Peklo / Hráči / Zach Parise odchází do Minnesoty
A je rozhodnuto. Od neděle se spekulovalo, kam asi tak zamíří Parise. Minnesota, Detroit, Pittsburgh nebo zůstane v New Jersey? Mnoho lidí si v hlavě přehrávalo různé možnosti a nemohlo se dočkat, jak se Parise rozhodne. Nakonec si vybral návrat domů, do Minnesoty.

Zach Parise odchází do Minnesoty

A je rozhodnuto. Od neděle se spekulovalo, kam asi tak zamíří Parise. Minnesota, Detroit, Pittsburgh nebo zůstane v New Jersey? Mnoho lidí si v hlavě přehrávalo různé možnosti a nemohlo se dočkat, jak se Parise rozhodne. Nakonec si vybral návrat domů, do Minnesoty.

Kapitán New Jersey, Zach Parise, se rozhodl – bude hrát za Minnesotu. Když ze hry na poslední chvíli vypadl Pittsburgh, uzavřel rodák z Minneapolis (město nacházející se právě v Minnesotě) 13-ti letou smlouvu s Wild.

7 odehraných sezón v New Jersey, během nichž si zahrál na All Star Game v roce 2009 a v uplynulé sezóně se stal i nejlepším střelcem play-off, rozhodně nezapomene. 17. volba draftu 2003 hned ve své první sezóně v NHL zapadl do týmu obhajujícího Stanley Cup a v 82 zápasech měl 32 bodů. Svůj první gól v NHL vůbec vsítil Pittsburghu ve svém vůbec prvním zápase v nejslavnější lize.

V následující sezóně vstřelil svůj první gól rovnou po 26 sekundách, což byl nejrychlejší gól v úvodním zápase nové sezóny vůbec.V sezóně 2006/2007 byl jmenován do zápasu nejlepších mladíků v NHL, vstřelil v něm 2 branky a přidal 4 asistence, což ho dělalo MVP zápasu. V další sezóně si vysloužil nový 4-letý kontrakt. 30. 11. 2007, v zápase s Montréalem, nasázel svůj první hattrick v NHL.

Sezóna 2008/2009 byla pro Zacha vůbec nejúspěšnější v historii. Odehrál všech 82 zápasů a na kontě měl 94 bodů, byl pátý v bodování celé ligy a třetím nejlepším střelcem (před ním skončil pouze Ovechkin a Jeff Carter). Účastnil se i All-Star Game. Stejně tak jako v následující sezóně, byl v této jmenován nejužitěčnějším hráčem (MVP) Devils.

V listopadu v sezóně 2010/2011 si natrhl meniskus v pravém koleni a podrobil se operaci. Do sezóny už nenastoupil, do tréninku se totiž vrátil přesně v den, kdy Devils byli vyřazeni z play-off.

Před další sezónou podepsal jednoroční smlouvu na 6 milionů dolarů a byl jmenován kapitánem týmu. S New Jersey dokráčel až do finále Stanley Cupu, kde ovšem Devils prohráli s Los Angeles Kings.

1. července se Parise stal volným hráčem. Mezi nejžhavější kandidáty patřili Pittsburgh, Minnesota a Detroit. New Jersey pochopitelně mělo ještě zájem, ale nakonec Parise zvolil návrat domů, do Minnesoty, kde podepsal na dlouhých 13 let.

THANK YOU ZACH!Čtěte také

Cory Schneider: Pojďme udělat nějaký kemp

Mezi těmi, kteří podporují jakýkoliv plán restartu pro týmy, které nejsou v play off, je brankář New Jersey Devils Cory Schneider. Americký gólman který je jedním ze dvou zástupců organizace Ďáblů ve výkonné radě NHLPA (hráčská asociace). Hráči z týmů, které nyní nehrají, uskutečnili konferenční hovor, aby debatovali o výhodách jakéhokoli kempu, aby se dostali …

Jeden komentář