Peklo / Play-Off 2012 / New Jersey Devils 1:2 OT1 Los Angeles Kings
Stav série – 0:2 (1:2 OT1, 1:2 OT1). Druhý zápas musel taktéž do prodloužení. A v 74. minutě ho rozhodl Jeff Carter, Kings se tak ujímají vedení v sérii 2:0.

New Jersey Devils 1:2 OT1 Los Angeles Kings

Sestava New Jersey do druhého zápasu byla opět beze změny. V brance opět legendární Martin Brodeur a na druhé straně skvělý Jonathan Quick. Devils vstoupili aktivněji a brankář Kings musel být v pozoru. Například proti šanci Gionty ve třetí minutě. Čtvrtá lajna vytvořila výborný tlak, z čehož pramenilo vyloučení Matta Greena. LA bránilo dobře a v oslabení si dobrou šanci vytvořil Lewis, Marty byl připraven. V osmé minutě předvedl parádní akci Drew Doughty a prudkou střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Krátce po gólu následovala další přesilovka New Jersey, ven šel Willie Mitchell taktéž za krosček. V ní nebezpečně pálil Kovalchuk, ovšem do betonu Quicka. Poté měl velkou šanci unikající Eliáš, ale taktéž nepřekonal brankáře LA. Následně se to nepodařilo ani Zubrusovi před brankou a početní výhoda skončila. Ve 13. minutě se měl opět Quick co ohánět, šance měli Parise a Fayne. O chvíli později se na druhé šance objevil volný Mike Richards, střelou mezi betony ale Brodeura nepřekonal.
Střely: 11:6
Vyloučení: 0:2

V úvodu druhé třetiny získal v útočném pásmu díky napadání Henriquea puk Kovalchuk a nahrál ho na Volchenkova, ten do střely ovšem moc nedal a tak Quick neměl problém. Na druhé straně se poté blýskl Brodeur skvělým zákrokem lapačkou na Williamse. Devils stále pokračovali v dobývání branky Los Angeles, další pokus zaznamenal Salvador a před brankou bojoval neúspěšně Josefson. Ve 30. minutě si po delší době také vytvořili nátlak Kings a byla z toho přesilovka. Vyloučen byl Andy Greene. V oslaení ihned zaútočilo New Jersey, po Zajacově pasu měl šanci Parise, ale puk netečoval tak, jak si představoval. Poté pálil hostující King, ale Brodeur dobře zareagoval a domácí tak své první oslabení ubránili. Marty si poté vybral další výborný moment, Colin Fraser ho nechal opět vyniknout “semaforem”. Poté nebezpečně střílel Nolan, ale Brodeur stále držel svůj tým. Následovalo vyloučení na straně LA, dvě minuty inkasoval Dwight King. Trápení New Jersey ale pokračovalo. Jediným, kdo opravdu držel tým domácích nad vodou, byl Martin Brodeur, jenž chytil střelu Scuderiho do lapačky.
Střely: 9:9
Vyloučení: 1:1

Ve 43. minutě se opět blýskla 4. lajna – od modré vystřelil Židlický a puk v cestě letu tečoval Ryan Carter – 1:1. Quick tak inkasoval ve třetí třetině po 8 zápasech. A pytel se šancemi se roztrhl na obou stranách, velké množství protiútoků bylo ovšem neúspěšné. A fanoušky to dostalo opět do varu, další šanci měl před brankou Bernier, jenž ovšem minul Židlického střelu, kterou tak Quick schoval ve své výstroji. Český obránce se následně dostal do další obrovské šance, ale přestřelil. Devils byli lepším týmem, dalším hráčem, který výrazně ohrozil Quicka, byl Clarkson. Po delší době si šanci vypracovali i Kings, Kopitar se pokusil o blafák, ale Brodeur se mu tam položil a zabránil mu skórovat. Poté dobře pálil Matt Greene, stav zůstával stále nerozhodný 1:1. 3:05 před koncem, krátce po vhazování v útočném pásmu, byl vyloučený domácí Zubrus a přišla menší komplikace pro Devils. Ta ovšem rychle skončila, protože po 50 sekundách byl vyloučen střelec první branky utkání, Drew Doughty. Ve hře 4 na 4 dobře střílel Parise, Quick byl připraven. 65 sekund před koncem tak přišla zkrácená přesilová hra domácích. Těsně před koncem se v obrovské příležitosti objevil Kovalchuk, ale trefil břevno.
Střely: 10:6

Kings v prodloužení – 3:0, Devils – 4:2. Taková jest bilance před začátkem prodloužení druhého zápasu finále Stanley Cupu. V první minutě prodloužení opět pálil Kovalchuk, ale Quick vyrazil. Na druhé straně musel proti Pennerovi a Richardsovi vytasit skvělé zákroky Brodeur. A prodloužení pokračovalo tak, že vůbec nebylo pro slabší povahy. Šance tam a tady, Quick a Brodeur spolu s obranou odolávali. Oba týmy měli blízko rozhodující branky, podloužení bylo více útočné než ve třech třetinách. Oba týmy se marně snažily překonat brankáře, v 72. minutě dobře střílel Jason Williams, ale Brodeur byl připravený. V 74. minutě vybruslil do dobré pozice Jeff Carter a střelou do víka rozhodl o výhře Kings.