Peklo / Hráči / Ilya Kovalchuk bude hrát za Petrohrad
V rámci výluky si i jedna z největších hvězd NHL již našla své dočasné angažmá. Ilya Kovalchuk bude působit v KHL, zahraje si za ruský Petrohrad.

Ilya Kovalchuk bude hrát za Petrohrad

V rámci výluky si i jedna z největších hvězd NHL již našla své dočasné angažmá. Ilya Kovalchuk bude působit v KHL, zahraje si za ruský Petrohrad.Ruská hvězda útoku Devils se již zítra v 17:00 ruského času dostaví do Kempinski hotel v Petrohradu. Rodák z Tveru totiž bude po dobu výluky NHL působit v místním klubu.

Jednička draftu 2001 v době výluky 2004/2005 hrála za Kazan, v 53 zápasech Kovy zaznamenal 19 branek a 22 asistencí. Další sezónu začal v Khimik Mytischy, kde v 11 zápasech pobral 13 bodů.

Od té doby působil už v NHL, kde má na kontě přes 800 zápasů a 400 branek. Loni si poprvé zahrál dlouhé play-off, bohužel svůj tým nedovedl ke Stanley Cupu.

Čtěte také

Patří Patrik Eliáš do síně slávy?

V minulém týdnu byl odtajněn seznam nominovaných jmen, kteří byli nominováni do síně slávy NHL. Každý rok tak liga vybere několik jmen, která jsou pak v Torontu slavnostně přiřazena k již tak dlouhému seznamu výjimečných osobností nejvyšší hokejové ligy. Na tomto seznamu se objevilo i jméno útočníka, rodáka z Třebíče, Patrika Eliáše. Po čekání, zda …