Peklo / Play-Off 2012 / New York Rangers 3:5 New Jersey Devils
Stav série – 2:3 (3:0, 2:3, 3:0, 1:4, 3:5). Devils vedli brzy 0:3, ale vedení ztratili. Přesto na konci zápasu mohli slavit, vítěznou branku dal v 56. minutě RYAN CARTER!

New York Rangers 3:5 New Jersey Devils

Do sestavy Rangers se vrátili po zranění Brandon Dubinsky a po jednozápasové suspendaci i Brandon Prust. Lepší vstup do zápasu měli Devils. Ve třetí minutě zůstal před Lundqvistem po nahození Fayneho osamocený Stephen Gionta, který tak v pohodě dorazil puk za záda švédského brankáře. O minutu později si před branku na teč najel Eliáš, ale puk zamířil mimo. Fantastický start pokračoval. V páté minutě od modré nahodil puk Henrique, Eliáš tečoval a Anisimov si smolně srazil puk do vlastní branky. Český útočník si tak připsal první bod v této sérii. Rangers si vzali timeout. První nebezpečnou střelu domácího týmu vyslal Carl Hagelin, Brodeur puk ovšem viděl a chytil. O chvíli později měl obrovskou šanci na holi Marián Gáborík, ale přestřelil poloodkrytou branku Devils. Další šanci měl poté Derek Stepan, jehož dorážku se ještě snažil slovenský útočník dostat do branky, ale Marty podržel svůj tým. Timeout domácím hodně pomohl a najednou byli lepším týmem právě svěřenci Johna Tortorelly. V polovině první třetiny přišel ovšem další zásah New Jersey – Travis Zajac vystřelil přímo k tyči a Lundqvist neměl šanci. Rangers poté dostali šanci v podobě přesilovky, vyloučen byl Fayne. Jenže ta jim vůbec nevyšla. Krátce po ní se před brankou zjevil Dubinsky, po jeho dorážce puk zamířil těsně mimo. V 16. minutě unikl hostujícím obráncům Brandon Prust a i v pádu gólově zakončil. Domácí gól výrazně povzbudil. V dobré pozici se ocitl Marc Staal, ale jeho střela švihem škrtla hůl Brodeura. Podobnou situaci na druhé straně obstarala dělovka Harrolda.
Střely: 9:6
Vyloučení: 0:1

Po 32 sekundách hry ve druhém dějství Rangers dali velice šťastnou branku – od mantinelu posílal puk před branku Anisimov a Callahan nohou kopnul puk do branky. Gól byl po prohlédnutí videa uznán. A domácí najednou byli úplně všude. Ránu z mezikruží vyslal Artem Anisimov, Brodeur schoval puk mezi svými betony. Poté následovalo vyloučení Zubruse za hákování a velká šance pro domácí tým. Někteří domácí fanoušci už slavili, protože ve velké šanci se ocitl Callahan, ale z těžkého úhlu trefil tyčku. Početní výhoda zůstala nakonec nevyužita. Útočníci Devils za 16 minut a 34 sekund zaznamenali pouze jedinou střelu. Poté dostali šanci v přesilovce, Prust seknul Brodeura do hokejky a šel pykat na 2 minuty. Domácí hráči ovšem dobře bránili a drželi nadějný stav na vyrovnání. Ve druhé polovině druhé třetiny se do šance dostal Brad Richards, Brodeur zareagoval včas a střelu vyrazil. Domácí se dostávali do velkého tlaku, šance měli například Rupp a Boyle. Následně přišel faul Fedotenka, z čehož resultovala početní výhoda hostů. Vůbec se ovšem nevydařila, jedinou větší šanci v ní měl těsně před vypršením Josefson, jehož bekhend Lundqvist chytil. V poslední minutě druhé třetiny branka ani přes nápor Devils nepadla.
Střely: 11:5
Vyloučení: 3:2

Úvod třetí třetiny otevřela obrovská chyba Brodeura. Marián Gáborík využil toho, že Brodeur nesměl hrát ve vymezené zóně, posílal puk před branku a díky odrazu od brusle kanadského brankáře skončil puk v brance. Z hlediště zněl poměrně dlouhou dobu posměšek “Maaaarty”, jelikož brankář New Jersey doslova daroval vyrovnání domácímu týmu. Ve 44. minutě si sjel do dobrého místa Girardi, jeho střela z první neskončila gólem, stejně tak jako později pokus Kreidera. Na druhé straně dopadl stejně Josefson. Mezi 48. a 49. minutou si hosté z Newarku vypracovali dobrý tlak v útočném pásmu, ale defenziva soupeře zapracovala skvěle. Poté si dobrý tlak vypracovali ale domácí, stav v polovině této třetiny zůstával vyrovnaný 3:3. Peter DeBoer si vzal timeout a pokusil se povzbudit své svěřence. Hra se poté vyrovnala. Velký moment přišel v 56. minutě, Kovalchuk výborně napadal, Gionta dostal puk a poslal ho před branku na volného Cartera, který poslal Devils do vedení 3:4. A Rangers rázem museli opět pořádně přidat. 1:20 před koncem odvolali Lundqvista z branky. A gólem do prázdné branky výhru pojistil Zach Parise.