Peklo / New Jersey Devils / New Jersey Devils 4:2 Philadelphia Flyers
Stav série 3:1 (3:4 v 1.pr., 4:1, 4:3 v 1.pr., 4:2). V den Brodeurových 40. narozenin si New Jersey vybojovalo mečbol.

New Jersey Devils 4:2 Philadelphia Flyers

Sestavu New Jersey doplnil debutující Tim Sestito místo Ryana Cartera. V páté minutě střílel z mezikruží Sýkora a po objetí branky dorážel Henrique, Bryzgalov ovšem první nebezpečnou situaci zvládnul. Devils oěpt měli tlak z úvodu zápasu a Flyers si vzali brzký timeout. Tlak domácích ale neustoupil. Philadelphia měla s dobrým napadáním problémy. V průběhu 9. minuty byl vyloučen Zajac a Philadelphia si tak v přesilové hře mohla vytvořit útočný tlak. Mezi kruhy dostal puk Hartnell a poprvé byl výrazněji ohrožen i Brodeur. Přesilovka nebyla využita, ale po chvilce byl domácí obránce Židlický vyloučen a opět šli Devils do čtyř. Druhou přesilovku po 7 sekundách využil střelou k tyči Scott Hartnell po asistenci Girouxe. Ve 14. minutě byl vyloučen hostující Lilja a byla tu první přesilovka pro domácí tým. Jenže ihned po vhození bule se Flyers dostali do útoku v oslabení, Giroux uháněl sám na Brodeura a překonal ho – 0:2. V 16. minutě ovšem domácí skórovali – Židlický poslal přesný pas na Sýkoru a ten už pouze doťuknul puk do prázdné branky (Na Facebooku správně uhodli Máca Holl a Martin Bark). Přesilovka tedy byla využita a domácí byli zpět ve hře. Sám na Bryzgalova uháněl Parise, tentokrát brankář Philly zasáhl betonem. A dočkali se i vyrovnání. Salvador nahazoval a výborně tečoval jeho kolega z obrany Marek Židlický – 2:2. Poté byl vyloučen Hartnell a domácí hráli druhou přesilovku v zápase.
Střely: 16:7

Druhá třetina začala opatrně z obou stran. Nikdo nechtěl udělat chybu. Chybu udělal Sean Couturier, který vyhodil puk a šel tak ven. Šanci měl Petr Sýkora, Bryz jí ovšem vyrazil. Následnou střelu zápěstím z hole Fayneho také chytil. Po vypršení trestu přišla střela Greeneho, před brankou ještě hrozil Kovalchuk, ale gól z toho nebyl. Ve 29. minutě měl velice blízko gólu Steve Bernier, který se snažil protlačit puk za ruského brankáře, ovšem nedokázal to. Následně po střele v brankovišti to samé zkoušel opět neúspěšně Parise. Devils byli jednoznačně lepší, v jediné šanci Flyers se ocitl vedle Brodeura Schenn, puk ovšem neprotlačil pod jeho betonem. Následovaly zajímavé momenty na obou stranách, ale žádný z nich nepřinesl gól na 3:2. Ve 38. minutě v přečíslení 2 na 1 nahrál Henrique na Sýkoru, ten ovšem těžký puk nezpracoval. Následně se Henrique za brankou dostal opět k puku a poslal ho před branku na Zubruse, který překonal Bryzgalova. Na konci třetiny se do šancí dostal Giroux, ale nedal. 3 sekundy před koncem druhé třetiny fauloval Zubruse a byl vyloučen.
Střely: 16:5

Třetí třetina tak začala přesilovkou pro New Jersey. V ní se do šance dostal Parise, ale minul branku hostujícího celku. Ve 46. minutě se Hartnell společně s Voráčkem snažili protlačit puk za Brodeura, ovšem neuspěli. Nejméně záživná byla právě tato třetina, bojovalo se o každý centimetr ledu. V 57. minutě vybojoval Henrique přesilovku, když byl držen Timonenem. Tu se nepodařilo využít. V poslední minutě Flyers odvolali brankáře. 44,4 sekundy před koncem získal puk Zubrus, a seč falouván, tak dokázal skórovat.
Střely: 11:10

16. Sýkora (Židlický, Zajac), 19. Židlický (Salvador, Kovalchuk), 38. Zubrus (Henrique, Sýkora), 60. Zubrus (Fayne, Brodeur) – 12. Hartnell (Giroux, Timonen), 14. Giroux (Talbot)
Hvězdy zápasu: 1. Dainius Zubrus, 2. Martin Brodeur, 3. Marek Židlický
Střely: 43:22

Ďáblové jsou připraveni na jedinečný koncept

Jedna věc je v těchto nejistých dobách jistá. Ďáblové si udělali poctivě všechny domácí úkoly a přípravné práce, které vedly k velmi důležitému a především velmi jedinečnému draftu NHL. Pro Ďábly, kteří mají v prvním kole draftu tři výběry, je to obrovská příležitost zvýšit a stavět na počtu kvalitních prospektů v jejich systému. Anebo, pokud …