Peklo / Play-Off 2012 / New Jersey Devils 4:1 New York Rangers
Stav série – 2:2 (0:3, 3:2, 0:3, 4:1). New Jersey Devils vyhráli zaslouženě čtvrtý zápas a srovnali tak stav série. V této sezóně se tedy hra minimálně jednou vrátí do Prudential Center, kde dnes panovala fantastická atmosféra.

New Jersey Devils 4:1 New York Rangers

Do čtvrtého zápasu nastoupil navrátilec po zranění Jacob Josefson, na střídačce jako náhradník zůstal, pro některé překvapivě, Petr Sýkora. Devils začali opět s větší aktivitou. Ve 4. vyslal dobrou střelu Eliáš, ale Lundqvist ji dobře viděl a vyrazil betonem. Patrik Eliáš má v play-off 2012 zatím nedobrou formu, již 5 zápasů je bez bodu, což je jeho nejdelší “černá” série. V páté minutě si domácí připsali další šanci, z úhlu to zkoušel Clarkson, následně se k dorážce dostal Harrold, ale ani jeho dělovka neskončila gólem. New Jersey si vytvořilo velký tlak. První výraznější šanci Rangers měli až v 7. minutě, ale Gáborík vystřelil mimo. V deváté minutě nahodil od modré puk Bryce Salvador, ten prošel přes velký počet hráčů, Lundqvist neměl šanci nic vidět a kotouč se zastavil až v brance! V 10. minutě se v sérii poprvé výrazněji přiostřilo, McDonagh srazil Henriquea a ten si to nenechal líbit. Delší bitka z toho nebyla, ale přesto si mladý útočník Devils zasloužil pokřik svého jména z hlediště a 5 trestných minut, stejně jako McDonagh. V 11. minutě měli Rangers první střelu na branku,. ale Hagelin trefil tyč. V průběhu 12. minuty se u mantinelu skvěle uvolnil Parise a resultovalo z toho přečíslení 2 na 1 se Zajacem – kapitán Devils zvolil pravý čas na přihrávku a Zajac střelou z první poslal Devils do vedení 2:0. Martin Brodeur byl stále bez výraznější práce. Na gólové šance to bylo 8:2 a zajímavostí je, že se do ní dostalu 8 různých hráčů na straně New Jersey. Fanoušci v Prudential Center napodobili pověstné “Maaarty” od fanoušků Rangers, podobným posměšným pokřikem s textem “Heeenrik”, narážejícího na brankáře hostujícího týmu. Prvním vyloučeným byl v čase 15:25 Brian Boyle. Přesilovou hru domácí tým ke zvýšení svého náskoku nevyužil. A v 19. minutě dostali tuto možnost hosté, Volchenkov podrazil Ruppa. Do úniku 2 na 1 se v oslabení dostal Parise a Henrique, ale prvně jmenovaného při pasu zastavila zlomená hokejka a výborný obranný zákrok. V závěru se ještě lehce zapotil Brodeur, ale stav 2:0 zůstal.
Střely: 12:7

Nevyužitým 20 vteřinovým zbytkem přesilovky Rangers začala druhá třetina. New Jersey se tak opět mohlo výrazněji pouštět do útočení. Od modré pálil Židlický, švédský brankář chytil do lapačky. Za pokřiku “Let’s go Devils” se domácí opět delší dobu drželi v útočném pásmu. Rozhodčí ovšem přehlídnul tvrdou sekyru Staala na Eliáše. Dobrý střelecký pokus ve 24. minutě vyslal Volchenkov, dokonce dvakrát, ale ani jeden z nich brankou neskončil. V dobré šanci se ocitl i Dainius Zubrus, ale podobně jako poté na druhé straně Chris Kreider, neskóroval. V polovině druhé třetiny unikal po křídle Marián Gáborík, jenže střelou zápěstím neuspěl, protože Brodeur nastavil lapačku včas. Hosté z Manhattanu se pomalu začali probouzet a hra se vyrovnala. Po delší době se do šance dostalo i New Jersey, Henrique se probil přes McDonagha k zakončení v kleče, ale bylo z velkého úhlu a Lundqvist s ním tak neměl problém. Následně se do sebe pustili Kovalchuk s Callahanem a oba dostali 2 minuty za hrubost. Stralmanův pokus na druhé straně skončil v lapačce Martyho. Další nebezpečnou střelu Rangers měl Dan Girardi, ale ani jeho pokus neskončil v brance.
Střely: 9:11

Ve třetí třetině se dostal do šance Mike Rupp, ale jeho slabé bekhendové zakončení gólové nebylo. Fanoušci zvolali “Marty’s better!” (Marty je lepší). Krátce poté byl vyloučen Derek Stepan a New Jersey se chystali na přesilovku. Tu využili již po 4 sekundách, Zach Parise dorazil střelu Kovalchuka od modré přímo na brankovišti a mezi nohy Lundqvista. Vedení 3:0 bylo pro domácí výrazně lepší. A z hlediště se opět ozýval posměšek “Heeenrik”. Atmosféra v Prudential Center byla po celý zápas skvělá. “Gólové “Hey, you suck” bylo v hale téměř ohlušující”, řekl jeden z přítomných fanoušků. Ve 47. minutě se opět velmi přiostřilo, dokonce i trenéři Tortorella a DeBoer si vyměnili názory poměrně hlasitým způsobem. Vše pramenilo z faulu Mikea Ruppa, který dal přímo pěstí brankáři Devils a to si jeho spoluhráči samozřejmě nenechali líbit. Z toho všeho následovala 4 minutová přesilovka Devils. Po 18 sekundách této početní výhody se do šance dostal Parise, Lundqvist ovšem všas kleknul na led a puk schoval ve výstroji. New Jersey se většinu přesilovky drželo v útoku a pramenil z toho další trest pro Rangers, konkrétně pro Hagelina, takže následovala 80-ti sekundová přesilová hra 5 na 3. Domácí lavička si vzala timeout. Početní výhodu se ovšem nepodařilo využít. Chvilku poté byl ovšem Carl Hagelin vyloučen znovu. Takže byl čas na další PSE&G Powerplay, jak je v Prudential Center vždy nazývána přesilovka hlasatelem. Dobrou střelu v ní vyslal Fayne, jenže neúspěšně. V 55. minutě pokazil Brodeurovi čisté konto Fedotenko střelou zápěstím, která skončila jeho prvním gólem v letošním play-off. Rangers tak ještě vybojovali naději na obrat. 2:30 před koncem odstoupil Henrik Lundqvist z branky a hosté hráli v šesti. Gáborík posílal před branku, kde se hned tři hráči pokoušeli zakončit, puk byl ale schovaný pod Brodeurem. Tlak Rangers ukončil 1:29 před koncem střelou do prázdné téměř přes celé hřiště Zach Parise, svým druhým dnešním gólem, po asistenci Martina Brodeura.