Peklo / Play-Off 2012 / New York Rangers 3:0 New Jersey Devils
Stav série – 1:0 (3:0). První zápas vyhráli Rangers. Pomohlo k tomu i čisté konto domácího brankáře Henrika Lundqvista.

New York Rangers 3:0 New Jersey Devils

Finále východní konference začalo. A začalo útočným snažením na obou stranách, ani jeden tým nechtěl dnes pouze bránit. V 5. minutě před Brodeurem tečoval střelu dobře Gáborík, ale kanadský brankář se překonat nenechal. V šesté minutě ohrozil Lundqvista Parise, švédský gólman byl taktéž připraven. Stejný útočník v 7. minutě unikal sám, ale obránce McDonagh situaci zvládnul na výbornou a nedovolil kapitána Devils ani zakončit. O minutu později z dobré pozice střílel Adam Henrique, ale trefil přímo Lundqvistovu lapačku, který se tak blýskl dobrým zákrokem. Následovalo vyloučený Volchenkova za zalehnutí puku a přesilovka Rangers. Během ní si domácí tým ovšem nedokázal vytvořit žádný útočný tlak. V 11. minutě unikal Ilya Kovalchuk, svedl vyrovnaný souboj s dojíždějícím McDonaghem a tak musel volit bekhendové zakončení, které chytil Henrik Lundqvist. První přesilová hra Devils začala ve 12. minutě, kdy byl vyloučený Hagelin. Velkou šnci v ní měli nejprve domácí, před brankářem zakončoval osamocený Boyle, Brodeur ovšem vyrazil. Na konci početní výhody měl velkou šanci Zajac, jeho střelu pozorný Lundqvist vyrazil. Devils odehráli svojí první přesilovku lépe než Rangers, ale také nevstřelili gól. V průběhu 19. minuty zavezl puk do pásma Gáborík a střelou se pokusil zaskočit brankáře New Jersey, ten byl ovšem připraven.
Střely: 8:6

V úvodu druhé třetiny z otočky střílel Židlický a dorážel Kovalchuk, v brance ani jedna střela neskončila. Ve 23. minutě Rangers chybovali v obraně a dostali se pod velký tlak, obrovské šance měl především Henrique, dobrý pokus zaznamenal i Larsson a Volchenkov. Možný tlak ukončil útočným faulem Zubrus. V dobré pozici před Brodeurem dostálva puk Gáborík, jenže puk sjel v rozhodující chvíli mimo. Oslabení se podařilo ubránit. Těsně po ní se do velké šance, kterou nakonec zneškodnil Brodeur, dostal Michael Del Zotto. Domácí začali velmi nepříjemně kousat. Útočný tlak následoval i na druhé straně. Druhá třetina nabízela mnohem zábavnější hokej s větším počtem přeíležitostí. Po polovině druhé třetiny vystřelil nebezpečně Volchenkov, Lundqvist vyrazil. Na druhé straně střílel od mantinelu do Martyho Stu Bickel. Ve 33. minutě měl blízko první branky Kovalchuk, který dorážel těsně u brankoviště, jenže minul. Rangers se nedařilo a tak si kouč John Tortorella vzal timeout. Hra se najednou zvedla a Rangers si vybojovali třetí přesilovku, vyloučen byl Greene. Hned v úvodu dobře střílel Del Zotto, Brodeur vyrazil. Do obrovských příležitostí se při vlastním oslabení dostal Parise, který natřikrát pořádně provětral Lundqvista. Ani tuto přesilovku tak New York Rangers nevyužili. Ve 38. minutě byl vyloučen Prust za domácí. Svou druhou přesilovku New Jersey nevyužilo ani přes 2 nebezpečné střely Kovalchuka.
Střely: 10:11

V úvodu třetí třetiny od modré napřáhl Dan Girardi a dal první gól dnešního zápasu. Ve 43. minutě se v obrovské šanci ocitl Kovalchuk, měl už odkrytou branku, jenže Lundqvist se na poslední chvíli přesunul. Další šanci Rangers měl Hagelin, ale přestřelil branku bekhendovou střelou. Následně vystihl Brodeurovo rozehrávku Prust, brankář svou chybu ovšem napravil a puk vyrazil. Domácí tým po gólu značně ožil. V 50. minutě opět dobře střílel od modré Girardi a do prázdné už dorážel Staal, jenže Brodeur skočil do dráhy puku, který tak neskončil v brance, ale v jeho lapačce! New Jersey se nedařilo a po faulu Berniera za brankou následovalo vyloučení. Tu se podařilo využít, nehlídaný Chris Kreider vypálil přesně nad Brodeurovo lapačku. Šanci pro New Jersey vrátit se do zápasu znamenalo vyloučení střelce druhé branky, Kreidera, za hákování. Lundqvist se v brance měl co ohánět především proti pokusům Larssona. Po vypršení trestu už zase útočil i domácí tým, v dobré šanci střílel mimo Hagelin. V 57. minutě se v přečíslení 2 na 1 ke střele odhodlal Callahan, ale minul. 2:07 před koncem si vzal timeout kouč Peter DeBoer a rovnou nechal na střídačce sedět Martina Brodeura. Výhru Rangers do prázdné 1:27 před koncem pojistil Artem Anisimov. V poslední minutě byl ještě vyloučen domácí Rupp. New Jersey to spíše už jen ze zoufalosti opět zkusilo bez brankáře. Gól ovšem nedalo.