Peklo / Binghamton Devils / Worcester Sharks 0:4 Albany Devils

Worcester Sharks 0:4 Albany Devils

Skvělý výkon brankáře Kinkaida pomohl Albany k výhře na ledě Worcesteru. Devils bez menších problémů vyhráli 4:0 a mohou tak slavit první výhru v letošní sezóně AHL.

Po dvou domácích prohrách hráli Devils poprvé venku, na ledě Worcesteru, farmy San Jose Sharks. A poprvé také mohli slavit bodový zisk, protože brankář Keith Kinkaid z 30 střel nepustil ani jednu za svá záda a pomohl tak k výhře 4:0. Byl taktéž vyhlášen první hvězdou zápasu.

Skóre otevřel v 9. minutě Adam Henrique, při ponechané výhodě, po asistenci Harriho Pesonena. V 15. minutě byl u gólu opět Pesonen – tečoval střelu Butlera v přesilové hře a bylo to 2:0! První přesilovkový gól Albany v této sezóně.

Ve druhé třetině v 36. minutě založil Adam Larsson protiútok, předložil puk Whitneymu, ten poté našel Josefsona, který dal na 3:0.

V 45. minutě udělal definitivní tečku za zápasem svou druhou trefou Jacob Josefson, po asistenci Tima Sestita, v oslabení.

9. Henrique (Pesonen, Anderson), 15. Pesonen (Butler, Larsson), 36. Josefson (Whitney, Larsson), 45. Josefson (Sestito)

Sestava Albany: Kinkaid – Corrente, Hrabarenka, Kelly, Larsson, Leach, Urbom – Anderson, Butler, DeSimone, Henrique, Josefson, Parse, Pesonen, Sestito, Sislo, Tedenby, Whitney, Zalewski

Příští domácí zápas se hraje v noci z 24. na 25. v 1:00 našeho času, v Albany proti farmě NY Rangers, Connecticut Whale.

Tři zápasy, šestnáct gólů! Nováčkům Devils se na turnaji dařilo

Prospects Challenge v Buffalu ukázala Ďáblům mnoho pozitiv. Tým vedený koučem Dennehym, novým hlavním trenérem Binghamtonu, vyhrál dva ze tří zápasů a navíc si pokaždé poměrně dost zastřílel. Celý turnaj se uskutečnil v HarborCenter v Buffalu za účasti domácích Sabres a New Jersey Devils, Pittsburgh Penguins a Boston Bruins. Na soupisce Ďáblů se objevily tři …