Peklo / Reporty / New Jersey v Bostonu prohrálo po nájezdech
Po první prohře v sezoně (4:3 v prodloužení s Montrealem) cestovali Devils na horký led v Bostonu. Bruins na tom před zápasem byli velmi obdobně, s jedním vyhraným zápasem navíc. V brance dostal přednost poprvé v sezoně Hedberg, premiéra v NHL čekala na Matta Andersona. Utkání nakonec dospělo až k nájezdům. Komentáře

New Jersey v Bostonu prohrálo po nájezdech

TD GardenPo první prohře v sezoně (4:3 v prodloužení s Montrealem) cestovali Devils na horký led v Bostonu. Bruins na tom před zápasem byli velmi obdobně, s jedním vyhraným zápasem navíc. V brance dostal přednost poprvé v sezoně Hedberg, premiéra v NHL čekala na Matta Andersona. Utkání nakonec dospělo až k nájezdům.

Utkání začalo ve velmi rychlém tempu. Oba týmy velmi dobře napadaly. První šanci si vytvořil domácí Daniel Paille, ale jeho střelu chytil Hedberg. V šesté minutě se své týmy pokusili povzbudit pravou bitkou domácí Shawn Thornton a hostující Krystofer Barch – dvě velké váhy. Domácí hráč rozdal více ran, přesto bitku nikdo nevyhrál (výhrou rozuměj shození na zem či přetáhnutí dresu přes hlavu). Hedberg se jistě v brance nenudil – Hortonův pokus zneškodnil betonem, Boychukovu dělovku chytil do náručí. Na druhé straně Anderson posílal puk na Josefsona a Tuukka Rask si připsal první povedený zákrok proti mladému švédskému útočníkovi. Během 11. minuty se Bruins řítili do další šance, chvílemi to vypadalo na přečíslení 2 na 1. Obrana Devils zapracovala ovšem dobře a tak z toho byla “pouze” střela Kellyho, kterou Hedberg chytil. Velkou šanci měl Milan Lucic, naštěstí jeho střela z prostoru před brankovištěm zamířila mimo. Hedberg zvaný Moose dobře vyrazil i následnou střelu Thorntona. V 16. minutě, během ponechané výhody, pálil od modré Kovalchuk a dorážet mohl Barch, ale Rask tým podržel. Proti Bostonu jako proti jedinému týmu v letošní sezoně ještě nikdo neproměnil přesilovku – a ani přes podařenou dělovku Židlického se to nepodařilo ani Devils. 24 ubráněných oslabení z 24, to je slušná vizitka. V 19. minutě měl velkou šanci Ryan Carter, ale finský brankář, který během výluky chytal v Plzni, ho opět vychytal. Výborně chytal i jeho protějšek Hedberg – šance Marchanda a Bergerona skvěle zneškodnil.
Střely: 9:9

Hned v úvodu třetiny zkoušel zakončit zpoza brány Chris Bourque, ale Hedberg si místo u tyčky pohlídal. Pak byl vyloučen Volchenkov a přestože Bruins byli v přesilovce nebezpeční, nevyužili jí. Ve 28. minutě trefil Patrik Eliáš tyčku. Následovala druhá přesilovka pro New Jersey. V ní se Devils drželi v útočném pásmu, skvěle pracoval Clarkson, který také tečoval střelu Židlického od modré a stal se prvním, kdo vstřelil Bruins v této sezoně gól v početní výhodě. 1:0 pro New Jersey Devils. Pak byl ale vyloučen Fayne a Bruins mohli srovnat. Velkou ránu vypálil Seguin, ale Hedberg schoval puk do lapačky. Poté chytil i střelu Hamiltona a tak Devils ubránili i druhé oslabení. A aby těch přesilových her nebylo málo, fauloval i Paille a byla to další výhoda pro Devils. Boston jí ovšem dobře ubránil. Na konci 35. minuty přišlo další vyloučení – Nathan Horton zbytečně fauloval v útočném pásmu. Jenže kromě Kovalchukovy střely z boku toho Devils moc nevymysleli. Minutu a půl před koncem druhé třetiny byl blízko parádnímu gólu debutant Anderson – Gionta střílel a právě Matt, naprosto nehlídaný, těsně před Raskem tečoval puk mimo branku. To bylo také to poslední zajímavé ve druhé třetině.,
Střely: 5:7

Třetí třetinu otevřela šance Clarksona, který nehlídaný střílel bekhendem, ale přímo do Raska. Následně byl vyloučen David Krejčí v době, kdy měl Boston tlak. Český útočník totiž fauloval brankáře Hedberga. Devils měli šanci navýšit své vedení. To by ale v brance nesměl být rodák z finské Savonlinny, Tuukka Rask. Nejdříve totiž vychytal Berniera zblízka, a následně i střelu Clarksona z první. Po vypršení trestu uzamkli Bruins svého soupeře v pásmu. Dvakrát velmi nebezpečně pálil Johnny Boychuk – první střelu zblokovala obrana a druhou chytil Hedberg. Tlak Bostonu vzrůstal. V polovině třetiny tečoval před Hedbergem střelu Peverley, ale švédský brankář puk schoval pod sebou. V 52. minutě byl vyloučen Dainius Zubrus a domácímu týmu se naskytla příležitost konečně srovnat skóre. A také měl obrovskou šanci – sám před Hedbergem střílel Bergeron, dorážel Bourque, ale rodák ze švédského Leksandu oba pokusy skvěle zneškodnil! Na co už ale nestačil, byla střela Nathana Hortona po kombinaci s Krejčím a Lucicem – 1:1. Boston byl lepší a vyrovnání si zasloužil. Gól už poté nepadl a tak následovalo prodloužení.
Střely: 13:8

Prodloužení začali lépe domácí. Po střele Boychuka dorážel Krejčí jen těsně vedle. O chvilku později prověřil Hedberga Patrice Bergeron. Šanci měli ale i Devils – Tallinder střílel z mezikruží přímo do Raska. Na druhé straně v přečíslení 2 na 1 mohl rozhodnout Tyler Seguin, ale branku minul. V prodloužení rozhodnuto nebylo a došlo tak na nájezdy.

Boston Bruins 2:1sn. New Jersey Devils
56′ Horton (Krejčí, Lucic), rozhodující nájezd Marchand – 29′ Clarkson (Židlický, Eliáš)

Střely celkově: 28:26

Bruins: Rask – Ference, Hamilton, Chára, Seidenberg, Johnson, Boychuk – Campbell, Lucic, Horton, Seguin, Paille, Thornton, Kelly, Bergeron, Krejčí, Bourque, Peverley, Marchand
Devils: Hedberg – Salvador, Židlický, Greene, Fayne, Tallinder, Volchenkov – Matteau, Zajac, Kovalchuk, Zubrus, Eliáš, Clarkson, Carter, Gionta, Bernier, Barch, Josefson, Anderson