Peklo / Play-Off 2012 / Los Angeles Kings 4:0 New Jersey Devils
Stav série – 3:0 (2:1 OT1, 2:1 OT1, 4:0). Los Angeles první domácí zápas zvládlo, Jonathan Quick udržel čisté konto a Kings jsou tak jedno vítězství od svého prvního Stanley Cupu.

Los Angeles Kings 4:0 New Jersey Devils

Do sestavy LA se vrátil útočník Simon Gagne, který hrál místo Brada Richardsona. Devils přijeli ve stejném složení jako v úvodních dvou zápasech, ovšem s přehozenými lajnami. Poté, co zpěvačka Pia Toscano zazpívala americkou hymnu a Wayne Gretzky obstaral čestné vhazování mohl vypuknout třetí zápas. V brance proti sobě opět Quick a Brodeur.

LA se v úvodu pouštělo do nebezpečných protiútoků, nebezpečný byl především tlak Kopitara před brankou po pokusu Browna. V sedmé minutě v souboji 1 na 1 slovinský útočník branku přestřelil. Pak do betonů Brodeura pálil Richards a na druhé straně dobře Zajac, jeho pokus ovšem zamířil nad branku. V deváté minutě si do dobré příležitosti sjel Slava Voynov a před brankou ještě dorážel Jarret Stoll, Brodeur udržel. Následně se z úhlu pokusil vystřelit Harrold do branky, kde clonil Henrique, Quick přesto puk chytil a udržel. Ve 13. minutě se do dobré šance probojoval Dustin Penner, Marty byl připraven a puk vyrazil. Na druhé straně od modré střílel Fayne a jeho střelu Gionta tečoval těsně mimo. Po chybě Voynova se do šance dostal Parise, ale nedal. Přišla ovšem první početní výhoda hostujícího týmu, vyloučen byl Mike Richards za faul loktem. Po minutě přesilové hry střílel Kovalchuk a Henrique mohl dorážet, byl ovšem faulován Carterem a Devils tak měli dvojnásobnou přesilovku. Carter navíc dostal 4 minuty. Hrdinou byl Jonathan Quick, který vychytal Pariseho ve dvou velkých šancích. LA se bránilo dobře a dokonce vybojovalo vyloučení, takže se 2 minuty hrálo 4 na 4 a pak hrálo New Jersey přesilovou hru 36 sekund. Gól ale už do konce třetiny nepadl.
Střely: 6:7
Vyloučení: 2:1

Ve 23. minutě po pokusu Salvadora dorážel bekhendem Josefson, ale Quick v pohodě chytil. Domácí gólman poté musel chytit i dobrou střelu Gionty. Z protiútoku následovala šance LA, kterou Brodeur zlikvidoval. O dvě minuty později střílel Volchenkov a před brankou dorážel Zubrus – Quick připraven. Následně v přečíslení 2 na 1 střílel Clarkson, ale Quick chytil. Na druhé straně se v šanci ocitl King, který se pokusil třikrát překonat Brodeura, ale zvládl to až dojíždějící Alec Martinez. Těsně po brance byl vyloučený domácí útočník Kopitar a New Jersey mělo šanci se dostat zpět do zápasu. V oslabení měli šance Jeff Carter a Jarret Stoll. Na konci přesilovky se do šance dostal Henrique, jenže Quick opět skvěle zasáhl. A v polovině druhé třetiny přišlo další vyloučení hráče Kings, byl jím Dustin Penner. Devils se ovšem v této sérii s přesilovkami trápí a trenér DeBoer si tak vzal timeout, aby asistent Adam Oates mohl udělit nové pokyny. Ale ani to nepomohlo. Trápení pokračovalo. Ve 36. minutě se Kopitar uvolnil od Pariseho, dostal lahůdkový pas a neměl problém poslat Los Angeles do dvoubrankového vedení. 1:30 před koncem druhé třetiny byl vyloučen Simon Gagne za sekání.
Střely: 9:9
Vyloučení: 3:0

Devils v úvodu třetiny hráli ještě 30 sekund přesilovku. Ale nevyužili ji. Ve 43. minutě chyboval Kovalchuk a Kopitar předával puk na Williamse, ten mu ovšem v rozhodující chvíli sjel i díky zásahu Brodeura. Poté za brankou fauloval Fayne a šel na 2 minuty. Kings tak hráli první přesilovku. No a ta jim stačila ke gólu – Richards poslal před branku na Jeffa Cartera a bylo to 3:0. A rázem měli další. Tu využil Justn Williams, který od obráců dostl opět spoustu času i na dorážku a zdálo se být rozhodnuto. V 50. minutě měl šanci na snížení Zajac, ale opět ztroskotal na Quickovi. Další šanci New Jersey měl Josefson a rozhodčí kontroloval, jestli puk nepřešel čáru – po telefonátu ale rozpažil. V 54. minutě Salvadorova střela skončila na tyči Quickovy branky. V poslední minutě už se zápas jen dohrával. Šanci měl ještě Brown, ale nedal.