Peklo / Binghamton Devils / Albany Devils 1:2 Manchester Monarchs

Albany Devils 1:2 Manchester Monarchs

Sezóna 2012/2013 v AHL začala! V prvním zápase farma New Jersey Devils z Albany doma bohužel podlehla farmě LA Kings, Manchester Monarchs. Odveta za finále play-off v NHL se tak nepovedla.

5 072 diváků v Times Union Center se těšilo zajímavému utkání. A z pvrního gólu se radovali v čase 8:18, kdy Chad WISEMAN dorazil střelu Ramana Hrabarenky. Brankář Martin Jones neměl zrovna čisté svědomí. Jenže o 29 sekund později, z přesilové hry, srovnal David KOLOMATIS z přesilové hry. Třiadvacetiletý obránce, který pochází z Livingstonu v New Jersey, se prosadil i z další přesilovky – v čase 14:10 tak otočil utkání ve prospěch Monarchs. Devils už utkání na svou stranu nezvrátili.

Keith Kinkaid si z 27 střel připsal 25 zákroků, jeho protějšek, Martin Jones, zasahoval 22krát.

V příštím zápase přivítají Devils až z pátka na sobotu doma tým Syracuse Crunch v 1:00 našeho času. Syracuse Crunch je farma Tampa Bay Lightning.

Albany Devils 1:2 Manchester Monarchs
9. Wiseman (Hrabarenka, Urbom) – 9. Kolomatis (Toffoli, Muzzin), 15. Kolomatis (Kozun, Prokhorkin)

Chad Wiseman: “Byl to první letošní ostrý zápas, do této doby jste se svými spoluhráči hrál pouze v tréninkovém kempu či na tréninku. Během přesilovek jsme s pukem nezacházeli zrovna nejlépe. V oslabení jsme dvakrát inkasovali. Naštěstí před sebou máme dlouhou sezónu a můžeme na tom zapracovat. Můj gól? Po nahození jsem si po středu nabruslil před branku a puk se odrazil, poskočil a já ho prostě dorazil do prázdné branky.”

Čtěte také

Tři zápasy, šestnáct gólů! Nováčkům Devils se na turnaji dařilo

Prospects Challenge v Buffalu ukázala Ďáblům mnoho pozitiv. Tým vedený koučem Dennehym, novým hlavním trenérem Binghamtonu, vyhrál dva ze tří zápasů a navíc si pokaždé poměrně dost zastřílel. Celý turnaj se uskutečnil v HarborCenter v Buffalu za účasti domácích Sabres a New Jersey Devils, Pittsburgh Penguins a Boston Bruins. Na soupisce Ďáblů se objevily tři …

Ďáble, co na to říkáš...?