Peklo / Hráči / Hedberg, Brodeur, Salvador a Leach prodloužili
Čtveřice dalších hráčů prodloužila s týmem smlouvy. Příští rok tak budou mít Devils stejnou brankářskou dvojici, a to Brodeur-Hedberg. Novou smlouvu podepsal i pilíř obrany Bryce Salvador a “farmář” Jay Leach.

Hedberg, Brodeur, Salvador a Leach prodloužili

Čtveřice dalších hráčů prodloužila s týmem smlouvy. Příští rok tak budou mít Devils stejnou brankářskou dvojici, a to Brodeur-Hedberg. Novou smlouvu podepsal i pilíř obrany Bryce Salvador a “farmář” Jay Leach.

Martin Brodeur

Všichni počítali pouze s dvěma možnostmi – prodlouží s Devils nebo ukončí kariéru. Jenže po vstupu na trh volných hráčů se s nabídky vynořily týmy jako Chicago, Florida, Toronto. Fanoušci začali být poměrně nervózní. Legendární brankář ovšem všechny uklidnil podpisem dvouleté smlouvy v hodnotě 9 milionů dolarů. Je tak velmi pravděpodobné, že v New Jersey ukončí svou kariéru a stráví zde minimálně 22 let.

Johan Hedberg

Švédský brankář má taktéž jasno – stráví minimálně další dva roky v New Jersey. Ve své smlouvě s hodnotou 1,4 milionu dolarů ročně má totiž podobně jako Brodeur klauzuli o nevyměnitelnosti. V New Jersey je oblíbený, jeho přezdívka Moose, která vznikla díky tomu, že měl ve svém prvním zápase v NHL na helmě obrovského losa (anglicky Moose), zní někdy jako bučení, ale je to právě vyjádření podpory tomuto 39-ti letému brankáři.

Bryce Salvador

Pilíř obrany prodloužil s týmem na 3 roky za 3,16 milonů dolarů ročně. Rodák z kanadského Brandonu v již uplynulé sezóně zažil velmi úspěšné období. V základní části odehrál všechny zápasy, nedal gól a měl 9 asistencí. V tabulce +/- byl na kladné hodnotě 18 a to ho řadilo na první místo v týmu. Dostal tak cenu pro neopěvovaného hrdinu týmu. V play-off to bylo ještě lepší. Pokračoval v poctivé defenzivní práci, ale týmu hodně pomohl i vepředu. Dal totiž 4 góly, přidal 10 asistencí a v tabulce +/- byl s hodnotou 9 opět nejlepší.

Jay Leach

S týmem podepsal jednoroční smlouvu s platem 525 tisíc dolarů. Loni asistent kapitána na farmě v Albany odehrál pouze 21 zápasů. V NHL naposledy hrál v sezóně 2010/11, kdy nastoupil k 7 zápasům. Uvidíme, zda v příští sezóně dostane šanci.

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …