Peklo / Reporty / Skvělý Brodeur vychytal Flyers, Devils vítězí 3:0
Prudential Center se konečně dočkalo domácího začátku zkrácené sezony. Pomstit se za loňské semifinále východní konference přijeli Flyers z Philadelphie. V utkání plném vyloučení udržel Marty čisté konto a New Jersey zvítězilo 3:0! Komentáře

Skvělý Brodeur vychytal Flyers, Devils vítězí 3:0

Prudential CenterPrudential Center se konečně dočkalo domácího začátku zkrácené sezony. Pomstit se za loňské semifinále východní konference přijeli Flyers z Philadelphie. V utkání plném vyloučení udržel Marty čisté konto a New Jersey zvítězilo 3:0!

A zápas začal naprosto parádně. Ve druhé minutě Zubrus projel za brankou, na modrou nahrál Salvadorovi, který vystřelil. Bryzgalov střelu pouze vyrazil a TRAVIS ZAJAC jí v pohodě dorazil do branky. I díky tomu panovala v Prudential Center již od úvodu skvělá atmosféra. V osmé minutě dobře z mezikruží pálil Eliáš, ale Bryzgalov střelu betony vyrazil. Pak přebrali iniciativu hry Flyers. Nejdříve střílel od modré Meszároš, ale Marty vyrazil betony, což náležitě ocenili fanoušci. O chvíli později pálil Timonen a jeho střelu někdo tečoval, puk skončil mimo. Ve 12. minutě si slabší chvilku vybral sám domácí brankář, když rozehrál na hůl soupeře, vše ale napravil včasným návratem do branky a následným zákrokem. Flyers nepřestávali tlačit a velkou šanci měl Hartnell, který byl nehlídaný, Brodeur ho opět vychytal. Pak se ale dopustil faulu Židlický a byla z toho přesilová hra pro Flyers, během které nepředvedli nic. O chvíli později dostali ovšem další možnost, po faulu Kovalchuka. Kromě povedené střely finského beka Timonena opět nepředvedli nic úžasného a tak druhou možnost početní výhody nevyužili. 34 sekund před koncem třetiny dostali tuto možnost i domácí. Coburn fauloval Kovalchuka. A domácí opět zaskočili hosty – Clarkson zakončoval zpoza branky a Ruslan Fedotenko si puk srazil bruslí za vlastního brankáře – 2:0! Ikdyž Flyers byli lepším týmem, Devils vedli 2:0.
Střely: 3:9

V úvodu druhé třetiny podruhé v zápase putoval na trestnou Marek Židlický. Jenže přesilovka se Flyers opět nevydařila, ba hůř, dokonce v ní inkasovali. Ilya Kovalchuk unikal a po faulu Timonena bylo nařízeno trestné střílení. To v souboji ruských hráčů (dvou Ilyů) útočník Devils zakončil bekhendovým blafákem a bylo to 3:0! Pak měl v oslabení šanci ještě Eliáš, ale blokován obráncem nevystřelil tak, jak chtěl. Dalšího faulu se ve 26. minutě dopustil Tedenby. Velkou šanci měl v přesilovce Simmonds, ale skvělý Brodeur vleže na boku ránu vyrazil. O menší bitkařskou vložku se po hitu Clarksona ve 31. minutě postarali Matteau a Voráček. Ale ta pravá bitka to nebyla, spíše taková strkanice. Na trestnou s nimi putovala i další dvojice – Clarkson vs. Hartnell. A tak se hrálo normálně 5 na 5. Utkání se ale velmi přiostřovalo, což potvrdil Simmondsův krosček na Brodeura po zákroku lapačkou proti střele Schenna. Simmonds dostal 2+2 minuty, současně byl ovšem vyloučen i Bernier za bitku se Simmondsem, takže se hrála dvouminutová přesilovka 5 na 4 pro Devils. Během ní se nic zajímavého neudálo, ovšem po ní měli domácí dvě dobré šance. Nejdříve se do zakončení skvěle prodral Matteau, ale Bryzgalov ho vychytal. Následně se ukázal mladý Švéd Tedenby, jeho střelu ruský brankář taktéž vyrazil a následná dorážka Faynea skončila mimo bránu. Poté následovala za příliš mnoho hráčů na ledě další přesilová hra Devils. Minutu a 11 sekund před jejím vypršením se Coburn dopustil faulu vysokou holí a byla z toho dvojnásobná početní výhoda. V ní dobře střílel z první Eliáš anebo Kovalchuk, ale Bryzgalov počtvrté neinkasoval. V klasické početní výhodě 5 na 4 měl šanci v oslabení Read, ale jeho střela byla Brodeurem zneškodněna. V závěru třetiny ještě zakončoval domácí Matteau a hostující Gervais, brankáři ale svůj tým pro tyto momenty podrželi a skóre tak zůstalo 3:0 pro Devils.
Střely: 13:8

Ve 44. minutě se kolem branky obtočil Zubrus a možnost dorážet měl Zajac, ale gól z toho nebyl. V průběhu 47. minuty po Eliášově nahrávce unikal na Bryzgalova sám Josefson, obránce ovšem včas zachránil situaci a puk mu vypíchl. Následně pálil z první volný Eliáš, jenže branku český útočník vůbec netrefil. V 50. minutě dorážel pod tlakem obránců Gionta puk už do prázdné branky, ale jedna z holí protivníků puku zabránila v cestě do branky. Pak se porval Salvador s hostujícím Talbotem. Domácí kapitán útočníka Flyers přemohl. V 53. minutě se New Jersey naskytla další výhoda přesilové hry a možnost definitivně rozhodnout o osudu utkání.  7 sekund po jejím začátku navíc vyhodil puk přes mantinel Grossmann a Devils měli možnost přesilové hry 5 na 3. Ta ovšem velmi rychle skončila, jelikož dnes potřetí fauloval Židlický. V přesilovce 4 na 3 jsme viděli pěkné kombinace, ovšem přišlo málo přesných střel. V 56. minutě shodili rukavice Clarkson se Simmondsem. Domácí útočník byl sice na kolenou první, ale na zemi nakonec zalehl Simmondse, který během výluky působil i v českém Liberci, a tak je označen za vítěze šarvátky. Flyers se v závěru zápasu snažili vstřelit alespoň branku. V poslední minutě svedli další bitku Bernier a Schenn. Domácí útočník měl navrch a stal se vítězem pěstního souboje.