Peklo / Hráči / Salvadorova fantastická forma v letošní sezóně pokračuje
Pamatujete na článek Bryce Salvador – nenápadný, ale důležitý? Kdybych tento článek měl napsat dnes znovu, vyškrtl bych slovíčko nenápadný. Bryce má totiž v letošním play-off skvělou formu. Komentáře

Salvadorova fantastická forma v letošní sezóně pokračuje

Pamatujete na článek Bryce Salvador – nenápadný, ale důležitý? Kdybych tento článek měl napsat dnes znovu, vyškrtl bych slovíčko nenápadný. Bryce má totiž v letošním play-off skvělou formu.

V základní části nastoupil ke všem 82 zápasům. Nevstřelil ani branku a na svém kontě měl 9 asistencí. Ovládl týmovou statistiku +/- za účast na ledě při vstřelené brance s 18 kladnými body. Jeho skvělou defenzivní práci ocenil málokdo, přesto na konci sezony dostal od klubu ocenění spolu s Adamem Henriquem za “Neopěvovaného hrdinu”.

A tak se po odehrané základní části chystal Bryce na své celkově 8. play-off v NHL. Bodově se mu nejlépe vydařilo to úplně první, ve kterém za St. Louis Blues ve 14 zápasech vstřelil dva góly. Poté zaznamenal dvě play-off s jedním bodem a zbytek bez bodu. Ani v letošním play-off se od něj žádný velký bodový přiděl nečekal.

Ale přišel přesný opak. Po 16 odehraných zápasech vstřelil Salvador již tři góly a přidal 7 asistencí, celkově má tedy 10 bodů, což ho řadí na čtvrté místo v týmu! V bodování +/- je s 10 kladnými body opět nejlepší. Opět poctivá práce v obraně. Dobrá práce při útočení na modré čáře je doplněná vynikajícím přehledem o hře. Bryce tak opět patří mezi klíčové hráče a bude jedním z favoritů na ocenění pro nejlepšího hráče play-off.

Nezbývá než doufat, že Salvador a jeho spoluhráči budou ještě 6krát slavit výhru v play-off. Už takhle může kanadský bek prohlásit tuto sezónu za svou nejvydařenější, snad mu jeho výkony vydrží.

Komentáře

Čtěte také

Kdo je Nikita Gusev? Bude přínosem pro Devils?

Očekávaný podpis nového hráče se včera odpoledne stal skutečností. Ray Shero ukázal svůj obchodní um a z Vegas Golden Knights získal levé křídlo, rodáka z Ruska, Nikitu Guseva. Kdo je vlastně Nikita Gusev? Odkud přišel a jak moc dobrý hráč to je, si teď představíme. Příchod sedmadvacetiletého útočníka byl již několik týdnů předmětem diskuzí na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.