Peklo / Hráči / Salvadorova fantastická forma v letošní sezóně pokračuje
Pamatujete na článek Bryce Salvador – nenápadný, ale důležitý? Kdybych tento článek měl napsat dnes znovu, vyškrtl bych slovíčko nenápadný. Bryce má totiž v letošním play-off skvělou formu.

Salvadorova fantastická forma v letošní sezóně pokračuje

Pamatujete na článek Bryce Salvador – nenápadný, ale důležitý? Kdybych tento článek měl napsat dnes znovu, vyškrtl bych slovíčko nenápadný. Bryce má totiž v letošním play-off skvělou formu.

V základní části nastoupil ke všem 82 zápasům. Nevstřelil ani branku a na svém kontě měl 9 asistencí. Ovládl týmovou statistiku +/- za účast na ledě při vstřelené brance s 18 kladnými body. Jeho skvělou defenzivní práci ocenil málokdo, přesto na konci sezony dostal od klubu ocenění spolu s Adamem Henriquem za “Neopěvovaného hrdinu”.

A tak se po odehrané základní části chystal Bryce na své celkově 8. play-off v NHL. Bodově se mu nejlépe vydařilo to úplně první, ve kterém za St. Louis Blues ve 14 zápasech vstřelil dva góly. Poté zaznamenal dvě play-off s jedním bodem a zbytek bez bodu. Ani v letošním play-off se od něj žádný velký bodový přiděl nečekal.

Ale přišel přesný opak. Po 16 odehraných zápasech vstřelil Salvador již tři góly a přidal 7 asistencí, celkově má tedy 10 bodů, což ho řadí na čtvrté místo v týmu! V bodování +/- je s 10 kladnými body opět nejlepší. Opět poctivá práce v obraně. Dobrá práce při útočení na modré čáře je doplněná vynikajícím přehledem o hře. Bryce tak opět patří mezi klíčové hráče a bude jedním z favoritů na ocenění pro nejlepšího hráče play-off.

Nezbývá než doufat, že Salvador a jeho spoluhráči budou ještě 6krát slavit výhru v play-off. Už takhle může kanadský bek prohlásit tuto sezónu za svou nejvydařenější, snad mu jeho výkony vydrží.

Čtěte také

Co zapříčinilo pomalý start nové sezony?

Odborná veřejnost a zejména fanoušci Ďáblů se ptají po odehraných dvou zápasech na to stejné: „Co se děje?“ Pojďme se podívat na 3 nejpravděpodobnější důvody pomalého startu nové sezony. Speciální formace zatím stagnují Formace nasazované do přesilových her dostaly během dvou utkání již několik šancí, ale bilance je zatím 0 gólů (odehrány 4 přesilové hry). …

Ďáble, co na to říkáš...?