Peklo / Play-Off 2012 / Philadelphia Flyers 4:3 v 1.pr. New Jersey Devils
Stav série 1:0 (4:3 v 1.pr.). První zápas v prodloužení svou trefou rozhodl Danny Briere.

Philadelphia Flyers 4:3 v 1.pr. New Jersey Devils

Hned v úvodu se po pasu Pariseho dostal do šance Eliáš, ale Bryzgalov i se štěstím zareagoval včas. Ve 4. minutě bylo stejné duo opět k vidění. Role se tentokrát obrátily, Eliáš nahrál výborně Parisemu a ten střelou z první prostřelil brankáře Flyers! (správně uhodli na Facebooku Léňa Sebránková, Belly-Michal Belšán, Antonín Tony Radouch, Tomas Hudok a Mirďa Soural). Následovala přesilovka Devils, ve které se do šance dostal Zajac, ovšem nedal. Ve 14. minutě se do šance probil Couturier, jeho střelu v leže vyrazil Brodeur a postaral se i o zlikvidování následné dorážky Talbota. Flyers se začínali dostávat do hry a nechávali tak zapomenout na hrozný začátek. Následně ale nechali volného Eliáše, který tak Bryzgalova ohrozil z boku, jenže střela šla mimo. Následně pálil domácí Schenn, Marty puk chytil do lapačky. Domácím příznivcům ve Wells Fargo Center rozhodně výkon jejich miláčků nenabízel nic zajímavého, ani přesilovky se nedařily.
Střely: 6:15

Ve druhé třetině měl ovelkou šanci Maxime Talbot, jenže jeho střela z první skončila přímo v Brodeurově lapačce! Další šanci měl Couturier, ale také ztroskotal na kanadském brankáři v brance New Jersey. Chybu obrany New Jersey ve 29. minutě potrestal unikající Danny Briere, který vyrovnal na 1:1 střelou nad padajícího Brodeura. Devils se do této doby nemohli dostat vůbec do útočného tlaku a spíše bránili. To přineslo další gól Flyers, v tentýž minutě se do velké šance nejprve dostal Gustafsson, ale Brodeur skvěle v leže vykopl betonem. K dorážce se ovšem dostal van Riemsdyk a Flyers tak otočili vývoj zápasu. Těsně poté přišla přesilovka New Jersey, šance na návrat do zápasu. Držet se v pásmu, to se dařilo, ale gól to nepřineslo. V oslabení poté unikal Adam Henrique, ale byl faulován Carlem a tak šel domácí obránce pouze na 2 minuty, ikdyž měl možná být nařízen nájezd. To ovšem Devils vadit nemuselo, protože v následné přesilovce Parise nahrál před branku na Zajaca, jenž propálil Bryzgalova mezi betony! 54 sekund před koncem dobře střílel dnes aktivní Couturier, ale příliš mu to nesedlo a Brodeur i přes zakrytý výhled schoval puk ve své výstroji.
Střely: 8:3

Ve druhé minutě posledního dějství vyslal nepříjemně tečovanou střelu na Brodeura Coburn, Marty si ovšem poradil a střelu chytil. Ve 45. minutě v přesilovce měl obří šanci Simmonds, ale dorážkou minul prázdnou branku a tak se chytil pouze za hlavu. Jeho spoluhráčům to ale moc vadit nemuselo, protože chvíli poté v přesilovce vyslal dělovku z první Giroux a Flyers šli do vedení 3:2. Philadelphia byla prostě lepším týmem a dostávala se do více šancí, New Jersey navíc doplácelo na svou nedisciplinovanost. V 52. minutě ovšem obraně Philly unikl Petr Sýkora, nejdříve naznačil střelu a poté prostřelil Bryzgalova a vyrovnal na 3:3. Následovala ovšem velká šance van Riemsdyka, jehož v leže ale vychytal Brodeur. V 56. minutě střílel z dobré pozice Bernier, Bryzgalov tentokrát vyrazil puk. O minutu později se do další příležitosti dostal unikající van Riemsdyk, volil přímou střelu, kterou Martin Brodeur ale chytil.
Střely: 15:4

Devils potřetí v řadě v letošním play-off šli do prodloužení. Hned v úvodu ale z dobré pozice pálil Carle, jenže těsně vedle. Po 30 sekundách prodloužení byl vyloučen Židlický a domácí tak měli velkou šanci rozhodnout. Pas před branku dostal Hartnell, ale Brodeur zázračně přiložil beton a nepustil puk za sebe. V oslabení unikal Parise, ale měl to těžké a musel tak zvolit rychlou střelu, se kterou si Bryzgalov poradil. Následně dostal Briere pas před branku a skóroval. Jenže puk byl kopnutý a gól tak nemohl platit. Přesilovku se tedy nepodařilo využít. Poté pořádně Bryzgalovi zahrozila dvojice Bernier a Fayne, puk nakonec zamířil jen těsně vedle. Nakonec se přeci jen Danny Briere dočkal vítězného gólu, to když v 65. minutě propálil vše, co mu stálo v cestě.