Peklo / Reporty / Devils v Montrealu prohráli v prodloužení
Před zápasem to bylo 5 let co Devils naposled prohráli v Bell Centre na ledě Montrealu Canadiens. A jelikož měli velmi dobrý start do sezony, na výlet do Kanady se určitě těšili. Bratrský souboj Briana (kapitána Canadiens) a Stephena (útočníka Devils) Gionty nakonec ovládl domácí hráč, jeho Montreal totiž zdolal Devils 4:3 v prodloužení. Komentáře

Devils v Montrealu prohráli v prodloužení

Bell CenterPřed zápasem to bylo 5 let co Devils naposled prohráli v Bell Centre na ledě Montrealu Canadiens. A jelikož měli velmi dobrý start do sezony, na výlet do Kanady se určitě těšili. Bratrský souboj Briana (kapitána Canadiens) a Stephena (útočníka Devils) Gionty nakonec ovládl domácí hráč, jeho Montreal totiž zdolal Devils 4:3 v prodloužení.

Devils hned v úvodu mohli skórovat, do přečíslení 2 na 1 šel Zajac s Kovalchukem. Prvně jmenovaný se rozhodl pro střelu a trefil tyčku. Ve třetí minutě vystřelil od modré na Brodeura Emelin a nejenže jeho střela byla tečovaná, ale před brankou dorážel Ryan White – 1:0 pro Montreal. Pak měl další šanci Plekanec, tentokrát ale Brodeur střelu vyrazil. V 5. minutě dobře střílel Clarkson, ale puk skončil po švihu lapačkou v Priceově náručí. V deváté minutě byl vyloučen Prust, New Jersey ovšem přesilovku nevyužilo. O tři minuty později způsobil velký rozruch před Brodeurem Galchenyuk, kanadský brankář spolu s obranou vše zvládli. Na druhé straně se poté probíjel do zakončení skvěle Stefan Matteau, Price napodobil svůj protějšek a taktéž situaci zvládl. V průběhu čtrnácté mintuy předvedli krásnou akci dva nováčci – Galchenyuk v přečíslení 2 na 1 udělal veškerou práci a předložil kotouč Gallagherovi, který do odkryté branky vsítil svůj první gól v NHL – 2:0. Devils se nedařilo a potvrdil to faul téměř hned po gólu – přesilovka pro Canadiens. Šanci navýšit na 3:0 domáco rozhodně měli, například střela Briana Gionty anebo operování Diaze na modré bylo nebezpečné. Po vypršení ale tlak nepřestával – sám na Brodeura unikal Armstrong, jenže jeho střela minula branku. Na konci první třetiny byli v akci rozhodčí – nejdříve na trestnou putoval Salvador, pak Zubrus vybojoval faul Diaze a následně Cole vybojoval faul Kovalchuka. Pramenilo z toho jediné – ve druhé třetině budou hrát Canadiens zkrácenou přesilovku.
Střely: 16:7

Přesilovka neměla ovšem ani minutu a tak se těžce dala proměnit. Devils vstoupili do třetiny lépe – Clarkson trefil tyčku, pak ale vybojoval puk opět pro sebe, nahrál na Modrou na Faynea, ten vystřelil zápěstím, jeho ránu ve vzduchu tečoval Eliáš a bylo sníženo na 2:1. Pak se hrálo nahorů-dolů. Hokej s velkou snahou o útočné akce, téměř bez přerušení, ale také bez nějakých velkých šancí. Brankáři si příliš nezachytali, v pozoru byli obránci. Ve 33. minutě v přečíslení 3 na 2 prověřil Brodeura rychlou střelou Cole. Místní rodák, Martin Brodeur, v této zkoušce uspěl. Stejně dopadl ve 35. minutě proti pokusu obránce Bouillona. Velkou šanci na srovnání měl Ilya Kovalchuk, který unikal sám na brankáře Careyho Price. Domácí gólman ale vychytal jak jeho první pokus, tak i dorážku. V závěru třetiny měli Canadiens přesilovku, kterou nevyužili, a tak byl stav po druhé třetině 2:1 pro Montreal.
Střely: 6:8

Dnes velmi dobře hrající Galchenyuk byl u další gólové akce – střílel přes obránce, který střelu srazil, ale pouze k Brandonu Prustovi, jenž doklepl puk za Brodeura – 3:1. Pak ale New Jersey dostalo velkou šanci přiblížit se opět na jeden gól – přesilovku 5 na 3 dlouhou přesně 2 minuty. A právě výhodu dvou mužů se podařilo využít. Eliáš posílal puk před branku, na první pokus mu to zblokoval obránce, napodruhé už to ovšem prošlo a David Clarkson doklepl puk do branky – 3:2. V přesilovce 5 na 4 střílel dobře Eliáš, ale pouze vyprášil betony Price. Na druhé straně ohrozil Brodeura Brian Gionta, bývalý hráč Devils. Devils se dále snažili o vyrovnání a vyplatilo se. V 54. minutě Patrik Eliáš poslal zadovku na před brankou stojícího Zubruse, který vyrovnal. Pro Pattyho to byl nejen třetí bod v dnešním zápase, ale také 900. bod v NHL. V závěru hrály oba týmy velmi opatrně, nechtěly udělat chybu. Třeba tu, jakou vyrobili Devils minutu a pár sekund před koncem – Bourque naštěstí v samostatném úniku přestřelil. Další akce už se nekonala a tudíž jsme branku neviděli.
Střely: 5:8

Podruhé v řadě tak hráli Devils prodloužení. V něm měli hned obrovskou šanci – v přečíslení ale Kovalchuk trefil tyčku! V 63. minutě pak Brodeura řádně provětral Bourque, stav zůstával stále nerozhodný. Minutu před koncem prodloužení byl vyloučen Andy Greene. Montreal si vzal timeout. A zřejmě se na střídačce poradili dobře – po střele Bourqueho dorážel před brankou Andrei Markov a bylo rozhodnuto.
Střely: 5:2

Montreal Canadiens 4:3pr. New Jersey Devils
3′ White (Emelin, Moen), 14′ Gallagher (Galchenyuk), 43′ Prust (Galchenyuk), 65′ Markov (Cole, Bourque) – 24′ Eliáš (Fayne, Clarkson), 46′ Clarkson (Eliáš, Kovalchuk), 54′ Zubrus (Eliáš, Clarkson)

Střely celkově: 32:25

Sestavy:
Canadiens: Price – Gorges, Bouillon, Diaz, Weber, Emelin, Markov – Prust, Plekanec, Bourque, Armstrong, B. Gionta, Galchenyuk, Moen, Desharnais, White, Cole, Gallagher, Eller
Devils: Brodeur – Židlický, Greene, Tallinder, Salvador, Volchenkov, Fayne – Zubrus, S. Gionta, Matteau, Josefson, Kovalchuk, Bernier, Zajac, Carter, Tedenby, Clarkson, Janssen, Eliáš