Peklo / New Jersey Devils / New Jersey Devils 2:1 Los Angeles Kings
Stav série – 2:3 (1:2 OT1, 1:2 OT1, 0:4, 3:1, 2:1). Devils dokázali odvrátit i druhý mečbol Kings a vrátit sérii opět do Staples Center. Rozhodující branku dal ve 30.minutě Bryce Salvador.

New Jersey Devils 2:1 Los Angeles Kings

Stav série – 2:3 (1:2 OT11:2 OT10:43:1, 2:1). Devils dokázali odvrátit i druhý mečbol Kings a vrátit sérii opět do Staples Center. Rozhodující branku dal ve 30.minutě Bryce Salvador.

První větší šanci jsme zaznamenali v 10.minutě, kdy si na pravém křídle najel Jordan Nolan, jenže trefil jen připraveného Brodeura a následná dorážka Kinga šla vedle. Ve 12.minutě byl vyloučen Mitchell  a hned na začátku přesilovky měli Devils obrovskou šanci – Eliáš nahrával za branku na Pariseho, který viděl před bránou volného Zajace, ten střílel mezi betony Quicka, puk se zastavil těsně před čárou, kde ho odpálil Doughty, přestože se nadějně natahoval kapitán Devils Parise. Po této šanci se Devs nemohli dostat do pásma, až ve 13.minutě, kdy puk nahodil Parise, puk se dostal až za bránu, kde chyboval Quick a o mantinel “nahrál” číhajícímu Parisemu, který už jen zasunul puk za záda Quicka – 1:0. Devils tak využili první přesilovku ve finále Stanley Cupu. V 17.minutě ale opět zahrozili králové z Los Angeles. Jared Stoll puk zatáhl na pravé křídlo a vystřelil na Brodeura, který puk vyrazil před sebe na dojíždějícího Kinga, ale ani on nevyzrál na veterána v brance Devils a to byla poslední akce první třetiny.

Hned na začátku druhé třetiny objížděl branku Parise a snažil se zasunout za záda daleko vyjetého Quicka, jenže jak Parise, tak Zajac neuspěli. A tak přišlo vyrovnání z hole Williamse, který převzal puk ve středním pásmu a projel až do prostoru mezi kruhy, kde střelou zápěstím vyrovnal – 1:1. Devils se ale snažili za každou cenu rozhodnout zápas co nejdřív, jenže zapomínali na obranu, kdy ve 26.minutě ujel sám na Brodeura Stoll, ale ten se nadvakrát blýskl proti devětadvacetiletému útočníkovi Kings. Ve 30.minutě přišel zlomový bod zápasu! Ponikarovsky nahrál po modré čáře na Salvadora, který nahodil puk na branku a puk v ní skončil, ovšem s pomocí obránce Voynova – 2:1. Vzápětí byl ale vyloučen Fayne a Kings si vytvořili velikou šanci – Doughty zavezl puk k bráně, kde nahrával Williamsovi, jenže ten trefil dobře připraveného Brodeura. Ke konci totožné přesilové hry dal branku Stoll, jenže ta nemohla být pochopitelně uznána, neboť puk byl zasažen ve výšce, což se v současných pravidlech hokeje posuzuje jako vysoká hůl a tak hra plynula dál. Ve 36.minutě probuzení Devils, ujela dvojice PariseZajac, Parise nahrával na Zajace, který okamžitě pálil na Quicka, brankář Kings puk vyrazil k Parisemu před prázdnou branku, jenže kapitán Devils puk netrefil adekvátně. Vzápětí ale další tutovka pro domácí, Gionta luxusně vybojoval za brankou puk a hned ho poslal před bránu na nehlídaného Cartera, jenže ten trefil jen Quickovu helmu. Ve druhé třetině se nic za zmínku hodné nestalo a tak Devils šli do kabiny jako spokojenější tým.

Ve třetí třetině se poměrně dlouho čekalo na akci. Ve 46.minutě střílel Martinez do tyčky, poté co se puk odrazil od mantinelu po nepřesné střele Kinga. Mike Richards ujel ve 48.minutě po křídle, už se dostával před branku, ale čistým a přesto tvrdým zákrokem ho odstavil Židlický a tak se do protiútoku dostal v zápase neviditelný Kovalchuk, ale nechal vyniknout Quicka. A už následoval jen závěrečný tlak, který byl infarktový pro fanoušky Devils, ale přecijen se domácí radovali z výhry 2:1.

13. Parise, 30. Salvador (Ponikarovsky, Zajac) – 24. Williams (Greene)

Střely: 19:26
Vyloučení: 3:3

Hvězdy zápasu: 1. Martin Brodeur, 2. Bryce Salvador, 3. Justin Williams

Ďáblové jsou připraveni na jedinečný koncept

Jedna věc je v těchto nejistých dobách jistá. Ďáblové si udělali poctivě všechny domácí úkoly a přípravné práce, které vedly k velmi důležitému a především velmi jedinečnému draftu NHL. Pro Ďábly, kteří mají v prvním kole draftu tři výběry, je to obrovská příležitost zvýšit a stavět na počtu kvalitních prospektů v jejich systému. Anebo, pokud …