Peklo / Play-Off 2012 / Philadelphia Flyers 1:4 New Jersey Devils
Stav série 1:1 (4:3 v 1.pr., 1:4). Devils druhý zápas venku zvládli a díky skvělému výkonu vyhráli naprosto zaslouženě 4:1.

Philadelphia Flyers 1:4 New Jersey Devils

Do druhého zápasu nezasáhl kvůli zranění Kovalchuk, a tak se Harrold posunul z obránce na křídlo a do sestavy se podíval i Adam Larsson. Devils měli opět lepší vstup do zápasu a do dobré pozice se dostal Volchenkov, jenže jeho střela nebyla příliš povedená a Bryzgalov s ní neměl problémy. Ve třetí minutě se ale dostal do velké šance Read a střelu do prázdné brány mu nejdříve vyrazil obránce Fayne, následně se ovšem dostal útočník s číslem 24 k dorážce a překonal Brodeura. V páté minutě si z úhlu najel Danny Briere a střela autora vítězné branky z minulého zápasu skončila na tyči Martyho branky. Chvilku poté ovšem sekal Brodeura van Riemsdyk a Devils se nabídla přesilová hra. Do brejku se v ní dostal Parise, ale střelou minul. V oslabení zahrozil poté Wellwood a Brodeur musel být ve střehu. Úvod zápasu byl pro fanoušky velice zajímavý, akce střídala akci a málo se přerušovalo. Další přesilovou hru měli Devils přibližně v polovině třetiny po vyloučení Timonena. V ní pálil z první Židlický a před brankou byl pořádný závar, nikdo z hráčů hostujícího týmu nedokázal puk dorazit. Po chybě v rozehrávce Flyers, už po konci přesilovky, pálil Carter, Bryzgalov zareagoval včas. Ve 14. minutě získal sražený puk Henrique a bekhendem zakončoval sám před Bryzgalovem, jenže ani teď nemohli Devils slavit. Následně přišla první přesilovka domácí Philadelpie, Bryzgalova totiž sekal Stephen Gionta. Philadelphia, jakožto prozatím nejlepší na přesilovky v play-off, ač měla v útočném pásmu tlak, gól nevstřelila. V závěru třetiny vyslal dobrou střelu Couturier, Brodeur vyrazil betonem.
Střely: 9:13

V závěru první třetiny byl vyloučen Salvador a to znamenalo přesilovku Philadelphie hned v úvodu druhé třetiny. Domácím ale vůbec nevyšla. Ve 24. minutě byl v dobré pozici před brankou Harrold, ale zakončení šlo těsně vedle branky Ilya Bryzgalova i s pomocí dobře bránícího Schenna. Po třech minutách pálil do jeho lapačky Anton Volchenkov. Ve 29. minutě měl další obrovskou šanci Henrique, jenže opět to nevyšlo a Bryzgalov puk vyrazil, následně neuspělo New Jersey ani s několika dorážkami. V polovině druhé třetiny neměli Flyers ani jednu střelu na branku. Další šanci měl po střele Volchenkova Zubrus, ale ani on nedal. Jediné trápení jednoznačně lepších Devils bylo v koncovce. Tlak tedy pokračoval a potřetí měl obří šanci Henrique, Bryzgalov si ovšem zasloužil potlesk ve stoje celé haly za další výborné zákroky. Šanci měl i Carter, jenž střílel do prázdné, ale nedal. Trenér domácích si vzal timeout, zcela pochopitelně, Flyers to vůbec nešlo. Poté dostal Briere 2 minuty a tlak Devils mohl pokračovat i v přesilovce. Festival zahozených šancí pokračoval, nabito dostal Harrold, Bryzgalov se stihnul včas přesunout. Po vypršení trestu se hra vyrovnala, přesto Flyers neměli za posledních 18 minut ani jednu střelu na branku. Nakonec se přeci jen dočkali, při ponechané výhodě, jelikož na trestnou poté putoval Henrique.
Střely: 2:12

Třetí třetinu tak stejně jako druhou začal domácí tým přesilovkou, ikdyž značně zkrácenou. Tu nevyužili. Jenže krátce poté fauloval Wellwooda Židlický a přišla další přesilová hra, celkově čtvrtá pro domácí. Ta po 13 sekundách skončila kvůli faulu Hartnella. A právě při hře 4 na 4 Devils konečně proměnili střeleckou smůlu. Adam Larsson svůj premiérový zápas v play-off ozdobil vyrovnávající brankou po dobře umístěné střele. (V anketě tedy vyhrála možnost “Někdo jiný”, kterou zvolili Dušan Zemanovič a Patrik Lazna). Po tomto gólu se hra opět vyrovnala. V 51. minutě pálil z dobré pozice mezi kruhy Schenn přímo do brankáře New Jersey. Poté se ve vzruchu před Bryzgalovem nejlépe zorientoval po šanci Pariseho David Clarkson a bylo to 1:2 pro Devils! Tlak Devils trval. Opět se vyplatil důraz před brankou a po tlaku u Bryzgalova objel branku a zakončil Travis Zajac – 1:3! Výkon New Jersey se tedy začal projevovat i na výsledku. V 56. minutě před brankou zahrozil Briere, ale byl faulován a tak měla Philadelphia možnost zdramatizovat zápas v přesilovce. Vyloučen byl dnes jeden z nejlepších na hřišti, Dainius Zubrus. 3 minuty a 13 sekund před konce to Flyers zkoušeli v šesti. Jenže přes celé hřiště vyhodil puk Bryce Salvador a bylo to 4:1. Pro Bryce to byl vůbec první gól po více než 100 zápasech! Následně nevyužil šanci Simmonds, po dlouhé době se blýskl dobrým zákrokem Brodeur.