Peklo / Play-Off 2012 / New Jersey Devils 0:3 New York Rangers
Stav série – 1:2 (3:0, 2:3, 0:3). I přes viditelně vyšší aktivitu téměř po celý zápas, Ďáblové nedokázali vstřelit Henriku Lundquistovi gól a první domácí utkání v této sérii prohráli.

New Jersey Devils 0:3 New York Rangers

Předem se omlouvám za stručnost, ale z důvodu vytíženosti shrnu tento zápas na nezbytné minimum.

Vše podstatné se odehrálo až ve 3. třetině. Ďáblové i přes čtyři přesilové hry, v první, druhé a na začátku 3. třetiny, nedokázali vsítit gól. To se vymstilo a Rangers svoji druhou přesilovku v zápase, po vyloučení Salvadora, čtyři minuty po začátku posledního dějství otevřeli skóre 0-1. Ďáblové měli tlak, tudíž jsme věřili, že borci zápas dotáhnou alespoň do prodloužení. Ovšem nastala nejhorší možná varianta. Za necelé 2 minuty udeřili Jezdci podruhé. Střelu Mcdonagha šťastně protečoval za Martyho záda Kreider. To byla krutá sprcha v rozmezí minuty a půl, kterou si troufám říci, Ďáblové za odvedený výkon nezasloužili. Diváci hnaly Devils kupředu, ale ani další přesilovku 5 minut dokonce  utkání nedokázali využít. Dvě a půl minuty dokonce zpečetil výsledek gólem do prázdné brány Callahan. Rangers se tak opět dostali do vedení v bitvě o řeku Hudson 1-2 na zápasy.

Na 4. zápas byl suspendován útočník Rangers Brandon Prust, za úder loktem do oblasti hlavy a krku našeho obránce Antona Volchenkova. Ten je naštěstí v pořádku a ke 4. utkání nastoupí.

44. B. Richards, 46. C. Kreider (Mcdonagh, Callahan), 58. R. Callahan (Boyle, Fedotenko)

Střely celkově: 36:22
Hvězdy zápasu: 1. H. Lundquist, 2. D. Girardi, 3. M. Brodeur