Peklo / Reporty / Ďáblům se podařila odveta a zvítězili 3-1

Ďáblům se podařila odveta a zvítězili 3-1

prudential_center_arenaĎáblové dokázali zvrátit utkání ve 3. třetině ve svůj prospěch a vybojovali tak 1. místo jak v divizi, tak i ve Východní konferenci! Utkání rozhodli dva premiéroví střelci. Prvním byl Stephan Matteau, který dal v 19-ti letech svůj 1. gól v NHL. Druhým byl Bobby Butler, který se poprvé trefil za New Jersey.

Hned na začátku zápasu ve 44 vteřině, než se oba týmy stihly rozkoukat, poslal Clarkson Tučňáky do přesilové hry, když zbytečným faulem na modré čáře podrazil soupeře. Penguins záhy přesilovku využili, když od modré střílel Despres a před Martym krásně tečoval Sutter. Penguins se tak dostali hned v úvodu do vedení 1-0. Zhruba v polovině 1. třetiny došlo k sérii vyloučení na obou stranách. Více šancí měli Devils , ale přesilové hry se vůbec nedařily a zůstaly bez využití. Popravdě řečeno i v oslabení Ďáblové udělali víc střel…V první 1. ke změně již nedošlo, takže stav 0-1 pro Pens.
Střely 7-7

Mnohem zajímavější byla 2.třetina, kdy z pohledu Ďáblů vypadala úplně odlišně. V prvních pěti minutách Pens prakticky k ničemu nepustili a hodně k tomu pomohla i brzká přesilovka minutu po začátku třetiny. I po skončení přesilovky Ďáblové drželi Pens pod tlakem. 4. minuty před koncem první třetiny se tlak projevil na skóre, když Greene krásně přihrál Matteaovi a ten se objevil sám před Fleurym, nezaváhal a vsítil tak svůj první gól v NHL. Tučňáci se ve 2. třetině příliš do hry nedostali, přesilovky se jim taktéž příliš nevyvedly. Velký tlak si Penguins vytvořili ke konci 2. třetiny při PP, ale sérii dorážek Marty odolal, a tak se stav neměnil 1-1.
Střely 12-8

3. třetinu Ďáblové ještě zahajovali několikasekundovým oslabením, to ale ustáli bez větších problémů a závěrečná třetina již patřila Ďáblům, kteří navázali na skvělý výkon ze 2. třetiny. Pens začínali být nervózní, někdy přehnaně agresivní a z toho vznikali pro ně zbytečná vyloučení, kterých měli ve 3. třetině celkem 6. To nám samozřejmě nevadilo a ještě to podporovalo náš tlak. V pořadí 2. přesilová hra ve třetí třetině se podařila využít a Ďáblové se tak dostali do vedení 2-1, když po střele Butlera, který orazítkoval pouze tyč, dorážel za Fleuryho záda Adam Henrique. Za pár vteřin šel na trestnou lavici Malkin, který se i s Crosbym začali snižovat k zákrokům i mimo hlavní dění. I tato přesilovka byla pár vteřin před koncem využita. Bobby Butler si najel zprava, podobně jako při předchozím góle, ale nyní již dostal za Fleuryho záda puk sám a zvýšil tak na 3-1. Na závěr byl ještě 2x po sobě vyloučen Mark Fayne, ale na skóre se již nic neměnilo a Ďáblové se tak posunuli do čela jak divize, tak i konference!
Střely 9-10

New Jersey Devils 3-1 Pittsburgh Penguins

37′ MATTEAU (Greene, Larsson), 51′ Henrique (Buttler, Kovlachuk), 54′ Butler (Greene, Kovalchuk) – 2′ Sutter (Despres, Kennedy)