Peklo / Reporty / Kovalchuk v prodloužení rozhodl o výhře Devils
New Jersey Devils doma přivítali tým z hlavního města USA – Washington Capitals. Tedy tým, který od této sezony vede bývalý asistent Petera DeBoera, Adam Oates. Napínavý zápas vyhráli Devils díky gólu Kovalchuka v prodloužení! FOTOGALERIE ze zápasu | Zdeňek Gažda  Komentáře

Kovalchuk v prodloužení rozhodl o výhře Devils

Prudential CenterNew Jersey Devils doma přivítali tým z hlavního města USA – Washington Capitals. Tedy tým, který od této sezony vede bývalý asistent Petera DeBoera, Adam Oates. Napínavý zápas vyhráli Devils díky gólu Kovalchuka v prodloužení!

FOTOGALERIE ze zápasu | Zdeňek Gažda

Zápas začali lépe hosté. První šanci měl obránce Green. Ten si najel před branku a střelou z první se neúspěšně pokusil překonat Brodeura. Poté měl po pasu Chimery šanci Ribeiro, ale i toho Marty vychytal. V 11. minutě byl vyloučen Jay Beagle a Devils měli možnost přesilové hry. Během ní se sice několikrát pokusili ohrozit Neuvirthovo branku, ale nakonec se sami obávali o inkasování. Za záchrannou brzdu jménem hákování musel zatáhnout Ilya Kovalchuk. A tak se po 7-vtetřinové hře 4 na 4 naskytla přesilová hra Washingtonu. Stejně tak jako Devils, i Capitals na konci ní propadli v obraně. Jacob Josefson unikal, prodral se mezi dva hráče a s přispěním jednoho z nich se puk dostal k dojíždějícímu Stephenu Giontovi, který skóroval – 1:0! Oba aktéři útočné akce měli šance ještě ke konci třetiny – Josefsonovou střelu chytil Neuvirth do náruče a pokus Gionty vyrazil holí mimo. První třetinu tak vyhráli Devils.
Střely: 6:8

V úvodu druhé třetiny měli Caps šanci na vyrování – v přečíslení 2 na 1 zakončoval Crabb, Brodeur puk vykopl bruslí mimo. O chvíli později pálil z otočky Jason Chimera, který během výluky hrál v Chomutově, a Brodeur si připsal další zákrok. Následně si Devils zahráli přesilovku, která byla ovšem špatně zahraná. Početní výhoda se naskytla i Washingtonu. Během ní se dostal do samostatného úniku dnes skvěle hrající Josefson, ale gól v oslabení si nepřipsal. Neuvirth totiž jeho pokus vyrazil. Na konci přesilové hry měl po dorážce Ovechkinovo střely blízko ke gólu Ward, jenže to by proti němu nesměl stát v brance skvělý Martin Brodeur. Třetí přesilovku Devils vybojovali ve 35. minutě. V druhé polovině této výhody střílel Clarkson, Židlický dorážel do prázdné branky, ale Michal Neuvirth zasáhl neuvěřitelně lapačkou! Pak pálil z první Kovalchuk, také neuspěl. Rodák z Ústí nad Labem držel svůj tým nad vodou. 1:45 před koncem druhé třetiny fauloval Bäckström, 18 sekund po něm Beagle a New Jersey mělo dvojnásobnou početní výhodu. Tu se podařilo využít – Židlický vypálil od modré a pohotový Patrik Eliáš dorazil puk do brány – na tohle byl Neuvirth krátký, 2:0. V přesilové hře 5 na 4 se do šance dostal Eliáš, jenže během toho se neúmyslně srazil s Neuvirthem. Ikdyž v tom nebyl záměr, dostal 2 minuty. Druhou třetinu ovládli Devils a získali v ní dvoubrankové vedení.
Střely: 14:6

V úvodu třetí třetiny měl Washington možnost srovnat ve zkrácené přesilovce – nevyužil ji. Hra byla poté poměrně vyrovnaná. Ve 45. minutě pálil z první Ilya Kovalchuk, ale jeho dělovka mířila nad. O dvě minuty později mu nabíjel Josefson, jenže ani tuto šanci ruský ostrostřelec nevyužil. Capitals poté dostali možnost tří přesilových her za sebou! V té první se nijak neprojevili. V té druhé chybovali, Zubrus jel sám na branku, jenže Neuvirth situaci zachránil. A když se puk snažil do branky dostlačit Gionta, přispěchal Ribeiro, a touš odpálil. Na druhé straně se opět zaskvěl Martin Brodeur. V té třetí přesilovce v řadě se do šance dostali opět Devils – v přečíslení 2 na 1 střílel Josefson, jenže Neuvrith stále držel naději Washingtonu. Tu zvětšovalo další, dokonce dvojnásobné, vyloučení New Jersey a minutu a dvacet sekund dlouhá přesilová hra 5 na 3. A Capitals výhodu konečně využili – po kombinaci měl před sebou lehkou úlohu Ribeiro – zamést puk do prázdné branky, 2:1. Následně už Devils oslabení ubránili a zasloužili si za to velké ovace. V 56. minutě měl velkou šanci Stephen Gionta, ale opět zasahoval skvělý Neuvirth. Ten se stal opravdu významnou oporou Capitals v dnešním zápase, stejně tak jako Brodeur na druhé straně. V 58. minutě přišlo vyrovnání – po nedobrém odpalu Clarksona střílel od modré Green a puk prošel až do branky – 2:2. Devils se v závěru opravdu snažili o výhru v základní hrací době a o to, aby soupeři nedarovali ani bod. 12 sekund před koncem mohl rozhodnout Kovalchuk, ale branku minul. Šlo se tak do prodloužení.
Střely: 7:13

Devils se minutu a pět sekund po začátku 5-ti minutového prodloužení naskytla možnost přesilové hry! A trenér Peter DeBoer si vzal timeout. Devils se drželi v útočném pásmu velmi dobře, ale Kovalchuk dnes měl smolný střelecký den. Šanci měl i Eliáš, ale Neuvirthův beton zabránil puku proniknout do brány. Český brankář opravdu svůj tým držel a hlavně díky němu se přesilovku nepodařilo New Jersey využít. 21 sekund před koncem prodloužení to Kovalchukovi konečně vyšlo! Greene nejprve netrefil puk před prázdnou brankou, pak se ale puk dostal k Ilyovi a ten ho napálil z poměrně těžkého úhlu do sítě!
Střely: 8:1

New Jersey Devils 3:2pr. Washington Capitals
14′ Gionta (Josefson, Fayne), 40′ Eliáš (Clarkson, Židlický), 65′ Kovalchuk (Židlický, Eliáš) – 53′ Ribeiro (Ward, Green), 58′ Green (Ovechkin, Alzner)

Střely celkově: 35:28

Devils: Brodeur – Židlický, Greene, Tallinder, Salvador, Volchenkov, Fayne – Zubrus, Gionta, Matteau, Josefson, Kovalchuk, Bernier, Zajac, Carter, Tedenby, Barch, Clarkson, Eliáš
Capitals: Neuvirth – Erskine, Alzner, Kundrátek, Green, Schultz, Carlson – Ovechkin, Ribeiro, Crabb, Fehr, Wolski, Bäckström, Brouwer, Chimera, Hendricks, Ward, Beagle, Johansson