Peklo / Play-Off 2012 / New Jersey Devils 3:2 OT1 New York Rangers
Stav série – 4:2 (0:3, 3:2, 0:3, 4:1, 5:3, 3:2). Ďáblové si do Prudential Center přiváží vedení v sérii 3-2 a můžou dnes potvrdit svůj postup do finále Stanley Cupu!

New Jersey Devils 3:2 OT1 New York Rangers

Stav série – 4:2 (0:3, 3:2, 0:3, 4:1, 5:3, 3:2). Ďáblové si do Prudential Center přiváží vedení v sérii 3-2 a můžou dnes potvrdit svůj postup do finále Stanley Cupu! Rangers začali poměrně tvrdě, což se ovšem předpokládalo, ale Devils se nenechali zastrašit a v prvních minutách měli více ze hry. První střelou zápasu se blýsknul Ilya Kovalchuk, který nastřelil horní tyčku, po nahrávce Pariseho v akci 2 na 1. Ve 3. minutě byl vyloučen Bryce Salvador za vysokou hůl. Přesilovka zůstala bez využití a Devils pokračovali ve své aktivitě. Následoval rychlý sled událostí, které ovšem skóre neměnily –  ani nastřelená horní tyč, tentokráte od Zubruse. První gólovou akcí se zapsala 4. řada v čase 9:55, která opět hraje ve skvělé formě. Blafák Gionty, který se dostal do nájezdu proti Lundquistovi ještě gólem neskončil, ale díky důrazu Cartera skončil puk v bráně 1-0. Poté převzal otěže zápasu částečně i soupeř, ovšem byli přibrzděni, když ve 12. minutě hráli svou první přesilovku i Ďáblíci. Po naprosto ukázkové kombinaci, do které se zapojilo všech 5 hráčů, skončila gólem Ilyi Kovalchuka a Ďáblové vedli 2:0! Dvě a půl minuty před koncem 1. třetiny byl vyloučen Hagelin za atak Martyho v brankovišti. Přesilovka byla sehrána slušně, ale skóre se již nezměnilo. Po 1. třetině stav 2:0, počet střel 14:14.

V čase 21:23 hráli Ďáblové oslabení po faulu Ponikarovskeho. Tu hosté sehráli mnohem lépe než tu první, ale Marty udržel čisté konto. I po oslabení zůstali ale Ďáblové v mírném útlumu a hosté si vypracovali pár slušných šancí a Peter DeBoer si vzal oddechový čas. To našim borcům pomohlo a opět převzali iniciativu. To vyústilo ve vyloučení za hokejku v Bernierově tváři a Devils hráli svou 3. přesilovku. Ta se ovšem moc nepovedla a skóre zůstalo beze změny. Ta nastala až v polovině zápasu, kdy v čase 29:47 snížil na 2:1 Fedotenko. Stalo se, co jsme si přáli ze všeho nejméně. Ve 34. nahodil Girardi puk od modré, který po šťastné teči Callahana a odrazu od tyčky skončil v bráně a bylo srovnáno 2-2. V závěru třetiny zůstali Ďáblové pod tlakem, ale ke změně skóre už naštěstí nedošlo. Střely 21:27.

Ve 3. třetině se ďáblové vrátili alespoň částečně ke své hře z první třetiny, zvýšili obrátky s častější střelbou a byli o něco lepším týmem. Ve 49. minutě, po zbytečném faulu Cartera, Devils hráli oslabení. V první minutě oslabení jsme měli obrovské štěstí a Marty výbornými zákroky podržel. Druhou minutu již Ďáblové s přehledem dokázali uhrát s pukem na holi. 7. minut do konce 3. třetiny se do samostatného úniku dostával Anisimov, ale Marty jej ve spolupráci s Markem Židlickým zneškodnil. Do konce 3. třetiny již ke změně nedošlo, a tak nás čeká prodloužení! Rangers byli střelecky opět aktivnější. 26:35.

Adam Henrique nás ušetřil, a již po minutě 1. prodloužení rozhodl o postupu New Jersey Devils do finále Stanley Cupu!

11. R. Carter (Gionta, Bernier), 14. I. ovalchuk (Clarkson, Zubrus), 30. Fedotenko (Mcdonagh, Richards), 34. Callahan (Girardi, Mcdonagh), 62. A. Henrique (Kovalchuk, Ponikarovsky)