Peklo / Play-Off 2012 / New York Rangers 2:3 New Jersey Devils
Stav série – 1:1 (3:0, 2:3). New Jersey vyhrálo v Madison Square Garden a domů tak pojede za stavu 1:1. Vítěznou branku vstřelil DAVID CLARKSON.

New York Rangers 2:3 New Jersey Devils

Bitva o řeku Hudson pokračovala druhým zápasem. Do sestavy se místo Larssona vrátil Harrold, především kvůli větší kvalitě na přesilových hrách. Ve druhé minutě se před Lundqvistem ocitl zcela osamocený Henrique, ale jeho zakončení z otočky doklouzalo mimo. Do dalších šancí se New Jersey dostalo díky skvělému napadání v šesté minutě, z dobrých pozic střílel Fayne ale mimo. Tento menší tlak vybojoval New Jersey přesilovku. Tam přišel velký útočný zámek, který gól ale nepřinesl. V 9. minutě chtěl zpoza branky překvapit Brodeura Ryan McDonagh, puk se nakonec zastavil o tyč. Hrál se hokej v parádním tempu s velkým počtem útočných akcí. Po polovině první třetiny měli přesilovku i domácí. V ní dobře střílel Del Zotto, Brodeur pouze vyrazil a dorážel Gáborík, ale kanadský brankář vleže vykopl betonem i tuto střelu. Tato přesilová hra se Rangers nevydařila tak, jako Devils. Pouze jedna útočná akce a ještě k tomu neúspěšná. New Jersey tak opět mohlo útočit. Skvělé napadání předvedla kombinovaná lajna GiontaPariseKovalchuk a vybojovali další přesilovou hru. Fauloval Brian Boyle. Velkou čanci měl na brankovišti střílející Zajac, ale Lundqvist vyrazil jeho dobrý pokus. Následně zachytil dobře puk na modré Kovalchuk, poté si sjel do výhodnější pozice k Lundqvistovi a přesnou střelou do rohu branky poslal New Jersey do vedení. To nasazené tempo po této brance trochu polevilo. V poslední minutě první třetiny byli Rangers zamčeni ve svém pásmu, přišla tam nebezpečná střela Fayneho, kterou tečoval Clarkson jen těsně mimo.
Střely: 5:8

V úvodu třetiny dostal trest Alexei Ponikarovsky a domácí měli šanci vyrovnat. Rangers v ní měli obrovskou šanci, ale výkop pravého betonu Brodeura zabránil gólu. Poté střílel Staal, puk se od mantinelu odrazil za Brodeura a od jeho brusle se i díky důrazu Stepana odrazil do branky. Branka byla tedy připsána Marcu Staalovi. Ve 25. minutě dobře střílel Gáborík, ale Brodeur chytil puk do lapačky. Lepším týmem byli tentokrát domácí. Nejdříve dal Kreider tyč, poté střílel Callahan, ale lapačka Martina Brodeura byla opět připravena. Ve 29. minutě v přečíslení 2 na 1 střílel domácí Chris Kreider, Marty byl připravený. Ve 31. se New Jersey opět probudilo, díky dobrému napadání se do šance dostal Kovalchuk, ale na jeho pokus z první byl Lundqvist připraven. Jenže náznak tlaku ukončil opět útočný faul, tentokráte Zajaca, a Rangers se chystali na přesilovou hru. Předtím přišlo zdržení, dvířka na trestné lavici hostí nešla otevřít. Do dobré šance v oslabení se dostal Zubrus, jeho střelu ovšem vyrazil domácí gólman. 14 sekund před koncem přesilové hry střílel Stralman a puk za záda Martina Brodeura jemně tečoval Chris Kreider. Tento druhý přesilovkový gól poslal domácí do vedení. Stejně jako v prvním zápase bylo nejsilnější zbraní Rangers blokování střel a Henrik Lundqvist. Ve 39. minutě střílel Salvador, puk tečoval Ryan Carter a bylo opět vyrovnáno. V poslední minutě druhé třetiny zpoza branky zakončoval Brandon Prust, Brodeur se přesunul k tyči včas.
Střely: 12:9

V úvodu třetí třetiny New Jersey drželo Rangers v pásmu. A byl z toho gól – ve 43. minutě na modré čáře střílel Henrique, před brankou tečoval David Clarkson a puk zapadl do branky. Poté se probrali Rangers a vybojovali si přesilovou hru, za tvrdý hit u hrazení byl vyloučen Bernier. Dalším zákrokem lapačkou se Brodeur blýsknul proti střele Brada Richardse. Tuto početní výhodu Rangers ani přes tlak nevyužili. V polovině třetí třetiny dostal přihrávku najíždějící Dan Girardi, měl hodně času na přípravu střely, přesto se puk ztratil někde v okolí brankoviště. Na druhé straně po střele Židlického na brankovišti dorážel Ponikarovsky mimo. V 53. minutě posílal na Eliáše přihrávku Sýkora, ale “Patty” byl hákován a tak šel Anisimov na trestnou lavici. Domácí hráči věděli, že gól na 2:4 už by mohl být kritický, a tak oslabení ubránili. Přibližně 5 minut před koncem si trenér Devils Peter DeBoer vzal timeout, aby svým hráčům udělil pokyny, jak ubránit vedení 2:3. Rangers se postupně chystali na útočný tlak. Od modré střílel Staal, ale rána trefila Fayneho. V 59. minutě se k zakončení probil Parise, ale střílel těsně vedle pravé tyče Henrika Lundqvista. 1:10 před koncem opustil Lundqvist branku a Rangers hráli v šesti. Zbývalo 34 sekund a John Tortorella, trenér NY Rangers, si vzal timeout. Gól už ovšem nepadl a New Jersey tak srovnalo stav série na 1:1.