Peklo / Play-Off 2012 / New Jersey Devils 4:3 v 1.pr. Philadelphia Flyers
Stav série 2:1 (3:4 v 1.pr., 4:1, 4:3 v 1.pr.). Napínavý třetí zápas rozhodl svou trefou v prodloužení Alexei Ponikarovsky.

New Jersey Devils 4:3 v 1.pr. Philadelphia Flyers

V sestavě New Jersey už byl zpět Ilya Kovalchuk, ikdyž s drobným zraněním.V páté minutě se před Bryzgalovem ocitl Henrique, ale jeho bekhendové zakončení skončilo mimo. Následně byl tento útočník vyloučen za podražení. Tu využil Brayden Schenn, jenž střelou z první prostřelil Brodeura u tyče. Devils se po této brance dostali do tlaku, dobré šance měl třeba Zubrus. Ve 12. minutě zahrozil brankáři Flyers dvakrát Parise, ale ruský gólman odolal. Po chvilce byl vyloučen hostující Coburn taktéž za podražení. Domácí jí využili díky dobré střele Patrika Eliáše, na kterou Bryzgalov neměl šanci, jelikož mu clonil i obránce Carle. (Na Facebooku správně tipovali Alena Pokorna, Jiři Futej, Eva Dvorská, Tomáš Hrádek, Šmajdalf Hofschneider, Žanda Žandíí, Radek Antoš, Michal Jahoda, Luke Ezekiel, Lenička Hanzlíková a Jakub Kopr). Následovala další šance. Zajac našel bekhendem Kovalchuka a ten střelou pod lapačku upravil na 2:1! V 16. minutě po akci Zajaca pálil Volchenkov, Bryzgalov vyrazil pravým betonem. O dvě minuty později se do zakončení krásně probil Adam Henrique, Bryzgalov byl opět připraven vychytat tohoto kandidáta na Calder Trophy 2011/12.
Střely: 14:7

V úvodu druhé třetiny byl v zajímavé pozici před brankou Briere, ale zakončení nebylo přesné. Ve 23. minutě se do další velké šance dostal Henrique, jel sám na Bryzgalova, ale opět neproměnil svou střeleckou smůlu vůči tomuto brankáři a nedal. O dvě minuty později vyslal dobrou střelu Matt Carle a ta se odrazila až od síťce v levém rohu branky – 2:2. V době, kdy běžela 29. minuta, dostal dobrý pas Voráček a zakončoval téměř do prázdné, jenže puk skončil na tyči. Následně byl za vysokou hůl vyloučen Larsson. Flyers v ní měli po střele Timonena šanci, Brodeur zatím odolával. Druhá početní výhoda Flyers tedy nebyla využita. V průběhu 37. minuty byl vyloučen za zdržování hry Kovalchuk, ikdyž byl puk při výhozu tečován. Brodeur byl sice překonán z hole van Riemsdyka, ale byl nedovoleně bráněn, gól neplatil a hostující útočník Schenn byl vyloučen za nedovolené bránění brankáře. 37 sekund se tedy hrálo 4 na 4. Branka už nepadla a za stavu 2:2 se šlo do kabin.
Střely: 4:9

První zajímavý střelecký pokus třetí třetiny zaznamenal ve 45. minutě Mark Fayne, Bryzgalov chytil. Dobrou akci měl poté Gionta, jeho střelu ovšem rodák z Togliatti v pohodě zneškodnil. Velice blízko gólu měl poté Wellwood, ale jeho střelu Brodeur vyrazil. Na druhé straně po přihrávce Kovalchuka výrazně zahrozil Zajac, zamířil ovšem mimo. Ve 48. minutě skvělé napadání za brankou předvedl Eliáš, který získal puk a zpoza branky překonal Bryzgalova mezi betony Zach Parise. Povzbuzený domácí tým se dostal do další šance, Carter dobře střílel, ale “Bryz” byl připraven. V 51. minutě se skvěle mezi kruhy uvolnil Kovalchuk a jeho střela skončila na tyči. Z následného protiútoku došťoural střelu van Riemsdyka za Brodeura Danny Briere a dal tak svůj třetí gól v této sérii. Poté se do šance dostal po pádu Židlického Jágr, ale Brodeur chytil. Následovalo dobré najetí Zajaca, jenž se dostal k dobré střele, která ovšem šla mimo branku hostujícího gólmana.
Střely: 7:6

Prodloužení bylo hodně napínavé, a velice opatrné z obou stran. V 65. minutě měl na holi rozhodnutí Carle, ale střelou minul branku Martyho. Velké štěstí stálo při domácích. První střelecký pokus domácích zaznamenala až 68. minuta, pálil Ponikarovsky přímo do Bryzgalova. Následovala velká šance pro Philadelphii, protože byl vyloučen Zubrus za hrubost, ikdyž velmi sporně. I přes tlak Flyers z toho nakonec gól nebyl. V 72. minutě zahrozili domácí, konkrétně Parise a následně Greene, nic z toho ovšem nebylo. O minutu později vyhodil kotouč z ledu Salvador a následovalo další vyloučení domácího týmu. V oslabení ovšem zahrozil Parise, jeho střelu ale Ilya Bryzgalov vyrazil. New Jersey tak dokázalo ubránit i druhou přesilovku Philadelphie, ale byli o poznání více vyčerpaní. V útočném snažení ovšem nepřestávali – Kovalchuk poslal skvělý pas na Alexeie Ponikarovského, který z dorážky překonal Bryzgalova a poslal Devils do vedení 2:1 v sérii.