devils – Flyers)
První třetina: 4-1
Druhá třetina: 6-5
Třetí třetina: 4-12
Prodloužení: 0-0
Celkově: 14-18

Počet střeleckých pokusů ve vzájemných soubojích jednotlivě po třetinách (Devils – Flyers)
První třetina: 61-42
Druhá třetina: 72-56
Třetí třetina: 34-62
Prodloužení: 2-1
Celkově: 169-161

Termíny zápasů:
1. Flyers : Devils – Večer 29.4. v 21:00 našeho času.
2. Flyers : Devils – V noci z 1.5. na 2.5 v 1:30 našeho času.
3. Devils : Flyers – V noci z 3.5. na 4.5. v 1:30 našeho času.
4. Devils : Flyers – V noci z 6.5. na 7.5. v 1:30 našeho času.
případný 5. Flyers : Devils – V noci z 8.5. na 9.5. v 1:30 našeho času.
případný 6. Devils : Flyers – V noci z 10.5. na 11.5. v neznámý čas.
případný 7. Flyers : Devils – V noci z 12.5. na 13.5. v neznámý čas.

Patrik Eliáš prožívá roli mentora nové generaci Ďáblů

Je to dvojnásobný vítěz Stanley Cupu, franšízový leader ve vstřelených brankách (408) a bodech (1025), jeden z pouhých pěti hráčů, kteří mají pod stropem haly Prudential Center vyvěšen dres s jeho číslem. To vše stihl Patrik Eliáš v NHL. Ale olympijská zlatá medaile a titul z mistrovství světa ho bohužel minuly. To nic ale nemění …

Jeden komentář

1. Let’s go Flyers! Ti vaši sráči půjdou po čtyřech zápasech ;-) Marty už byl v 7. zápase zralý na oživování :D