Peklo / Reporty / Špatná forma pokračuje – Devils prohráli ve Winnipegu
Po několikadenní pauze letěli Devils k zápasu do Winnipegu. Právě s Jets se utkali v posledním domácím zápase a podlehli jim 2:4, takže rozhodně měli co oplácet. V MTS Centre nastoupil obránce Tallinder ke svému 600. zápasu v NHL. V brance stál Johan Hedberg, záda mu kryl z farmy povolaný Keith Kinkaid. Centrem 4. lajny …

Špatná forma pokračuje – Devils prohráli ve Winnipegu

mts_centerPo několikadenní pauze letěli Devils k zápasu do Winnipegu. Právě s Jets se utkali v posledním domácím zápase a podlehli jim 2:4, takže rozhodně měli co oplácet. V MTS Centre nastoupil obránce Tallinder ke svému 600. zápasu v NHL. V brance stál Johan Hedberg, záda mu kryl z farmy povolaný Keith Kinkaid. Centrem 4. lajny byl Tim Sestito, na křídle s ním v lajně nastoupil Matteau. Domů se vrátil Travis Zajac, který se narodil přímo v místní metropoli. Jak se dařilo těmto hráčům a vlastně celému týmu, se dočtete v tomto reportu.

Winnipegu se povedl výtečný úvod – hned po 8 sekundách unikl Andrew Ladd a překonal Hedberga bekhendovým blafákem. Nejrychleji inkasovaný gól v historii Devils. A domácí fanoušci to dali Hedbergovi pořádně najevo směšným pokřikem na jeho jméno. Navíc při každém doteku Kovalchuka s pukem bučeli. Ten pak z úhlu trefil tyčku. Následovala velká šance Jokinena, který si sjel před branku, ale Hedberg tentokráte zareagoval včas. Jets dobře bránili, naopak defenziva jejich soupeře poměrně zaostávala. V sedmé minutě mohl vyrovnat Eliáš, ale Pavelec se roztáhl a v souboji Čechů díky skvělému zákroku zvítězil. O minutu později tečoval puk před Hedbergem James Wright, ovšem neúspěšně. V 10. minutě byl faulován Clarkson Burmistrovem a tak přišla šance pro New Jersey dostat se do hry díky přesilové hře. Obrovskou šanci měl Butler, který se zjevil zcela sám před Pavelcem, ale rodák z Kladna v brance Winnipegu skvěle zasáhnul. I po návratu vyloučeného hráče na led zůstali Devils v útočném pásmu, ale nic z toho. V průběhu patnácté minuty od modré střílel Židlický, Pavelec opět pozorný. Na konci první třetiny byl vyloučen Evander Kabe. Přesilová hra se tak přenesla do druhé třetiny.
Střely: 8:5

V oslabení v úvodu zahrozil James Wright, Hedberg ale střelu v poklidu chytil. Přesilovku odehráli hosté špatně. Po ní to ale bylo lepší, protože Loktionov unikal z půlky, dostal se k zakončení a překonal Pavelce – 1:1! Pak byl vyloučen Židlický a domácí měli možnost dostat se opět do vedení. Devils ale v oslabení hrozili více, než domácí. Hned po vypršení trestu střílel Clarkson, leč neúspěšně. Hra se poté vyrovnala a chvíli tlačil i Winnipeg. Hedberg ale šance Kanea, Byfugliena a dalších likvidoval. Z tlaku následovalo vyloučení Salvadora. Ďáblové opět mohli skórovat v oslabení – dobře zapracoval Kovalchuk, poslal puk na Faynea, jeho střelu Pavelec vyrazil a dorážet mohl Henrique, obránci ho ovšem zachránili. 56 sekund před vypršením přesilové hry 5 na 4 vyhodil puk přes mantinely Gionta Devils šli do tří. Zajac dokonce na chvíli přišel o hokejku, výhodu proti “dvou a půl” mužům ale Jets nevyužili. Dokonce i ve třech měli Devils šanci, Henrique ale opět neuspěl. Jets svého soupeře zatlačili, ale obrana pracovala velmi dobře. Hedberg také, i proto Winnipeg velkou výhodu nevyužil. Ve 39. minutě byl vyloučen Eric Tangradi a New Jersey dostalo možnost přesilové hry. Ihned po vhazování vystřelil Kovalchuk. Pavelec střelu vyrazil. Do konce třetiny už gól nepadl.
Střely: 5:8

Zbytek početní výhody využit nebyl. Ve 43. minutě z mezikruží střílel Ponikarovsky, Pavelec opět vyrazil puk před sebe a dorážet mohl Henrique. Gól z toho ovšem nebyl. Od modré pak nebezpečně dvakrát vystřelil Greene, rodák z Kladna ale stále odolával. Třetí třetina se nesla ve znamení opatrnosti, nikdo pochopitelně nechtěl chybovat. New Jersey ale bylo útočně aktivnějším týmem. V 50. minutě pálil od modré Larsson, zlomil ale hokejku a Jets unikali do protiútoku. Švédský obránce se ale stihnul vrátit a pomohl Hedbergovi při střele Littlea. Následovala šance Olliho Jokinena, která ale brankou neskončila. Winnipeg tlačil víc a víc. V 52. minutě Dustin Byfuglien projel přes celé kluziště, objel branku a Andrew Ladd dokonal jeho dílo gólem na 2:1. Pak na druhé straně mohl vyrovnat Zajac, ale střelou z první minul. Těsně na to unikal Henrique úplně sám na Pavelce a dopadl stejně. Devils se snažili o vyrovnání, beton Pavelce trefil Kovalchuk v dobré šanci. Následně se do šance vynikajícím způsobem dostal domácí útočník Evander Kane – obtočil se kolem Larssona, ale Hedberga poté nepřekonal. Poté se do šance dostával Burmistrov, taktéž neuspěl. 80 sekund před koncem putoval Hedberg na střídačku. Výhru gólem do prázdné potvrdil Wheeler.
Střely: 8:10

Winnipeg Jets 3:1 New Jersey Devils
Branky Jets
0:08 – Andrew Ladd (11), asistence Bryan Little (10) a Zach Bogosian (2)
51:59 – Andrew Ladd (12), asistence Dustin Byfuglien (7) a Grant Clitsome (4)
59:24 – Blake Wheeler (7), asistence Andrew Ladd (8) a Ron Hainsey (7)

Branky Devils
23:05 – Andrei Loktionov (2), asistence Alexei Ponikarovsky (3) a Henrik Tallinder (2)

Střely celkově: 21:23

Jets: Pavelec – Postma, Stuart, Hainsey, Clitsome, Byfuglien, Bogosian – Burmistrov, Kane, Jokinen, Peluso, Ladd, Wright, Little, Slater, Thorburn, Tangradi, Wheeler, Antropov
Devils: Hedberg – Salvador, Židlický, Greene, Larsson, Tallinder, Fayne – Henrique, Loktionov, Kovalchuk, Eliáš, Zajac, Clarkson, Ponikarovsky, Gionta, Bernier, Matteau, Sestito, Butler