Peklo / Zajímavosti / Hráči Devils se zúčastnili charitativního zápasu
Hráči New Jersey se spolu s hráči ostatních klubů zúčastnili exhibičního zápasu, jehož finanční výtěžek šel na oběti hurikánu Sandy.

Hráči Devils se zúčastnili charitativního zápasu

Hráči New Jersey se spolu s hráči ostatních klubů zúčastnili exhibičního zápasu, jehož finanční výtěžek šel na oběti hurikánu Sandy.

I přes výluku byli lidé v Atlantic City svédky zápasu s hráči NHL.

První tým, složený především z hráčů Rangers, byl v následujícím složení: Brad Richards, Jeff Halpern, Taylor Pyatt, Arron Asham, Marc Staal, Steve Eminger, Dan Girardi, Brian Boyle, Ville Leino, Matt Martin, Bobby Ryan, Corey Perry, James Neal, Daniel Alfredsson a Mike Komisarek. Tento tým byl psaný jako výběr NY Rangers.

Druhý tým, psaný jako výběr Flyers a Devils byl v tomto složení: Scott Hartnell, Wayne Simmonds, Daniel Carcillo, David Clarkson, Simon Gagne, Justin Williams, Jody Shelley, Steve Stamkos, James van Riemsdyk, Steve Downie, Kimmo Timonen, John Carlson, Braydon Coburn, Andy Greene a P.K. Subban.

Chybí vám tam brankáři? No jistě – proti sobě se utkali dva nejlepší současného hokejového světa – hrající legenda Martin Brodeur a nastupující (legenda?) Henrik Lundqvist.

Utkání sledovalo celkem 10 792 diváků a jejich nejčastějším pokřikem bylo: “We want hockey!” (=my chceme hokej) anebo výzvy k vyhození šéfa NHL, Garyho Bettmana. Výběr Rangers vyhrál 10:6.

Gólem se prosadil i Andy Greene (video pod textem) a David Clarkson.

Čtěte také

Patrik Eliáš prožívá roli mentora nové generaci Ďáblů

Je to dvojnásobný vítěz Stanley Cupu, franšízový leader ve vstřelených brankách (408) a bodech (1025), jeden z pouhých pěti hráčů, kteří mají pod stropem haly Prudential Center vyvěšen dres s jeho číslem. To vše stihl Patrik Eliáš v NHL. Ale olympijská zlatá medaile a titul z mistrovství světa ho bohužel minuly. To nic ale nemění …