Peklo / Reporty / Sezona začala vítězně!

Sezona začala vítězně!

Nassau ColliseumZkrácená sezona začala pro Devils zápasem v Nassau Coliseum, tedy na ledě New York Islanders. Na zápas si jistě bude pamatovat Stefan Matteau, pro nějž to byl debut v NHL. Jeho tým navíc zvítězil 2:1 díky gólům Zajaca a Clarksona.

Hned v úvodu se do šance dostali domácí, Tavares byl ovšem při střele faulován novým kapitánem Devils, Salvadorem, a tak z toho pramenilo dvouminutové vyloučení za krosček. Přesilová hra ale byla hráči New Jersey výborně ubráněna. A poté už hosté přebrali iniciativu hry. V páté minutě unikal sám na Nabokova Mattias Tedenby, ale domácí brankář střelu se štěstím vyrazil nad. O dvě minuty později střílel Kovalchuk a brankář Islanders si připsal další dobrý zákrok. V 11. minutě pronikal do šance domácí Michael Grabner, Brodeur jeho střelu zápěstím vyrazil. Další neúspěšnou šanci měl na svědomí Jacob Josefson z týmu New Jersey. Nabokov ho vychytal, stejně tak jako následné pokusy Salvadora a Zajaca. Devils tak byli jasně lepším týmem, skóre po první třetině je ovšem bezbrankové.
Střely: 3:9

Ve druhé třetině, během 23. minuty, měl šanci domácí Ullström, ale ani přes velkou snahu puk za Brodeura neprotlačil. První přesilovku si Devils vybojovali ve 25. minutě. V ní se ovšem až na střelu Clarksona příliš nedařilo, i přes poměrně dlouhý pobyt v útočném pásmu. V polovině třetiny se krásně uvolnil Brad Boyes, jenže jeho střela orazítkovala tyč. Z protiútoku poté Brodeur vyslal do šance Cartera, jehož střelu mohl do prázdné dorazit Bernier, ale puk jeho hokejku přeskočil. Na druhé straně poté způsobila velký rozruch první lajna Isles, gól z toho ovšem nebyl. Poté byl blízko branky opět Brad Boyes. Tentokráte jeho dorážce zabránil odpalem puku obránce Salvador. O chvíli později se v přečíslení 3 na 2 dostal ke střele McDonald, ale Brodeur ho vychytal. Ve 35. minutě se přečíslení konalo na druhé straně – v možnosti 2 na 1 Kovalchuk krásně nahrál na Travise Zajaca, který překonal Nabokova a vstřelil tak první gól zápasu! Celou akci započal pasem téměř přes celé hřiště Henrik Tallinder. V závěru třetiny se o vyrovnání pokusil domácí obránce Travis Hamonic. Jeho dělovka od modré skončila na betonu Brodeura.
Střely: 8:12

Třetí třetinu otevřela velká šance domácího Grabnera. Ten byl úplně sám před Brodeurem, který ho i vleže dokázal vychytat. Byl sice překonán, ale puk klouzající do branky lapačkou vytáhl ven. Ve 42. minutě dostali Devils možnost druhé přesilové hry – tu ovšem nevyužili. O chvíli později ji dostali i domácí. Brodeur nejdříve vychytal šanci Nielsena a poté Moulsona, na střelu Hamonica z mezikruží už ovšem neměl šanci – 1:1. New Jersey se nedalo a ihned z následující šance strhli vedení opět na svou stranu – Clarksonova střela i s trochou štěstí prošla do branky. 2:1 pro Devils. Dobrý pokus poté zaznamenal Bernier, Nabokov vytáhl ovšem dobrý zákrok. Hrál se velmi rychlý hokej se spoustou šancí na obou stranách. Šanci k vyrovnání dostali New York Islanders v 54. minutě, Kovalchuk totiž putoval na trestnou lavici. V přesilovce si Isles vedli opět dobře – měli mnoho šancí, ale jejich střely byly nepřesné. Až na tu poslední, opět z hole obránce Hamonica. Ta skončila v Martyho lapačce. I přes ukončenou přesilovou hru tlak domácích pokračoval. 70 sekund před koncem zamířil Evgeni Nabokov na střídačku, aby svému týmu poskytl výhodu šesti mužů v poli. Do šance už se ovšem nedostali a Devils tak výhru uhlídali. I přes vyloučení Patrika Eliáše 2 sekundy před koncem třetí třetiny.